Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Przednie lagi Piaggio Xevo 125 pomoc


Robert66

Pytanie

Tak jak pisałem musiałem rozebrać lagi bo strasznie dobijało do końca nawet na małych dziurach. I tu niestety zaczął się mój problem. Po rozkręceniu lagi wyjąłem 1 sprężynę która ma ok 33 zwojów. Wg. serwisówki powinny być dwie sprężyny jedna 15 zwojów druga 21 zwojów.  Sprężyna ta była jeszcze wsadzona drobnymi zwojami do góry. Jak oglądałem na filmikach wszędzie mówią że drobne zwoje idą na dół lagi.  Jak w końcu ma być założona sprężyna? Może ktoś to rozbierał i założył byle jak?  Kolejny problem jest z odkręceniem  dolnej śrubki. Wg. serwisówki kluczem imbusem 12 trzymam we wnętrzu lagi tłok i powinienem odkręcić tą mała śrubkę na dole. Tylko tu nie ma śruby na imbus tylko jakaś duża prawdo podobnie na Spline  bo ma 12 kantów. Może ktoś to rozbierał i doradzi jaki to klucz?  próbowałem Pneumatem to odkręcić ale kreci się razem z tłokiem we wnętrzu.  Może to jest zawieszenie od innego typu skutera jakiś składak?

sprężyna 2.jpg

2..jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

Może to nieprofesjonalne, ale zaostrzam kij od miotły, wkładam do środka, mocno napierając odkręcam śrubkę udarem elektrycznym, lub zwykłym kluczem. 

Kierunek sprężyny to zależy od modelu. Każda serwisowa nakazuje jak wkładać spreżyne. Nie ma stałych reguł. Każdy model ma jakąś charakterystykę susa. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Już wszystko zrobione amortyzatory rozkręcone tak jak mówiłem potrzebny jest klucz 12 kątny spline , żeby zablokować tłok od wewnątrz.   Olej oczywiście od nowości chyba nie wymieniany bo cały czarny i strasznie śmierdział.  Nowe uszczelniacze firmy ARI dedykowane do tego modelu 061 a jednak jest różnica w wysokości. Stare uszczelniacze mają wysokość 11mm, ARI natomiast jest niższy. Całkowity wymiar owszem się zgadza razem z tą wargą uszczelniającą ale pierścień z drutu który ma dociskać uszczelniacz do lagi jest w powietrzu. Widzę że nawet na tym oszczędzają na materiale. dałem zdjęcia do porównania.

 

gniazdo.jpg

kpl.jpg

ari.jpg

oryg i ari.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...