Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Uchwyt na telefon do x-maxa sprzed liftu? :)


Rączy Emeryt

Pytanie

Przeglądam allegro, ale tam jest tego tyle, że nic znaleźć nie można.

Chciałbym na x-maxie zamocować telefon w funkcji nawigacji w jakimś etui -
tak, żeby go deszcz nie załatwił od razu - przykręcając / klejąc do osłony
zegarów. Coś jak na załączonym foto.

W żadnym przypadku nie chcę mocować futerału do lusterek - ma być na środku 🙂
Nie będę w nim w czasie jazdy gmerał raczej...

Może ktoś z Was przetestował na sobie i może polecić konkretny model?

Jakub

uchwyt.jpg

Odnośnik do komentarza

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 28.09.2021 o 10:48, Rączy Emeryt napisał:

Chciałbym na x-maxie zamocować telefon w funkcji nawigacji w jakimś etui -
tak, żeby go deszcz nie załatwił od razu

Ponieważ mam nowszy model nie pomogę w wyborze ale  zamknięte etui latem sprawia że telefon mocno nagrzewa się i nie ma za bardzo jak odprowadzać ciepła. A jak włączysz navi to tym bardziej..... Dziś jednak szukałbym otwartego uchwytu zakładając, że w deszczu albo nie jadę a jak mnie zaskoczy to telefon schowam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 28.09.2021 o 10:48, Rączy Emeryt napisał:

.....Nie będę w nim w czasie jazdy gmerał raczej...

no własnie że raczej będziesz i to nawet często 😃  takie życie, ale twój skuter, twój wybór.  Co do zamkniętego etui kolega @uno0 ma racje. Też taki miałem kilka sezonów temu i nie polecam. A co do mocowania  zobacz tutaj.  Wprawdzie inny model skutera, ale idea taka o jaką Ci chodzi. Trzeba tylko dopasować do swojego modelu. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Jeszcze jest cała gama mocowań SP Connect , RAM Mount, Quadlock oraz rozwiązania z Aliexpress. Spytaj również Sapera o jego mocowanie telefonu - niezniszczalne ponoć.

Tu masz do T-Maxa ale pewnie się do X też znajdzie: https://www.aliexpress.com/item/4000985438625.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHNRlxB

tu przykładowe do X-Maxa (właśnie na mocowanie centralne) https://www.aliexpress.com/item/33031624171.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.64894bb55PxUOi&algo_pvid=1f440e79-5065-4656-85e4-91a80255c8d1&algo_exp_id=1f440e79-5065-4656-85e4-91a80255c8d1-34&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"67353104087"}

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Masz taki na ali. Koszt ok 45 zeta. Bardzo dobry trwały. Polecam. Nie ma kontaktu z przyciskami, jak RAM. w pełni regulowany pod konkretny model telefonu. W powiększonym zestawie wiele opcji montażu. Taki ma również np. Saper, Vince. I chwalą sobie. 91568987c352c082fe516b2d26f787a3.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

W kwestii montażu smartfona polecam system Quadlock. Sprawdzone przeze mnie i doskonale zaprojektowane rozwiązanie. Niestety nie tanie. Więcej informacji na stronie producenta https://www.quadlockcase.eu/collections/shop-motorcycle

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Miałem Sp Connect  a za namową @Piootr zaopatrzyłem się w cały nowy zestaw Quadlock i nie żałuję , a mój mentor podpatrzył u mnie tłumik antywibracyjny i jak go znam to niebawem w jego zestawie też się pojawi 🙂.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
W dniu 8.10.2021 o 21:39, Paul napisał:

Miałem Sp Connect  a za namową @Piootr zaopatrzyłem się w cały nowy zestaw Quadlock i nie żałuję , a mój mentor podpatrzył u mnie tłumik antywibracyjny i jak go znam to niebawem w jego zestawie też się pojawi 🙂.

Dziękuję za miłe słowo @Paul 😊. Tłumik antywibracyjny od Quadlock zamówiony i już w drodze do mnie.

Zrzut ekranu 2021-10-10 o 00.17.39.png

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
a do czego to służy i jak działa? Pozdrawiam

Antywibracyjny, aby smartfon nie trząsł się . Już po testach i faktycznie dobra rzecz. Polecam

https://www.quadlockcase.eu/collections/shop-motorcycle/products/vibration-dampener?variant=32835175874642
Odnośnik do komentarza
  • 0

Paul, w czym to rozwiązanie jest lepsze od SP Connect? Tam jest podobny sposób mocowania i tez ten tłumik antywibracyjny występuje jako opcja.

cena podobna za komplet SP około 460-500pln…

https://allegro.pl/oferta/sp-connect-uchwyt-na-telefon-na-srube-kierownicy-10828598184 I do tego dowolny futerał około 150pln

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 26.04.2022 o 07:15, uno0 napisał:

a do czego to służy i jak działa? Pozdrawiam

To zazwyczaj jakaś dodatkowa gumowa lub plastikowa część absorbująca drgania. Używanie minimalistycznego i sztywnego zestawu powoduje najczęściej usterkę mechaniki obiektywu i ustawiania ostrości aparatu smartfona przez drgania przenoszone z moto. Bez niego, zdaża się podobno dość często. Sam używałem SP i także polecam. Nie dość, że dobrze trzyma, to jeszcze- moim zdaniem, jest bardzo estetyczne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...