Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio Xevo 125 gaźnik ze złaczem wodnym


Robert66

Pytanie

Tak jak pisałem mój Piaggio  po kupnie przeszedł już naprawę całego tyłu razem z wahaczem, teraz przyszła kolej na gaźnik. Muszę go wyczyścić bo ma zresztą jak u wszystkich problemy z odpalaniem na zimnym. Przeglądając serwisówkę doczytałem się że ma on jakieś złącze płynu chłodzącego , i faktycznie pod spodem są doprowadzone wężyki z płynem chłodzącym. Może ktoś  wykręcał taki gaźnik i może napisać czy trzeba spuszczać znowu cały płyn? Chce się do tego zabrać wiedząc co mnie czeka i nie mieć niespodzianki.  Być może jest to prosta sprawa bo piszą cytuję,, wyjmij gaźnik i obróć go tak aby wykręcić śrubę ze złączem wodnym i rury. UWAGA ta ostatnia operacja jest konieczna żeby nie opróżniać układu chłodzenia,,    Wydaje się proste ale czy inne skutery też mają takie podgrzewane gaźniki?

Odnośnik do komentarza

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Te gaźniki posiadają ssanie automatyczne; możesz mieć problem z rozruchem silnika na zimnym z powodu nie działającego elektrozaworu. 

Sprawdź najpierw ten element zanim rozbierzesz cały gaźnik. Jak sprawdzić taki elektrozawór? Znajdziesz opis w necie łącznie w filmami które pokazują jak on działa.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ok dzięki  jak rozbiorę to pstryknę fotkę może się jeszcze komuś przyda. Ale niestety po dzisiejszej jeździe wynikła następna robota . Muszę rozebrać przednie lagi , strasznie dobija na dziurach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...