Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bura suka zima :[


Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
1 godzinę temu, SlawoyAMD napisał:

co miałem na świątecznym urlopie w Koniakowie. Kupowanie łańcuchów wiosną...

Bo to w górach jeszcze nie wiosna.

U nas od jutra ma walić śnieg i tak do końca tygodnia. Po prostu zajebiście 😡

Odnośnik do komentarza

Artur, bo cepry tak mają 😉 😆  potrafią w styczniu na letnich oponach przyjechać bo przecież u nich śniegu nie było. 🙂  Ja jestem raczej góral z nizin, ale śnieg w marcu mnie nie dziwi,  w kwietniu się go spodziewam, a jeszcze na początku mają spokojnie znajdę na Połoninach 🙂  wczoraj wycieczka po Pogórzu Dynowskim. Śnieg na poboczu, szczególnie w lesie - częsty widok.  Ten tydzień ma być znowu biały 😞 

2 godziny temu, arturo-bb napisał:

....U nas od jutra ma walić śnieg i tak do końca tygodnia. Po prostu zajebiście 😡

no ale czemu się złościsz ?  Przecież nawet w nazwie Twojego miasta jest coś "białego" . To nie od śniegu ?  🙂 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 minut temu, EndriuBis napisał:

no ale czemu się złościsz ?  Przecież nawet w nazwie Twojego miasta jest coś "białego" . To nie od śniegu ? 

Tak od "śniegu" ale raczej tego w "kreskach"  😜

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
45 minut temu, EndriuBis napisał:

Artur, bo cepry tak mają 😉 😆  potrafią w styczniu na letnich oponach przyjechać bo przecież u nich śniegu nie było.

Akurat mam nowiutkie całoroczne oponki z układem FishBone, które na płaskim sprawdzały się rewelacyjnie zimą, ale pod górkę o nachyleniu 12-15 stopni, nie dały rady przy +/- 20 cm przymarzającego śniegu... Pierwsze 40 kilometrów na powrocie do tego w zamieci śnieżnej... Jak skończy się "przetrawiać" na YT film po poprawce, to wrzucę...

20210408_090559.jpg

20210408_103046.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
32 minuty temu, SlawoyAMD napisał:

mam nowiutkie całoroczne oponki z układem FishBone,

Też mam już drugi rok wielosezony (Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 SUV ) ale napęd na 4 pomaga wdrapać się tam gdzie sam przód nie pozwala.

U was na płaskim to spoko jednak w górach i stromiej i tego białego G...a więcej.

 

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 SUV

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-vector-4seasons-gen-3-suv
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Odnośnik do komentarza

Sławek, nie bierz tego do siebie, ale na prawdę gro turystów przyjeżdżających w zimie w góry lata na letnich oponach.

Co do Twoich całorocznych - nie wiem, nie miałem współczesnych opon całorocznych, ale przypuszczam że właśnie w kopnym śniegu sobie nie radzą. Nawet dobre zimowe opony zaleca się wymieniać gdy zostanie 4 mm bieżnika. Już wtedy tracą wiele ze swojej skuteczności. 

A swoją drogą - no cóż - ja na zimę łańcuchy i łopatę do śniegu wożę w samochodzie. Były takie zimy że musiałem zakładać łańcuchy aby wyjechać z osiedla,🙂 a bez łopaty praktycznie nie masz szans zaparkować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o "zimówki" i "letnie" to ja jestem zagorzałym zwolennikiem ich podziału i użytkowania nawet na nizinach. Może zdarza się to rzadko, ale czasami warto zimą mieć opony "zimowe". Skoro dbamy o opony w jednośladzie, to dlaczego nie w samochodzie. 

Podam prosty przykład, niedawno jechałem w jedną stronę do serwisu opon na całorocznych (których używam teraz latem do "zjeżdżenia"), a wracałem na zakupionych zimówkach. Sniegu niedużo, jakieś 5-7 centymetrów, temperatura ok. -7 °C, droga ta sama tylko odwrotna. Różnica na korzyść zimówek diametralna.

Oczywiście zakup dodatkowych felg i opon oraz ciągłe zmiany są upierdliwe i kosztowne. Ale moim zdaniem warto, bo to inwestycja w zdrowie lub nawet życie 🙂 .

PS. Zmieniasz 10 lat, a śniegu jest w dwa lata albo rok, znam to😜. Ale akurat wtedy kiedy są potrzebne, to są🙂.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, dr.big napisał:

Jeśli chodzi o "zimówki" i "letnie" to ja jestem zagorzałym zwolennikiem ich podziału i użytkowania nawet na nizinach. Może zdarza się to rzadko, ale czasami warto zimą mieć opony "zimowe". Skoro dbamy o opony w jednośladzie, to dlaczego nie w samochodzie. 

Podam prosty przykład, niedawno jechałem w jedną stronę do serwisu opon na całorocznych (których używam teraz latem do "zjeżdżenia"), a wracałem na zakupionych zimówkach. Sniegu niedużo, jakieś 5-7 centymetrów, temperatura ok. -7 °C, droga ta sama tylko odwrotna. Różnica na korzyść zimówek diametralna.

Oczywiście zakup dodatkowych felg i opon oraz ciągłe zmiany są upierdliwe i kosztowne. Ale moim zdaniem warto, bo to inwestycja w zdrowie lub nawet życie 🙂 .

PS. Zmieniasz 10 lat, a śniegu jest w dwa lata albo rok, znam to😜. Ale akurat wtedy kiedy są potrzebne, to są🙂.

Dokładnie jest jak piszesz, ostatnia zima zweryfikowała opony wielosezonowe. Pewnie przez kilka kolejnych lat znów nie będzie śniegu. Ale ja nawet w aucie 4WD lubię mieć w zależności od sezonu odpowiednie kapcie. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, dr.big napisał:

Zmieniasz 10 lat, a śniegu jest w dwa lata albo rok, znam to😜. Ale akurat wtedy kiedy są potrzebne, to są🙂.

Dlatego mam już łańcuchy 😄 kupione w kwietniu... Ostatnie w całym Koniakowie i okolicach.

Godzinę temu, EndriuBis napisał:

Sławek, nie bierz tego do siebie, ale na prawdę gro turystów przyjeżdżających w zimie w góry lata na letnich oponach

No, ja wiem... Dlatego zakupiłem planując wyjazd na święta, komplet nowych All Season... Ale kto wiedział, że będzie tak, jak w końcówce filmu...

 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, SlawoyAMD napisał:

Dlatego mam już łańcuchy 😄 (...)

Łańcuchy mam w garażu, ostatni raz użytkowane jakoś w latach 90 tych🙂, nawet nie wiem czy by dzisiaj jeszcze pasowały, bo liczba cali i szerokość opon w kołach samochodów się ogólnie od lat 90 tych zmieniła...

PS. Wtedy to zimą się je jeszcze co roku woziło. Oponki 205 to były wtedy "szerokie" laczki w większości samochodów 😉 .

Odnośnik do komentarza

Ale o co chodzi Pany ? 🙂 Przecież to są przepiękne widoki. U mnie podobne. Tylko trochę słonka brakuje 😀 a ten śnieg zaj...ście ciężki . 

Od poniedziałku do soboty - nie przeszkadza - robota.  Byle w niedziele było lepiej 🙂 

Odnośnik do komentarza

No piękne młode listki 🙂  a co to jest to niebieskie ? 🤔 bo mi to przypomina folię ostrzegawczą na kablu energetycznym w źle zasypanym wykopie 😉

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to zimę chyba mamy już pożegnaną 🌞
ce7b8f5633a3e790e1f33abd6f79c6b9.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Żegnamy burą sukę i witamy królową Wiosnę 

13dbc82bf7b4222d58411482f8cdf571.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...