Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Skuter 125 dla konusa...


ktm69

Pytanie

...takiego jak ja☹️

Rozwazam wlasnie zakup nowego skutera i targaja mna watpliwosci.Niestety mieszkam w grajdolku gdzie nie ma blisko zadnych sprzedawcow a i brak czasu nie pozwala na przymierzenie sie do wielu modeli.Pomyslalem ze bractwo ktore jezdzilo na wielu roznych skuterach pomoze w potrzebie.Wzrost to 168 cm i do takiego chcialbym dobrac skuter.Mialem Tweeta-swietny ,poreczny.Mialem Beverly-niestety za ciezki i nieco zbyt wysokie siodlo-poskutkowalo to dwoma glebami.Mialem X city-genialny skuter,mimo ze parametry mial podobne do Beverly wydawalo sie ze jest zaczarowany i zawsze wychodzilem z kazdej opresji obronna reka.Wiec interesowalo by mnie cos pomiedzy Honda Vison 110 a wlasnie cos w stylu nie wiem.Nmax? Na dzien dzisiejszy w moim rankingu prowadzi  Piaggio Liberty -warte to cos?.A moze SH mode? Nmax,PCX?Nie ukrywam ze lubie skutery w stylu retro ale jesli cos jest fajne w uzytkowaniu to moglbym sie pochylic:) Najwazniejsze oczywiscie to swobodne podparcie nogami-poniewaz glownie jezdze po miescie .Gdyby nie kiepskie finansowanie to chyba wygralby Peugeot Django-niestety nie dosc ze chyba najdrozszy to oprocentowanie tez najwyzsze.Cos podpowiecie,prosze?

Odnośnik do komentarza

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Administrator

Ja się wypowiem na temat Piaggio Liberty bo je również mam. Super skuter na miasto. Lekki i z dużymi kołami , prowadzi się jak rower z silnikiem a do tego dość pakowny jak na taki sprzet . Pali znikome ilości paliwa (2,5l/100km). . Z duża szyba jeździ stówkę ale to nie są prędkości dla tego sprzętu . Ceny części małe . Tam praktycznie nie ma sie co psuć bo skuter prosty. Zegary jak w Vespie wiec minimalistyczne a obsługa prosta. ABS wyłącznie na przednie koło (tylne bęben ) . Od 165 cm wzrostu w górę myślę , ze możesz bez problemu go obsługiwać . Moja kobita nim czasami śmiga a ma tyle wzrostu co Ty. Jak chcesz sprzęt typu „sportowego” to polecam Yamahę N-Max. Bardzo dobry jakościowo sprzęt dla osób niższych - wadą na dziurawe drogi są małe koła .zaletą przyspieszenie (jak na 125kę przyzwoite)

Odnośnik do komentarza
  • 0
14 godzin temu, ktm69 napisał:

Nmax

Będziesz zadowolony pod każdym względem związanym z motocyklem i Twoich preferencji odnośnie niego. Jest tu kilku kolegów mających ten sprzęt a jeśli chcesz zobaczyć jak się spisuje w trasie to na YT jest dużo filmów w roli głównej z Nmaxem - między innymi od jednego kolegi z tego forum. Polecam bo widziałem naocznie wiele razy co ten motocykl potrafi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja sądzę, że obok N-maxa to właśnie PCX byłby dobrym wyborem. Spore możliwości transportowe (duży schowek) + nisko położona kanapa. Sam natomiast mam w garażu właśnie Visiona 110, a wcześniej miałem Addressa 110. Oba sprzęty użytkowo do jazdy po mieście są super. Do tego są chyba najtańszą opcją do zakupu i palą kieliszek paliwa na setkę. No może kilka kieliszków, czyli okolice dwóch litrów na każde 100km. No ale to nie są maxiskutery. To są po prostu zwykłe skutery, o gabarytach praktycznie 50-tki.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Vespa Primavera 125
Chyba najładniejszy skuter w tej klasie, zawsze modny i odsprzedaż dobra
Świetnie się prowadzi, bardzo zwinny i lekki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

A Burgmana 125 nikt nie promuje 🙂 relatywnie duży skuter, a wysokość siedziska 73,5 cm (katalogowo). Wysoko chyba nie jest, a kawał porządnej maszyny. 

Dla porównania PCX ma 76 cm. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

No dobra-dzis wszystko sie wyjasnilo.

Do konca leb w leb szly Liberty  i Nmax.Sytuacje wyjasnila sama Yamaha gdy okazalo sie ze nie ma juz blisko mnie nowych Nmaxow w starej cenie-a nowa cena jest ciut za wysoka dla mnie.Bylem dzisiaj u dealera Piaggio i kupilem...polroczne  Liberty S z przebiegiem 1070km i po pierwszym serwisie.Cena byla na tyle atrakcyjna ze jakos przelknalem ze ktos juz pierdzial w ta kanape 😜 W przyszlym tygodniu przyjedzie do mnie -mam nadzieje ze spelni moje niewygorowane wymaganie.Dziekuje wszystkim za porady💪

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Zawsze możesz zmienić obszycie kanapy 😂 bo oryginalna jest dość śliska . Ale to pozostaw sobie na sezon zimowy. Gratuluję👍 Jakbyś miał jakieś pytania dot . Liberty , to wal śmiało 👍

PS. Polecam od razu dodanie sobie bocznej stopki. Do kupienia w PL albo (tam gdzie ja kupowałem) na easyparts.nl - mają kupę częśći do skuterów w niezłych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, Bomber napisał:

Zawsze możesz zmienić obszycie kanapy 😂 bo oryginalna jest dość śliska . Ale to pozostaw sobie na sezon zimowy. Gratuluję👍 Jakbyś miał jakieś pytania dot . Liberty , to wal śmiało 👍

PS. Polecam od razu dodanie sobie bocznej stopki. Do kupienia w PL albo (tam gdzie ja kupowałem) na easyparts.nl - mają kupę częśći do skuterów w niezłych cenach.

 

Dziekuje.Pamietam ze na  Beverly tez ciagle jezdzilem po kanapie😜 Stopka oczywiscie bedzie💪

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 24.03.2022 o 14:18, Bomber napisał:

Jakbyś miał jakieś pytania dot . Liberty , to wal śmiało 👍

No to mam pierwsze😜

Czy Piaggio stosuje ksiazki serwisowe czy juz  przeglady sa zapisywane online?

Bo nie dostalem takiej ksiazeczki a nie wiem czy mam sie upominac...

Nie chcialbym stracic gwarancji przez takie glupstwo.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Piaggio ma książkę serwisową (jak to skuter z polskiej dystrybucji). Upomnij się lub wyrób duplikat .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...