Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wrzesień 2020 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Te czerwone kropki przed pomnikiem to Bilety,Zosia,Maciek, Kowal,Kamil i Ja bylo zajefajnie. Niemam wiecej zdjęć byly pokazy taneczne i wspólna przejażdżka 60 km po okolocy. Artur wejdz w dział imprezy tam jest opszerna relacja. Ja z Kowalem w Bieszczadach do niedzieli030ec7fbba8e8b5da84462e679ae50f9.jpg32c5d3497b8ccd4c91c4789f5af38e89.jpg4b34043f81a3d7af152293ee679e0388.jpge344879bba8bb51eaddf87fde9769163.jpg97c770b3c07b47f5368f4410f4aa2d86.jpgcefb847f73ceaff9e0935450c9a1309a.jpg59664fe93b8de34bb492b0d480eaa9fc.jpgc33e37e97817d9a707a61aad572b06ca.jpg8eaeffe9f72aeac9b62189456c9ca75d.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dorzucę się i ja do listy obecności na zlocie w Rożnovie. Organizator wspominał o frekwencji 1000 skuterów, myślę że  nie pomylił się. Parada wiła się fantastycznymi winkielkami i ciągnęła baaaaaaardzo długo. Trudno mi okreslić ponieważ brałem w niej udział ale widok w lusterkach i na agrafkach był zachwycający. Ciekawostką było  że pozbawiona była obstawy policji, organizatorów, służb zdrowia - ja nie zauważyłem. Nie ważne, wszyscy wyjechali, dumnie prezentowali swoje osoby i sprzęty i wrócili.

Przy okazji, namierzylismy Bieszczadzki Rajd Tatry[samochodów], który okazał się być niesamowicie widowiskowy. Zlokalizowany nieopodal zlotu w Rożnowie, miał charakter rajdu więc często widać było snujące się po okolicy wymuskane eksponaty. Mieliśmy to szczęście [ Zosia, Bilety, Melmacie i Ja ] że trafiliśmy do ośrodka w którym stacjonowali uczestnicy rajdu i akurat pod koniec dnia, majestatycznie wtaczali się na plac, zawracając, cofając, przestawiając się. Zobaczyć eksponaty muzealne w ruchu, usłyszeć pracę silnika, poczuć zapach spalin, rozgrzanego oleju - jeszcze mam ciary. Mielismy wielkie gały ze zdumienia kiedy zobaczyliśmy coś w stylu wielkiego Poloneza, którego tył wypchany był wielką V- ósemką, 3,5L z wałkami w głowicy, chłodzonego powietrzem, jego właściciel bez żenady zapuścił silnik na moja prośbę - odleciałem.

Moje obserwacje naszych południowych sąsiadów spowodowały pewną refleksję. Hondę PCX i Forza, dodają chyba do zakupu smartfona. Równie dużo było Yamahy X i N Max. Czesi śmigają raczej małymi pojemnościami i niestety nie mogą korzystać z dobrodziejstw homologacji L5E - wyraźnie ich to wkurza. Nieprzesadzając,  Burgmania przyciągnęła, najcięższe działa. Mały kraj, małe skuty - żart.

Podsumowując, cieszę się z wyjazdu. Dawno tyle nie siedziałem w siodle mojego T Maxa. Tam i z powrotem na raz, po 700 kilometrów. Czuję że mam tyłek ale o to chodziło.

Bardzo chciałbym podziękować Zosi, Markowi i Maciejowi że przygarnęli mnie. 

Pewną osobliwością zlotu była HONDA MONKEY z koszem dla słodkiego jamnika, który nie robił sobie nic z gapiów, głaskaczy, podziwiaczy i ogromnych łoskoczacych kolumn przy  scenie. Uznałem słodziaka za Gwiazdę zlotu.

Na zdjęciu Romeo 1971 przy samochodach TATRA ten gościu to Ja.

 

IMG_20200905_114812.jpg

IMG_20200905_122441.jpg

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, cris76 napisał:

(...)coś w stylu wielkiego Poloneza, którego tył wypchany był wielką V- ósemką, 3,5L z wałkami w głowicy, chłodzonego powietrzem (...)

To był któryś z modeli Tatry👍. Podejrzewam, sądząc z opisu "polonezopodobnego", że 613.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, romeo1971 napisał:

Sniadanko w Bieszczadach

HAHAHA, no śniadanie widzę bardzo syte i pełne witamin, przelicznik pojemności "bagażnika" na litry w praktyce 😁

Panowie, zdjęcia cud miód (zdjęcie jamnika na ten moment wygrało wszystko 🙂) i nic tylko czekać na więcej a może nawet i ktoś film nakręci albo coś na YT będzie 😉

Pozdrowienia, miłej zabawy, pogody i wszystkiego co potrzebne. Tym bardziej na takich wyprawach 👍

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, ChaoticEvil01 napisał:

HAHAHA, no śniadanie widzę bardzo syte i pełne witamin, przelicznik pojemności "bagażnika" na litry w praktyce 😁

Panowie, zdjęcia cud miód (zdjęcie jamnika na ten moment wygrało wszystko 🙂) i nic tylko czekać na więcej a może nawet i ktoś film nakręci albo coś na YT będzie 😉

Pozdrowienia, miłej zabawy, pogody i wszystkiego co potrzebne. Tym bardziej na takich wyprawach 👍

Filmy ze zlotu i parady są w wątku zlotowym Po Valasku na skutru - polecam, widać pierwszy i ostatni sprzęt, który opuszcza rynek miejski, ponad 10 min filmu.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, cris76 napisał:

Filmy ze zlotu i parady są w wątku zlotowym Po Valasku na skutru - polecam, widać pierwszy i ostatni sprzęt, który opuszcza rynek miejski, ponad 10 min filmu.

To się popisałem, oczywiście że na imprezy jest osobny wątek i tam większość jest wstawiana🤦‍♂️ Dzięki za info, filmiki już znalezione i z zazrością oglądam 😉

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dr.big napisał:

To był któryś z modeli Tatry👍. Podejrzewam, sądząc z opisu "polonezopodobnego", że 613.

Ten model był chyba najbardziej siermiężny. Wrażenie robiły modele z lat 30tych z silnikami typu BOXER dwu i czterocylindrowymi. Właściciele chętnie unosili falbaniaste przody swoich CACEK, zeby je wystudzić. Oglądając miałem wrażenie że ktoś wziął przód małego samolotu i dobudował resztę samo - sorry automobila.

Melmacie posiada więcej zdjęć aut z podniesionymi maskami, może podzieli się nimi po powrocie.

Sorki wkradł sie błąd. Będąc pod obfitym wrazeniem kalorycznego śniadania kolegi  Romeo 1971, będącego w Bieszczadach, Rajd samochodów TATRA był pod nazwą zaczynającą się od BESKYDY😉

IMG_20200905_180344.jpg

Odnośnik do komentarza
Dnia 1.09.2020 o 15:59, Urbi napisał:

Mirku, minęło tyle lat, a Ty nadal masz jakiś kompleks. 

Powiem delikatnie, nie lubię Twojej manii wyższości ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...