Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Marzec 2024 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak wyszedł Wolin przez Stepnicę a powrót jakiś kombinowany bo trasa zamknięta. 

Odnośnik do komentarza

Niektóre modyfikacje idą dalej niż się spodziewamy.
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, od tego sezonu zamierzam jeździć na hondzie cb500x. Co prawda nie skuter, ale już sporo kolegów postanowiło spróbować czegoś innego. Od kilku lat marzyłem i wreszcie udało się podjąć decyzję. Rok 2019, rejestracja marzec 2020, przebieg przy zakupie 7980km.
Stan bardzo dobry. Zrobiłem już kilkaset km tym moto i jestem bardzo zadowolony. LwG
9fbb2fb622bc1ba850114f8319b47896.jpg
9dbc6ecfe8dea9afaf1bd500cbe1d09f.jpg
8115ab894e111e7d5ccb4a52d8dac5df.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to gratuluję, niech wozi. Fajna ta wersja X.  👌A swoją drogą nie rozważałeś Hondy Transalp. Ja pomimo też niższego wzrostu sięgałem stopami. Jest mocniejszy i nadal dość relatywnie lekki -208kg. (jak pamiętam).

Odnośnik do komentarza

Grzybek, nie rozważałem. Może w następnej fazie. Teraz cieszę się możliwością eksploracji niedostępnych dla skutera okolic. Ta honda nie musi zap..dalać. Ważne że zawsze dowozie do celu. Prędkości jakich używam to max 120, więc tu też spokojnie daje radę. Części i akcesoria dostępne wręcz w niewyobrażalnych ilościach.
Takie spełnione marzenie, jedno z wielu.
Tylko, wyobraź sobie nigdy nie chciałem czerwonej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Ze względu na brak dalszego zainteresowania 2 foto zagadką, odpowiadam, że chodziło o... Wzgórze Zielonka. ;)

Szwędając się z Kumplem po z-p w kierunku podnośni Niederfinow oraz fabryki w Peenemünde szukaliśmy ciekawej miejscówki na nocleg pod namiotem i zupełnym przypadkiem znaleźliśmy się w okolicy. Wjechaliśmy na górę, gdzie była spora niecka, która osłaniała od wiatru i wścibskich oczu a jednocześnie mieliśmy kapitalny widok na okolicę i rozgwieżdżone niebo. Pamiętam, że załamała się pogoda i było cholernie zimno, przez co Kumpel trząsł się w swoim namiocie a ja... delektowałem ciepłem, bo... wtedy zabrałem 2 śpiwory. ;)

Co do 500X, oczywiście gratuluję a jeśli zamierzasz bujać się po szutrach, gdzie często leży dużo luźnych kamieni pomyśl o osłonie kolektorów/silnika, bo można niechcący narobić bigosu.

Radości z jazdy bocznymi drogami, z dala od cywilizacji, "trochę" takich szlaków na Trampkach zjeździłem, więc doskonale wiem jaka, to frajda! Baw się i korzystaj! ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 godzin temu, czemil napisał(a):

Tylko, wyobraź sobie nigdy nie chciałem czerwonej emoji3.png.
 

No tak, to taki babski kolor, ale za to najszybszy.😅   I też mnie tak trochę nakręca na inne lub drugie moto - nie skuter, bo tak jak piszesz, skuter w pewnym stopniu ogranicza eksplorację niedostępnych miejsc. Pamiętam, jak chciałem skrócić drogę przy jeziorze i zakopałem się w piaski jeszcze tym lekko mokrym i niby zbitym. Dobrze,że nie byłem sam. Waga, koła, napęd, przeniesienie mocy...to przyczyny rezygnacji z chęci dojechania gdzieś tam dalej, bliżej, wyżej, etc.  Pozdrawiam🙂

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, falco napisał(a):

Ze względu na brak dalszego zainteresowania ...

zainteresowanie może i jest, tylko ..................  zagadka za trudna 😉 a swoją drogą jak już wiadomo gdzie, to powiedz jak tam żeście wjechali ? 🤔 chyba nie wolno ?

Odnośnik do komentarza




................ jak tam żeście wjechali ? chyba nie wolno ?

No raczej. .... szybko .....


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza

Zagadki jak, to zagadki, raz łatwe, raz jeszcze łatwiejsze... ;)

W wolnej chwili przeszukam zdjęcia i wrzucę kolejną edycję, jeszcze nie wiem w którym województwie... Wypatruj(cie)... ;)

Jestem przeciwnikiem wjazdu do parków, itp., może nie do końca precyzyjnie napisałem lub tak można było odczytać z kontekstu, w każdym razie byliśmy na wzniesieniu gdzie prowadziła wąska ścieżka bez znaków zakazujących ruchu. Wejście na "Wzgórze Zielonka" było z innej strony, tam byłem oczywiście pieszo.

ZACHODNIOPOMORSKIE.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 8.03.2024 o 21:21, Vince napisał(a):

Wątek GZ ruszył w tym miesiącu, ale nie wiem czy o to chodziło Kolegom "znad morza" emoji23.png

Jest Ok, coś się dzieje, proszę więcej.  Ja już też ruszyłem skuter było SUPER

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No brawo Marek na rozruszanie wiosenne:scooter:. Dziś u mnie było aż 15 st.

Odnośnik do komentarza

W takim razie jeszcze jedna foto zagadka specjalnie na życzenie BMW... ;) Co prawda nie leży w zachodnio-pomorskim ale bezpośrednim sąsiedztwie.

Kto zgadnie gdzie to jest...?

BMW.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 16.03.2024 o 15:52, falco napisał(a):

W takim razie jeszcze jedna foto zagadka specjalnie na życzenie BMW... ;) Co prawda nie leży w zachodnio-pomorskim ale bezpośrednim sąsiedztwie.

Kto zgadnie gdzie to jest...?

BMW.JPG

Ja nie wiem, ale by to było za łatwe bo na pewno jest podchwytliwe, może podnośna Niederfinow albo fabryka w Peenemünde. Oczywiście wniosek jest wyżej.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, zagadka była podchwytliwa ale jak widać łatwa jednocześnie, jednak wygrana oraz tytuł Inżyniera Oblatywacza rangi Be rakiet Vał zakładów Pee jest jak najbardziej zasłużony! Brawo! ;)

Zdecydowanie polecam odwiedzić dawną fabrykę pierwszych na świecie rakiet V o napędzie odrzutowym, my byliśmy w tygodniu pod koniec godzin otwarcia dzięki temu... cały (olbrzymi) teren zwiedzaliśmy praktycznie sami! Oprócz nas były tylko 2 osoby podróżujące... Trampkiem, (prawie) tak samo jak my... ;)

image.thumb.jpeg.a9df6e1a4f361a715cb43343c1447458.jpeg

Tuż obok znaleźliśmy (przypadkiem) teren z infrastrukturą noclegową pod namioty, gdzie oprócz 1 wielkiego Manna na monstrualnych kołach przerobionego na kampera nie było ani żywej duszy! Wszystko tylko dla nas! Mało tego, nie było nawet obsługi, więc mimo, że chcieliśmy zapłacić za nocleg, nie było komu.

Co do Gościa (Niemca) z kampera z którym się poznaliśmy, to okazało się, że też jest Motocyklistą, więc gdy nas zobaczył, to postanowił uraczyć browarami oraz długimi opowieściami... ;)

Np. gdy za młodu pojechał na... miesiąc do Stanów (podróżując oczywiście motocyklem), który w końcu padł a wyjazd "trochę" się wydłużył i żył w drodze... rok... Można...? Można... ;)

Peenemünde.

Peenemünde (1).JPG

Peenemünde (2).JPG

Peenemünde (3).JPG

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, wd40 napisał(a):

Wybiera się ktoś na otwarcie sezonu do Gryfic? 

Jeżeli w ten weekend to małe nieporozumienie pogodowe.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja też obserwuję w Bydgoszczy na ten weekend pogodę pod kątem wypadu na topienie Marzanny w Grudziądzu, ale w obu miejscach raczej będzie deszcz🥵

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 20.03.2024 o 19:25, wd40 napisał(a):

Wybiera się ktoś na otwarcie sezonu do Gryfic? 

więcej info?

Odnośnik do komentarza
więcej info?
Bardzo proszę Prezesie
bb7c3d38eeea7064fdfec73ed789b5ff.jpg

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wiem jak u Was, ale dziś topienie Marzanny dzieje się cały czas - w permanentnym deszczu od rana. 😒 I nic się nie zanosi na poprawę pogody na jutro, a w cichych planach miałem topienie w Grudziądzu. 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
22 godziny temu, Elvis napisał(a):

Bardzo proszę Prezesie

Dziękuje bardzo , jutro słabo, rano Berlin od 13-tej praca. 😭

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...