Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

SYM GTS 125 2017 - PRZEBIEG 54 500 warto?


Kaczas73

Pytanie

Witam Szanowne grono użytkowników 125.

Jako że dopiero noszę się z zamiarem zakupu skutera przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym nurtujące mnie obawy skonsultować z bardziej doświadczonymi użytkownikami. Obiektem mojego zainteresowania jest jak w tytule SYM 125 z 2017 15km/ start  stop / ABS. Sprzęt zamierzam kupić ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła stąd pewność że licznikowy przebieg 54 500 jest prawdziwy. Czy i jakie jakieś ryzyko ( na co jeszcze w szczególności zwrócić uwagę co skontrolować, poniżej kilka zdjęć) zakupu motoru z takim przebiegiem. Dodam że po odpaleniu po ponad 3 miesięcznym garażowaniu pod chmurką odpalił od pierwszego razu pracując bardzo stabilnie / typowo skuterowo jeżeli tak to można na określić. Miałem okazję sprawdzić młodsze maszyny z mniejszym przebiegiem np. Citysym 2018  26 00 głośna praca silnika o znacznie gorszej kulturze pracy jak również sym GTS sport 2018 16 500, który wydobywał z siebie dziwnie metaliczne dźwięki i sama praca była mocno nierównomierna. Z tych trzech testowanych właśnie ten z największym aby nie napisać przeogromnym przebiegiem pracował najlepiej ( w ocenie laika). Zdaję sobie sprawę że przy tym przebiegu do wymiany: oleje, płyny hamulcowy chłodniczy, ewentualnie pasek chociaż ten na zdjęciach wygląda OK, świecą być może klocki i tarcze ALE czy coś jeszcze prewencyjnie można od razu wymienić nie mając 100 pewności jak do tej pory sprzęt był serwisowany. Co można jeszcze sprawdzić i zweryfikować? A być może przy tym przebiegu nie ma w ogóle co drążyć tematu i lepiej szukać czegoś innego.? Jakie ryzyko ( i ewentualne koszty i jeśli wiecie) mogą się wiązać z takim zakupem, remont silnika,...?  za jakiekolwiek opinie i sugestie będę niezmiernie wdzięczny i zobowiązany. A ostatecznej decyzji nie omieszkam poinformować.

Obraz7.jpg

Obraz5.jpg

Obraz4.jpg

Obraz1.jpg

Obraz3.jpg

Odnośnik do komentarza

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

Przy zakupie używanego pojazdu należy się liczyć z wymianą wielu rzeczy wszystko wychodzi po zakupie. Co do przebiegu to myślę, że drugie tyle jeszcze przejedzie a może nawet więcej. Zerknij na wysokość bieżnika i datę produkcji opon, przy tym przebiegu na pewno nie są fabryczne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

lepiej z większym prawdziwym niż małym kręconym ;), jeździć, obserwować, ewentualnie serwisować

54 tysiące w pięć lat :), ktoś używał

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
3 godziny temu, bogdi napisał(a):

54 tysiące w pięć lat :), ktoś używał

Eeeeeeeee tam wcale nie tak dużo.

No ale trochę więcej niż u przeciętnego. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

tak zgadza sie ktos troche pojezdzil ale jesli byl serwisowany  to jeszcze pojezdzi ciekawi mnie wyglad zewnetrzny czy nie jest za bardzo poobijany czy wlasciciel go szanowal jak bedziesz malo jezdzil to posluzy na lata

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...