Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio Liberty 125 czy Peugeot Belville 125 ?


artek77

Pytanie

Mam dylemat.Chcę kupić nowy skuter 125.Nie wiem który wybrać.Mam wzrost 186 cm i wiem że Liberty jest trochę małe.Peugeot jest większy ale znów wyczytałem że ma słaby silnik.Oprócz tego nie wiem jak z dostępnością częsci do Belville,ten skuter byl chyba produkowany tylko przez 2 lata.Ktoś ma może belville i może cos powiedzieć?

Odnośnik do komentarza

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jako posiadacz Liberty moge powiedziec ze jesli nie posiadales wczesniej skutera to Liberty bedzie OK.

Jak jednak masz porownanie do innych to dostrzezesz jego wady.

Dla mnie najbardziej irytujace sa:

--slabe przednie swiatlo-nie myslalem ze w drugiej dekadzie 21 wieku skutery moga byc wyposazone w takie swieczki

--slabe hamulce

-zapowietrzajacy sie bak podczas tankowania

-po przejechaniu 100km zapalajaca sie kontrolka braku paliwa-gdy jeszcze mozna zrobic conajmniej 80km.

-koniecznosc pochylenia glowy aby spojrzec na wskazniki-to pierwszy taki skuter w mojej karierze

-komiczny schowek pod siodlem-mimo deklaracji producenta nie wchodzi tam otwarty kask.

Plusem jest naped ktory jest zaskakujaco zwawy jak na niewielka moc silnika.

Plusem jest rowniez  obecnie niska cena-Liberty jest tansze od tajwanskich skuterow, Peugeota czy niektorych chinskich.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Też mam 186cm, po małej analizie skuterów i wysokości kanapy zdecydowałem się kupić piaggio x7. I musze stwierdzić że się mieszczę bez garbienia się. Jedynie musiałem dokupić deflektor bo lizało po kasku. Zrobiłem 1kk i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...