Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Romet GT 125 Max - Kasowanie kontrolki OIL SERVICE po wymianie oleju.


kamenos

Pytanie

Witam. Jak skasować "OIL SERVICE" w skuterze ROMET GT 125 MAX z 2023 roku ? Serwis olej wymienił w przepisowym przebiegu , ale zapomniał o wpisaniu tego faktu w komputer motoru, a pan serwisant poszedł na dłuugie chorobowe.

Odnośnik do komentarza

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W instrukcji obsługi nie jest opisane? W googlach znalazłem taki opis dotyczący innego motocykla Romet. Spróbuj, może zadziała.

W Romecie Division 125 inspekcje olejową kasuję się przyciskiem "M". Zadziała tylko wtedy kiedy ustawimy przebieg na "TRIP" , na ogólnym nie zadziała. Także opcja TRIP i trzymamy 5 sekund przycisk "M" i kontrolka zgaśnie

Odnośnik do komentarza
  • 0

W instrukcji obsługi nic nie ma na ten temat , poza tym jest ona niezaktualizowana i dotyczy modelu z 2022r. Romet Division natomiast ma inne rozwiązania w tym względzie - w GT 125 Max ikony informacyjne i ostrzegawcze są wyświetlane każda osobno na kole obrotomierza a nie na wyśietlaczu,

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie spodziewajcie się wielkiej unifikacji rozwiązań. Pod marką Romet importowane są pojazdy różnych producentów. To co je łączy to polski importer oraz wzór naklejki z oznaczeniem "marki".

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak, tylko w moim przypadku , tak jak pisałem powyżej - informacje i ostrzeżenia nie pokazuja się na wyświetlaczu (na tym są przebieg, trip, skaźnik ładowania i ilości paliwa oraz zegar) a na osobnych kontrolkach. I to wymusza personalizację ustawień i przełączeń.

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, kamenos napisał(a):

W instrukcji obsługi nic nie ma na ten temat , poza tym jest ona niezaktualizowana i dotyczy modelu z 2022r

No to zgłoś ten fakt do importera, że masz niekompletną i nieaktualną instrukcję obsługi.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moje pytanie (bardzo konkretne ) było inne. Braki i niekompletność instrukcji to inny temat do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja odpowiedź również była konkretna. Powinno być opisane w instrukcji obsługi. Tu raczej będzie słabo z uzyskaniem odpowiedzi. Spróbuj jeszcze zapytać na forum rometa.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Problem rozwiązany - dla ewentualnych uzytkowników z podobną "zagwozdką pod wyświetlaczem są trzy przyciski ustawiania i kasowania . Na krótko wciskamy przycisk prawy a nastepnie na dłuższą chwilę przycisk środkowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...