Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Pantheon 125 4T 2007


UltraMario

Pytanie

Hej, rozglądam się za skuterem na codzienne dojazdy do pracy - ok 13km w jedną stronę, miasto 70/30 trasa. 
 

Szukałem różnych modeli, SR Max, S-Wing, Madison, X-Evo, X-Max, PCX, Burgman… ale nie ma w okolicy Wrocławia nic, co zachęciło by mnie do wyjazdu za miasto żeby pooglądać. 
 

Ale trafił mi się dzisiaj do oglądania Pantheon 🙂 wiem, ze design nie powala ale powiem Wam, ze się tak na niego nagapiłem na tej ulicy i… no spodobał mi się 😄 

Pan pozwolił mi od razu na niego usiąść, zdjąć ze stopek, sprawdzić jak się siedzi itd i powiem Wam, ze jeszcze w życiu nie miałem pod dupą tak wygodnej kanapy! 😄 z przejażdżką był problem bo Pan chciał cala kwotę a po jeździe by mi oddał - nie byłem przygotowany, więc zaproponowałem, aby mnie przewiózł. I podczas tej przejażdżki pogadaliśmy sobie i dał mi prowadzić 🙂 

Ja ważę ok 90 kg, Pan drobniejszy, może 65 kg i maszyna zbierała się niesamowicie. Ja jechałem rekreacyjnie, ale Panu zdarzyło się mocniej odkręcać 😄 super doświadczenie! 
 

i teraz co następuje: skuter z roku 2007 wiec z tego co się orientuje to ostatni rok modelowy chyba. Pan jeździł nim 3 sezony, garażował w zimie, olej w przekładni zmieniał co dwa lata, olej w silniku raz na rok lub po 3tys km. Zrobił remont przekładni bo rozsypało się łożysko, zregenerował lagi zaraz po zakupie, odszczurzył po Włochu itp. Nowe OC i PT na rok. 
 

Ogólnie sprzęt wydaje się byc uczciwy, Pan również. Jest w pełni przygotowany do sezonu. 
 

Po sezonie należałoby wymienić oponę z tylu, klocki i może tarcze. 
 

Wiadomo, ze sprzęt ma 15 lat wiec nie będę wymagać igły ale ten skuter naprawdę wyglada dobrze 🙂 wystarczy lepiej go umyć, ja nawet byłbym skłonny oddać na mycie detailingowe z woskiem i regeneracją plastików kierownicy. 
 

Cena: 4500 ale Pan zaznaczył, ze jak się zdecyduje, to dołoży kufer GIVI który chciał sobie zostawić do kolejnego motocykla, pokrowiec z wyprofilowaniem na kufer, blokadę na koło i kask LS2 w bardzo dobrym stanie oczywiście jezeli będzie w moim rozmiarze. 
 

wiem, ze może byc ciężko odsprzedać taki skuter ale szukam czegoś na długo, dopóki się nie złamie w pół 🙂 

Podpowie ktoś, czy warto? 
troche mi się nie chce jeździć, szukać, tracić czas i pieniądze skoro tu mam dobry sprzęt… 

Odnośnik do komentarza

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pięć lat jeździłem następcą czyli S-wing-iem. Z tego co wiem to rama, silnik, zawieszenie i koła są te same co w Phanteonie, trochę inne plastiki. Nie wiem jak obecnie z cześciami zamiennymi. Myślę że warto poważnie się nad nim zastanowić.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
  • 0

Główną zaletą w mojej opinie jest regeneracja lagów i przekładni, co Wy sądzicie? Cena może wydawać się zaporowa ale w tym roczniku i drożej można mieć tylko XEvo na gaźniku a nie ukrywam, ze zależy mi na ekonomii tez, głównie, ze chce latem jeździć nim do pracy 🙂

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cena jest sprawą umowną.  I im starszy rocznik rozbieżność cen będzie większa.

Obecnie faktycznie używane sprzęty trochę zdrożały, a od kilku lat (po zmianie przepisów) właśnie 125-ki są najczęściej poszukiwane.  Decyzję musisz podjąć samemu.  Jak ci się podoba i pasuje to bierz 🙂  przy kupowaniu używanego sprzętu jakieś ryzyko jest zawsze.  Z czasem coś wyjdzie i trzeba być na to przygotowanym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...