Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda swing 125 gaśnie tylko po dodaniu gazu.


TomaszAgent

Pytanie

Witam Mam problem z silnikiem. Mianowicie po odpaleniu lekkim podgrzaniu skuter momencie dodaniu gazu gaśnie. W innych sytuacjach zachowuje się normalnie. Sprawdziłem test błędów miałem jeden błąd 23. Pod tym błędem kryje się sonda lambda. Po sprawdzenie parametrów sondy lambda okazało się że jest sprawna. Usterkę wykasowałem z ECU. Problem istnieje dalej tzn dodaję gazu energicznie z poziomu wolnych obrotów, a on gaśnie.Gdy robię to dość spokojnie wchodzi na wyższe  obroty i pracuje -jeździ normalnie.

Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem. Podejrzewam przepustnicę wraz z czujnikiem TP to znaczy czujnik położenia przepustnicy. Jest on niestety zintegrowany razem z całą przepustnica. Czy ktoś już miał taki problem proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

Można szczelność dolotu np. jakieś wężyki podciśnienia. 

Jeśli na ssaniu chodzi dobrze, co jeśli poczekasz aż ssanie przestanie działać i skuter się rozgrzeje?

Czy delikatnie próbując dodać gazu na stopce centralnej udaje się? Czy gaśnie zawsze?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Po odpaleniu skuter jest w trybie ssania automatycznego. Powinien się rozgrzać cirka 2 minuty do momentu aż obroty zejdą do takich jak przy pełnej temperaturze. Energiczne dodawanie gazu myślę że dopiero jak wskaźnik temperatury drgnie- wcześniej może się lekko dławić szczególnie w chłodniejszy dzień. 

Nowa świeca mogłaby pomóc zniwelować problem.

Ewentualnie do sprawdzenia automat ssania.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Miałem na myśli zawór(automat) ssania. Musi być sprawny. Służy tylko do wstępnego rozgrzania silnika wzbogacając mieszankę. Po paru 2-3 minutach przechodzi w tryb pracy ciągłej. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak rozumiem. On jest sprawny .działa dobrze. Jak zimny to do 2000 obr. Wchodzi później spada do około 1600 1500 obr.i chodzi bez problemu na wolnych.w moncie dodania manetką gazu gaśnie silnik momentalnie ,a jeśli nie zgaśnie to normalnie na obroty się wkręca i nic się nie dzieje,ani na stopkach ani podczas jazdy.

Podejrzewam teraz coś z układem zapłonowym. Np cewka zapłonowa, generator impulsów itd.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jest to wtrysk paliwa nie ma gaźnika żadnych wężyków  nie ma,jest tylko kanał dolotowy z filtra powietrza o średnicy około 2-3 cm.jest to układ ECU który steruje wszystkim,ssaniem,mieszanką, itp. dlatego wymieniłem na sprawdzony z tego modelu ECU,i dalej to samo.

Teraz podejrzewam układ zapłonowy ale pogoda od 1,5 tygodnia deszczowa to nie mam jak naprawiać. Jeśli ktoś ma  jakieś jeszcze pomysły to dawajcie. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

W Burgmanie 400 też mam ECU i też jest wtrysk. Jest też regulacja mieszanki poprzez śrubową regulację przepływu powietrza na obudowie przepustnicy.

JEśli nie masz tam żadnej regulacji to możesz zmienić świecę na nową oryginalną-:w niektórych modelach można używać np. dwie ciepłoty świec.

poza tym pozostaje serwis.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam po dłużej przerwie.minelo 5 miesięcy. Ostatnio zabrałem się ponownie za moją Hondę ,bo nie dawała mi spokoju,tym bardziej że za oknem już wiosna i temperatura korzystna na wypady skuterem.

Dla tych co nie czytali wcześniej przypomnę, że miałem problem z gaśnieciem silnika podczas ruszania po dynamicznym otwarciu przepustnicy ,silnik natychmiast odcinało. Dwa dni temu założyłem nową świecę zapłonową i jak narazie jest ok.Problem zniknął. Czeka mnie  jeszcze jazda  próbna .

Jeśli po jeździe będzie ok to uznaje że problem mam za sobą. 

Pozdrawiam wszystkich i dozobaczenia.

Dziś jest zlot w Czajkowej ,ale nie będę mógł przyjechać-impreza rodzinna.

Pozdrawiam kolegów i koleżanki pogoda dziś super więc spotkanie napewno będzie udane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...