Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW Definition CE 04 - elektryczna nowość 2021


Piootr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

A dziś dostałem foto od "tajnego" wysłannika. Prosto z targów w Hannoverze
a37e36d68419f9c3795ed9b9dbb7b4ea.jpg
 

Odnośnik do komentarza

Przysięgam panie redaktorze nasi dzielni strażacy bardzo chcieli pomóc poszkodowanym, ale im się baterie wyczerpały i musieli je doładować.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sprzedaż CE04 w niektórych krajach idzie chyba lepiej niż zakładano. Oczywiście wciąż dzieli go przepaść do 2oo spalinowych ale na tle konkurencji elektrycznej wypada coraz lepiej. W IT skuter dostał się nawet do TOP 30 w miesiącu styczniu 2023. Natomiast we FR został wybrany skuterem elektrycznym 2023 Motorcycle Trophies.

Jak wspomniano:  BMW odniosło sukces po pierwszym skuterze C-Evolution, który przekonał użytkowników we Francji, a zwłaszcza w Paryżu. W 2022 roku zarejestrowano 2429 szt. BMW CE-04, podczas gdy niemiecki producent liczył na 1200 do 1700 sztuk… Opinia publiczna była wyraźnie gotowa na wysokiej klasy skuter elektryczny, a pojawienie się płatnego parkowania dla motocykli spalinowych w Paryżu tylko się do tego przyczyniło. Na rok 2023 niemiecki producent z pewnością będzie chciał skonsolidować swoją sprzedaż. W tej edycji motocyklowych trofeów BMW CE-04 pokonało Zero Motorcycles FXE 7.2 i Super Soco TC Wanderer.

trophee-moto-2023-5-768x512.jpg

Essai-BMW-CE-04-010-768x512.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cześć. Napiszę w tym wątku co by nie zaśmiecanie.

MIEJSKA RAKIETA CE-04

20230606_122243.thumb.jpg.ea778d0aec9d9e422e31bd726e3e9e16.jpg

Z racji tego że czekam w ZK Motors BMW cztery godziny na mój motocykl Pan Adam zaoferował mi elektryczny CE-04 ci by mi szybciej czas zleciał.

Więc w miasto.

Słuchajcie, jak to to zapierdziela to ja byłem w szoku, ze świateł oczywiście zawsze pierwszy, do setki może z 5 sekund, hamulce brzytwa a i hamowanie silnikiem rewelacja, zawieszenie dość twarde, w zakrętach super no i bieg wsteczny🤣. Siedzisko jest dość śmieszne bo takie długie jak decha i tak samo twarde ale nie można mieć wszystkiego. Zrobiłem około 40 km i miałem ubaw jak małe dziecko. Maszyna tak rwała do przodu że aż się zgubiłem i wylądowałem na jakiś szutrach, o dziwo tam też jechało się super.

@arturo-bb ostatnie zdjęcie jest dla Ciebie

20230606_122308.thumb.jpg.6481b65d1a7a2a3a8c0b46fc0e29e147.jpg20230606_122256.thumb.jpg.9142845cdc1a9e7374e7488958068db7.jpg

20230606_140519.thumb.jpg.e2d25e04a54ca08592de8bb371a6d7aa.jpg

20230606_140523.thumb.jpg.b85868f6f1afbb4ca00057ffc6f50d9f.jpg

20230606_133009.thumb.jpg.1c580b04a03f5a0fe5d1170e3752038b.jpg

https://www.bmw-motorrad.pl/pl/models/urban_mobility/ce04.html

POZDRAWIAM

 

Post przeniesiony do właściwego działu. 

Administracja

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No, super zabawka👍. Szkoda, że nie udało się tej elektrycznej Beemce dojechać na zlot. Byłaby non stopo testowana, na ile pozwoliłby jej prąd🤣

Odnośnik do komentarza
  • Tytuł został zmieniony na BMW Definition CE 04 - elektryczna nowość 2021

Mam w domu skuter elektryka 4 KW od 5 lat . Co prawda nie jest to BMW ale specyfika jazdy ta sama . Świetna zabawka na miasto i obrzeża . Najbardziej ekonomiczny pojazd jaki miałem i najmniej wymagający pod względem obsługi . Jedyne minusy to zasięg , brak schowka pod siedzeniem , pilnowanie naładowania baterii I  ewentualne koszty regeneracji baterii w przyszłości . Niby tylko 4KW silnik, a na mieście praktycznie zawsze pierwszy na starcie więc to BMW musi być jeszcze fajniejszym sprzętem . Tylko ten zasięg , czas ładowania i ograniczona liczba cykli ładowania baterii wciąż jest do poprawy jeśli chcą rozpropagować skutery elektryczne . No chyba że ktoś nie rusza się nigdzie dalej lub ma równolegle drugi pojazd do dalszych wyjazdów to wtedy taki elektryk ma sens. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, PawełJW napisał(a):

.. Siedzisko jest dość śmieszne bo takie długie jak decha i tak samo twarde ...

a ta decha chociaż heblowana ? 😀    Normalnie "brzydal" jest po prostu straszliwy 😞   Ciężkie to ? Tak odczuwalnie, jak trzeba przepchać czy postawić na stopkach.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
W dniu 7.06.2023 o 09:21, EndriuBis napisał(a):

a ta decha chociaż heblowana ? 😀    Normalnie "brzydal" jest po prostu straszliwy 😞   Ciężkie to ? Tak odczuwalnie, jak trzeba przepchać czy postawić na stopkach.

Decha tapicerowana, stopka boczna odrazu z hamulcem ręcznym, a czy ciężkie??? Dla mnie ok, chyba już się przyzwyczaiłem🤣

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
[...]stopka boczna odrazu z hamulcem ręcznym [...]


Tak samo jak w C650gt - super patent

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie wypaliło, pomimo naszych usilnych działań aby jednak wypaliło. Cóż zrobić

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MariuszBurgi napisał(a):

Tak samo jak w C650gt - super patent emoji106.png

a z ciekawości. Jak to działa ?  Elektrycznie ? (a co jak brak AKU na pokładzie ?)   Czy jakoś mechanicznie ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mechanicznie, niezależne od aku.



Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jakoś mnie nie zachwyca ten dualizm, ale już wolę to, niż wajchę z T-maxa na pół kierownicy.

Odnośnik do komentarza

Są plusy dodstnie i plusy ujemne..
Na światłach pod gorkę przy rozłożeniu kosy gaśnie silnik.
W SW-T czy Burgmanie jest to lepiej IMHO rozwiązane

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...