Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Yamaha TMAX 20th Anniversary: Specjalna edycja na 20-lecie wyjątkowego modelu maxiskutera


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pojawia się ciekawa odsłona nieśmiertelnego T-maxa w wersji limitowanej czy choć jedna sztuka trafi do Burgmaniaka ? chętnie bym zobaczył na żywo na naszym zlocie. 

https://www.jednoslad.pl/yamaha-tmax-20th-anniversary-specjalna-edycja-na-20-lecie-wyjatkowego-modelu-maxiskutera/

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo ciekawa wersja. Obstawiam cenę w okolicach 70> kPLN. .. ale poczekajmy na szczegóły 😃

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mariusz, dobrze obstawiasz . Prawdopodobnie to będzie 73k . Wiem z Yamahy

Odnośnik do komentarza

Przy tej cenie konewka zdecydowanie. W Yamaszce w Berlinie cena przy zamówieniu 16399 euro i jak usłyszałem- trzeba się z nim spieszyć. Chyba podobnie jak z wersją BlackMax której kontygent był wyprzedany w Niemczech w kilka tygodni po ogłoszeniu wprowadzenia tej wersji i do obejrzenia przed zamówieniem był w pospekcie i to tylko na miejscu, nie do zabrania ze sobą😂. Teraz to nawet wersji drukowaniej nie mieli.

Fakt, że cena "zacna" 🙄

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tu chyba tak bo przejechał trochę Taka tez jest cena nowego 73800 pln

Odnośnik do komentarza

No cóż jeżeli ceny są w jakiś sposób powiązane ze wskaźnikami ekonomicznymi, to przy obecnej inflacji muszą rosnąć i robią to szybciej niż wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ja się nie dziwię, wersję limitowane rozchodzą się zazwyczaj bardzo szybko. Widać ten trend nawet przy sprzedaży po latach, zadbane, ładne używki "limitów" schodzą, przy wyższej cenie niż normalne, na przysłowiowym "pieńku". 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
1 godzinę temu, dr.big napisał:

Widać ten trend nawet przy sprzedaży po latach, zadbane, ładne używki "limitów" schodzą, przy wyższej cenie niż normalne, na przysłowiowym "pieńku". 

 

Tak, ale na rynkach np. DE czy IT.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Tak, ale na rynkach np. DE(...)

Oczywiście, miałem na myśli właśnie ten rynek, bo go znam 🙂 .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W PL limited używany też chętnie znajdzie nabywcę tylko czasami trzeba chwilę poczekać . Już nawet przy zakupie aut ludzie nie chcą golasów a jak są jeszcze do tego wersje limitowane , „wypasione” lub individual to i takie się dobrze sprzedają . Przerabiałem temat przy autach, więc i tu rynek się zmienia - tak mi się przynajmniej wydaje .

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Bomber napisał:

W PL limited używany też chętnie znajdzie nabywcę http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji41.pngtylko czasami trzeba chwilę poczekać . Już nawet przy zakupie aut ludzie nie chcą golasów a jak są jeszcze do tego wersje limitowane , „wypasione” lub individual to i takie się dobrze sprzedają . (...)

No tak mi się też wydaje 🙂 . Wersja z dodatkami musi być przecież droższa od podstawowej, a z innymi dodatkami i to jeszcze limitowanymi do jakiejś ograniczonej liczby, gdzie cena nowego była wyższa, musi skutkować większym zainteresowaniem i ceną sprzedaży. Choćby z tego powodu, że jest jej mało, bo jak sama nazwa mówi, 😉 "wersja limitowana"- nie ma dużo, rzadkość, bajery niedostępne w serii.

Ale tutaj 560 sztuk na cały świat? Można się tylko cieszyć, że jeden jest w ogłoszeniach już jako używka...

Ale, jak napisał Mariusz, właściwie każdy rynek rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza

Siedzę przed kalkulatorem,  drapię się po głowie i ni huhu nie chce mi wyjść taka cyfra za skuter, który nie oferuje niczego poza tym ze jest jednym z 560ciu.....😳

Ponad 73k?! Jak oni to obliczyli?!!!!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cena powiększona o EURO5 + limited + carbon - robi to dodatkowe 8 kPLN 🙂 73.800 PLN dokładnie bez rabatu.

Odnośnik do komentarza

Dealerzy oferują chętnym kredyty, leasingi, wynajmy długoterminowe i inne legalne formy niewolnictwa, więc droga do realizacji marzeń stoi otworem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Geni, firmy leasingowe też chcą żyć.

A co do ceny... należy się niestety przyzwyczajać do rosnących cen 2oo (podobnie jak i ma to miejsce z 4oo), nie tylko przez wprowadzenie EURO 5. Dopiero co rozmawiałem z jednym z importerów 2oo i... problem jest dziś nie z klientem a z towarem. Przez zawirowania z covid, całe łańcuchy dostaw zostały przerwane. Producenci nie zawsze mają z czego produkować. Pojazd to zlepek różnych elementów a wystarczy, że jeden kooperant się wysypie i nie ma jak dokończyć produktu finalnego. Po drugiej stronie jest wcale nie mniejszy jak np. w 2019 popyt... więc finalnie można to podsumować tak... Kiedyś klient dzwonił i pytał dealera jaki dostanie rabat. Teraz dzwoni i najpierw grzecznie pyta - kiedy jest realna szansa odbioru motocykla.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Geni, firmy leasingowe też chcą żyć.

Teraz dzwoni i najpierw grzecznie pyta - kiedy jest realna szansa odbioru motocykla.

Mariuszu, co do pierwszego oczywiście się zgadzam, chcą żyć podobnie, jak kleszcz, huba i tasiemiec.

A co do drugie oczywiście też. Rzeczywiście nie jest to tak, że pojazdy stoją dziesiątkami i czekają na klientów. Sadzę, że T-maxy w limitowanej wersji na pewno się sprzedadzą, nawet za te 70tys.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Geni napisał:

(...)Sadzę, że T-maxy w limitowanej wersji na pewno się sprzedadzą, nawet za te 70tys.

Na 100%, mój Blackmax był jako nowy sprowadzany z Luxemburga, bo w Niemczech był wyprzedany zanim powiedziało się u dilera Tmax BlackMax 😉 . A też był zdecydowanie droższy niż "seria" 530 ki. I co? I było na nie mooocne ssanie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cena , ceną - u nas na dzień dzisiejszy wszystkie sprzedane 🙂 - 6 szt było na PL z tego co słyszałem..

 

yama20th.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bomber napisał:

Cena , ceną - u nas na dzień dzisiejszy wszystkie sprzedane 🙂 - 6 szt było na PL z tego co słyszałem..

 

yama20th.jpg

Kto powie że Polska, Grecja czy Chorwacja to biedne kraje? 😉

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 1.04.2021 o 16:58, ik26 napisał:

Kto powie że Polska, Grecja czy Chorwacja to biedne kraje? 

Kwestia kontyngentu. Na PL dali 6 szt a na takie IT pewnie z 60 lub więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...