Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda ADV350 w Bieszczadach...


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, EndriuBis napisał(a):

a tak serio - Chińczycy na pewno na dniach coś wymyślą i będzie do nabycia na AliExpress. 😜 

Na to właśnie liczę. Póki co jest mega mało akcesoriów do małego adv. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.09.2022 o 15:57, sebsek napisał(a):

Chciałem sprawdzić rozmiar pod siebie w salonie ale nie udało mi się w okolicach gdzie bywam bo wszystko wyprzedane.

Siedziałem natomiast na XADV 750 i przy moich 186cm była idealna ilość miejsca na nogi. 

Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć jak się ma ilość miejsca na nogi w 350 w stosunku do 750?

Nie mam porównania z 750 ale na 350 się mieszczę i jest wygodnie (mam 194 cm wzrostu i ważę 100 kg) lecz jest troszkę mniej miejsca niż w DT300.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak sobie pomyślałem że skrobnę dwa zdania jako takie podsumowanie pierwszych miesięcy posiadania ADV 350.

Nie będę się jakoś mocno rozpisywał bo @MariuszBurgi opisał technicznie wszystko z czym zgadzam się w 100%

Generalnie przez te 1,5 miesiąca nawinąłem 4,5 tys. km

Jak pewnie wiecie wybór małej Hondy spowodowany był awarią większej siostry (SW-T 600) i tak jak 12 lat temu wybierałem skuter pod WŁASNE potrzeby.

Tak jak wtedy tak i teraz sprzęt jaki wybrałem to kompromis pomiędzy osiągami a wygodą i wagą oraz pakownością.

Po tych pierwszych kilometrach osobiście jestem ZACHWYCONY !!!!

Poręczność i prowadzenie na drodze REWELACJA

Zakręty pokonuje jak przyklejona (opony pozamykane po pierwszych 150km 👌 )

Pakowność BDB , pod siodło wsadzam torbę jamnik + plecaczek .Mam dodatkowo kufer Kappa alu ( taki pasował mi do wyglądu całości ) na wszystkie potrzebne pierdoły (przeciw deszczówki ,rękawiczki ,kompresor , zestaw do opon itp. )

Ochrona przed wiatrem Hmmmm mogła by być lepsza-muchy na kasku 😡- ( są szyby PUIG akcesoryjne - kto wie 🤔 ) ale przy +10C bez problemu trasa a to już dobrze. Jeszcze nie jechałem w deszczu.To na razie przedemną ( i pewnie przytrafi się szybciej niż się spodziewam 🤣 )

Zawieszenie wydawało się na początku trochę twarde ale tak jakby się UŁOŻYŁO. Już jest naprawdę spoko/miód 👍

Dynamika : i tu ważna informacja Na razie jeżdżę SAM i wszystkie odczucia dotyczą jazdy solo

Tak więc dynamika naprawdę dobra wręcz bardzo dobra ( oczywiście mocy nigdy za wiele ale jak się człek nauczy inaczej podchodzić np do wyprzedzania to żadnego problemu nie ma )

Spalanie średnie 3,4l/100

Generalnie moja subiektywna ocena całości Duuuuża 6 😉

Tak jak na początku pisałem to kompromis lepszej pakowności niż X-adv/Forza 750 ale za to niższej masy ( - 50kg a do SW-T 600 to aż -70kg 😱 @Migu długo mi to tłumaczył aż sam się przekonałem) i słabszych osiągów (nie tak zresztą bardzo ) ale jak zawsze coś za coś.

Ja osobiście piratem drogowym raczej nie jestem 😉 i na drogach lokalnych ( a te wybieram w 90% ) jeżdżę ok 100km/godz i nie przekraczam raczej 120 km/godz ( a jeśli już to rzadko 🤫) i w tym zakresie jest naprawdę bardzo fajnie. (paradoksalnie Średnia prędkość na trasie bocznymi drogami WZROSŁA  i to zauważalnie 😜 )

Podsumowując wolę wykorzystywać możliwości ADV 350 w 80-90% niż X-ADV/FORZA 750 w 50% .O różnicy w cenie nie wspomnę 😵

 

IMG_20230603_104204.jpg.aa06f37dfec17463607800eac205d40e.jpg

Odnośnik do komentarza

Sub/obiektywnie zapodane😉 - fajna recenza👍👍

Jakbym mieszkał w mieście to na 100% mnie przekonałeś!! - tylko, że nie mieszkam w w.m.🤭🤣🤣

Szerokości i jeszcze większej frajdy Arturo👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 minuty temu, Nazir napisał(a):

Jakbym mieszkał w mieście to na 100% mnie przekonałeś!! - tylko, że nie mieszkam w w.m.🤭🤣🤣

A tego nie kumam 🤔

Co ma do tego miejsce zamieszkania ?

Ja po mieście nie jeżdżę .Tylko trasy/wycieczki

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, arturo-bb napisał(a):

A tego nie kumam 🤔

Co ma do tego miejsce zamieszkania ?

Ja po mieście nie jeżdżę .Tylko trasy/wycieczki

Ok -  chodzilo mi tylko o to, że w mieście jeszcze lepszy👌

Pewno i mi by wystarczył, bo jak Ty na ogół sam. Dopóki Burek jeździ- zmiany nie planuję. Ale po Twojej recenzji na pewno kiedyś będę brał ten moto pod duuużą uwagę😉

Odnośnik do komentarza

Siedzę sobie w garażu, patrzę na to moje cudo a tu Artur jedzie z takim tekstem 😀 

Ale co z szutrami. Próbowałeś coś ostrzej ? Wiem że prawdziwego enduro z tego nie będzie, ale czy dało by się faktycznie trochę zjechać z asfaltu i zobaczyć np. jakieś wodospady w Albanii, które dla kierownika "zwykłego" skutera są praktycznie nie osiągalne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 minuty temu, EndriuBis napisał(a):

Ale co z szutrami. ....czy dało by się faktycznie trochę zjechać z asfaltu i zobaczyć np. jakieś wodospady w Albanii

Spokojnie da radę.

W zeszłym roku @MariuszBurgi dał radę pod ostre wzniesienie w Svidniku ( w Dolinie Śmierci ) podjechać między czołgi i to bez problemu. ( po kamieniach , ubitej glinie itp na zdjęciach widać chociaż nie oddają skali podjazdu )

Ja na razie miałem okazję ale tylko na krótkich odcinkach po szutrze i zawias fajnie wybiera ( nie dobija ) dobrze się prowadzi ( tak PEWNIE )

Oczywiście to nadal TYLKO skuter ale naprawdę dla większości jego możliwości terenowe 😉 są wystarczające .

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, arturo-bb napisał(a):

Oczywiście to nadal TYLKO skuter ale naprawdę dla większości jego możliwości terenowe 😉 są wystarczające

To jest najlepszy argument za👌

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, arturo-bb napisał(a):

......Oczywiście to nadal TYLKO skuter ale naprawdę dla większości jego możliwości terenowe 😉 są wystarczające .

Dla mnie na pewno 😄 chętnie bym zjechał z asfaltu, ale w błocie taplać się nie lubię. No nic. Narazie na nowy mnie nie stać, może za jakiś czas pojawi się większy wybór używanych. Tym bardziej że żona po ostatnich przymiarkach stwierdziła że z tyłu jest więcej miejsca jak w dużej Forzy. 🤔

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Niby mniejszy a większy 🤔

Coś mi to przypomina 🤪

 

Ps

A podobno dla kobiet wielkość nie ma znaczenia 😉

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Godzinę temu, arturo-bb napisał(a):

W zeszłym roku @MariuszBurgi dał radę pod ostre wzniesienie w Svidniku ( w Dolinie Śmierci ) podjechać między czołgi i to bez problemu. ( po kamieniach , ubitej glinie itp na zdjęciach widać chociaż nie oddają skali podjazdu )

Tak, pochylenia terenu nie widać a było dość stromo.

477500c737041c05fb2ba47740bcc77f.jpg

 

ADV350 to świetna opcja, jak zależy nam na lekkim i zwinnym "adventure". Motor daje fajny feedback oddawaniem mocy, schowek pod kanapą większy jak u konkurencji a cena skutera rozsądnie skalkulowana. Jeśli akceptujemy średnią ochronę przed wiatrem (w X-ADV jest niestety podobnie) oraz ciut zbyt twarde tylne zawieszenie, to "będzie pan zadowolony".

Odnośnik do komentarza

Zamontowałem dużą szybę od Puig i jest cacy. Do 120km/h jest bardzo komfortowo. Początkowo wydawała się trochę za wysoka, ale kilka km i zapomniałem o jej istnieniu. 

Teraz tylko jakoś trzeba ograniczyć wiatr na kolana i będzie cacy. 

Oj bardzo się polubiliśmy z ADV :) 

Odnośnik do komentarza

Czy są dostępne jakieś gole do ADV fabryczne lub dedykowane?

Atrur mega się prezentuje, a do tego bardziej skrojony dla Ciebie niż Silver.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...