Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW Definition CE 04 - elektryczna nowość 2021


Piootr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

BMW zaprezentowało elektryczny skuter Definition CE 04, który ma zrywać z klasycznym wyglądem takich jednośladów. Jest on pokazem możliwości niemieckiej marki i wskazuje kierunek w którym podąża, a podkreśla to dzięki futurystycznej stylistyce i bryle niepodobnej do innych dużych skuterów.

 

BMW Definition CE 04 to kolejny po C Evolution elektryczny skuter. Jak tłumaczą przedstawiciele BMW w przypadku jazdy po mieście elektryczny napęd ma najwięcej sensu. Pokonywane średnie dystanse są na tyle niewielkie, że akumulatory powinny pozwolić na odbycie przynajmniej 10 typowych miejskich przejazdów. Do tego jazda w takich warunkach oznacza ciągłe ruszanie i przyspieszanie, a w tym napęd elektryczny jest najbardziej wydajny.

Tym, co wyróżnia BMW Definition CE 04, jest wygląd tego skutera. Jego twórcy podkreślają, że ich celem było zerwanie z tradycyjnymi kształtami dużego skutera i stworzenie czegoś wyjątkowego. Na pewno BMW Definition CE 04 wyróżnia się na tle innych jednośladów, ale pozostaje pytanie, jak ze stroną praktyczną. Niemcy zapewniają, że nie zapomniano o przestrzeni bagażowej.

Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu płaskich akumulatorów pod podłogą środek ciężkości BMW Definition CE 04 znajduje się nisko, a skuter ma być bardziej zwinny, co przełoży się na komfort jazdy w miejskich korkach. Sam silnik umieszczono przy tylnym kole, którego zawieszenie składa się z pojedynczego wahacza.

Ja to mówią pożyjemy, zobaczymy i przetestujemy. Cena napewno - jak wszystko z pod znaku śmigła konkurencyjna nie będzie. Grunt, że coś się w temacie dzieje.

 

 

 

hqdefault.jpg

bmw-motorrad-definition-ce-04-2021.jpg

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza

Jest już zatwierdzony na 2022 rok i nawet chyba nie różni się zbytnio od przedstwianego wcześniej prototypu.

Odnośnik do komentarza

Czyli to tak jak byśmy cofneli  się do średniowiecza w nowoczesnym wydaniu ,   nie mówię tu o skucie typowo miejskim a ogólnikowo o całej elektro mobilności 

Trasa po przekątnej Polski ( 700 km )  zajmie nam parę dni ,  wliczając  w to zasięg  pojazdu +  czas i siatkę dostępnych  ładowarek ,    a do tego dochodzi   czas ładowania jednego sprzętu ( kilka godzin )  i  razy ilość chętnych którzy po trasie będą ładowali swoje pojazdy powiedzmy 5 pojazdów na każde dostępne stanowisko  i ? . Do tego zapomnijmy  o wypadzie po za autostrady i ekspresówki bo poza nimi stacji ładowania nie uświadczymy . 

Taka trasa to wielka logistyka i  wyprawa jak  w zamierzchłych czasach  dyliżansem . 

 

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Paul napisał:

.....Taka trasa to wielka logistyka i  wyprawa jak  w zamierzchłych czasach  dyliżansem . ...

nie jestem fanem elektryczności w motoryzacji, ale chyba tego się nie da zatrzymać.  W nawiązaniu do dyliżansów to już w zamierzchłych czasach ludziska wymyślili że konie ciągnące dyliżans można szybko wymienić na nowe 🙂 musiały tylko powstać specjalne punkty do tego celu. 

Więc po woli i tutaj będzie się dużo zmieniać.  A temat szybko wymienianych baterii już był testowany ze 30 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O rany, jaki brzydal (o skuterze piszę)... Stylistyka lekko przypadkowa, inspirowana kartonem, a felgi mam niemal identyczne w Smarcie 😛 

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba 🙂 . Całkiem inny od reszty, jeszcze bardziej "udziwniony" od Morphousa, a ten już budził zdziwienie na ulicy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To nie jest jednoślad na długie wyjazdy. To jest e-skuter do miasta, na krótkie wypady, czysty lifestyle. Design prześliczny, ascetyczny. Cena ma być dużo niższa niż u poprzednika. Parametry wspaniałe.
Jeśli miałbym do wydania na taki cel 55 tys zł to byłbym klientem.

c77d839649c2a52aca4513f7005b2b87.jpg

Reszta informacji pod linkiem:

https://moto.wp.pl/poznalismy-polska-cene-bmw-ce-04-jest-drogo-i-tanio-jednoczesnie-6661919927696128a?amp=1

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co to jest to pomarańczowe z przodu? Czyżby owiewka tylko, czy może jednocześnie płyta montażowa do czegoś. Niejednoznaczne dla mnie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 godzin temu, xmarcinx napisał:

Co to jest to pomarańczowe z przodu? Czyżby owiewka tylko, czy może jednocześnie płyta montażowa do czegoś. Niejednoznaczne dla mnie.

Owiewka, osłona wyświetlacza 10,25". Jestem przekonany, że będą dedykowane szyby czołowe. Jeśli nie zadba o to BMW to napewno nie omieszka GIVI 🙃

Odnośnik do komentarza

Według mnie dla samego oka i "linii" skutera jakaś dodatkowa szyba GIVI czy nawet kufry to porażka. Ale to tylko moje odczucie.

Jest dobrze👍 i pięknie😍.

PS. Ciekawe jak z "twardością" kanapy, bo wygląda ascetycznie 😉 ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Może nie do końca w temacie... Ale nowe technologie i nowe zagrożenia. Ogniwa pięknie się palą... LINK

 

Odnośnik do komentarza

Chociaz ogniwa czasami sie pala i wybuchaja, to tutaj z tego co podaja przyczyna byl zwykly akumulator kwasowo olowiowy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, jarek77 napisał:

Chociaz ogniwa czasami sie pala i wybuchaja, to tutaj z tego co podaja przyczyna byl zwykly akumulator kwasowo olowiowy.

Producent stosował w roku 2017 akumulatory, ale całkiem możliwe, że już się zużyły i wymieniono je na nowsze, litowe. Kiedyś był podobny przypadek, kiedy na parkingu zapaliła się hulajnoga elektryczna... W sieci jest sporo filmów na ten temat...

 

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem argumentacji😁. Wpisz sobie w wyszukiwarkę hasło "zapalił się motocykl". Są takie? Jest ich pełno. Czy to argument przeciw😁

Jako, że kiedyś interesowały mnie el. hulajnogi, zapalają się lub wybuchają głównie fajansiarskie przeróbki czy "naprawy" i domorosłe "tuningi" hulajek. Mówię o tych renomowanych produktach.

A jeden I drugi filmik widzę z kraju "wysokiej kultury technicznej" jak to mówią 😉.  Skuter i bateria kupiona w spożywczaku czy u przydrożnego fryzjera 😉 ?

Odnośnik do komentarza

W ubiegłym roku spalił się merc prawie nowy u teścia mego syna. Tam to był ogień! Straż stała z 50 m od niego i sikała bezowocnie. 

Odnośnik do komentarza

Samochód z napędem stricte elektrycznym skutecznie gaszą zanurzając cały w basenie zrobionym z kontenera🙂. Polewanie środkiem gaśniczym nic nie daje. No i już zaczęły się dyskusje o wprowadzaniu ich do podziemnych garaży. 

PS. Ale to wszystko OT, tematem jest tu BMW Definition CE 04😁

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, dr.big napisał:

Ale to wszystko OT, tematem jest tu BMW Definition CE 04😁

Zacznijmy więc merytorycznie od praktycznych aspektów parkowania skutera BMW Definition CE 04 w basenie w celu uniknięcia spłonięcia żywcem w imię rozwoju pseudoekologicznej motoryzacji. 😂

Odnośnik do komentarza

Dobre ubezpieczenie i może sobie płonąć z basenem lub bez 😁

Mi się podoba forma, niezależnie od napędu, bo lubię nietuzinkowe rozwiązania. 

Morphous czy BMW C1 leżały mi bardzo, właśnie ze względu na "inny"wygląd i odcinanie się od masy.

Z tym BMW będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jedno jest pewne, jeśli będzie w Warszawie demówka to postaram się ją zabrać na weekend.

Odnośnik do komentarza

Mówiąc krótko i chyba tu nikt się nie sprzeciwi 😉 ...

Ten skuter ze swoim wyglądem mógłby występować z 10- 15 lat temu w jakimś dobrym filmie S-F 🙂 . A i na dzień dzisiejszy w jakiejś tańszej produkcji wstydu by nie było.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wczoraj w Berlinie, widziany taki CE 04 
02528e89bf6e0ad0c5fe95183cdecdfd.jpg

0498f6b29ae5660b3bd8e6a01bbfea6d.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...