Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Sprężyna i uszczelniacz


stempel

Pytanie

Witam,

Mam do was pytanie, bo zabrałem sie za wymiane lag w moim piaggio xevo i przy rozbieraniu lagi a dokładnie wyjęciu sprężyny nie zwróciłem uwagi którą strona ma być włożna.Czy tą bardziej zwiniętą czy rozwiniętą.I kolejne pytanie jak wyjąłem z lagi uszczelniacz to miał 2 sprężynki tak jakby był dwustronny.Ja kupiłem taki jak na zdjęciu firmy Altea jedna sprężynka, ale nie wiem którą stroną wsadzić, kołnierzem do góry czy odwrotnie.Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie nalania oleju w książce pisze 125cm dzwoniłem do serwisu twierdzą 133cm i tak sie zastanawiam komu zaufać wydaje mi sie że książce ale zapytam jeszcze was kto pyta nie błądzi.Dzięki za pomoc

20200712_150501.jpg

20200712_150425.jpg

20200712_143422.jpg

Odnośnik do komentarza

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co prawda nie przy 200, inne sprzęty pływające, ale zawsze część otwarta simeringa od strony ciśnienia, czy też przestrzeni którą chcemy odizolować.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Do góry, A u mnie sprężyna bardziej zwinięta na dół burgman 125

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, stempel napisał:

Poczytałem troche i te uszczelniacze z jedną spreżynka do niczego się nie nadają.Tylko z dwoma.

to nie jest tak do końca. Uszczelniacze z jedną sprężynką są po prostu inaczej skonstruowane.  Ważniejsza jest jakość gumy. Co z tego że uszczelniacz ma dwie sprężynki jak np. producent zastosuje kiepskiej jakości gumę i po roku ta guma zesztywnieje lub sparcieje i straci właściwości uszczelniające.

Nie znam produktów Altea, ale jeżeli są o nich dobre opinie to z powodzeniem możesz montować taki uszczelniacz. Natomiast jeżeli to tani Chiński zamiennik to faktycznie poszukaj uszczelniaczy markowych. A czy jedna sprężynka czy dwie to raczej drugorzędna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Możliwe że masz racje rozmawiałem z serwisem piaggio za granicą odpowiedz była krótka czy założę z dwoma czy jedną sprężyną max 2-3 lata i do wymiany uszczelniacz.Guma to guma i tak sparcieje.

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, stempel napisał:

(...)odpowiedz była krótka czy założę z dwoma czy jedną sprężyną max 2-3 lata i do wymiany uszczelniacz.Guma to guma i tak sparcieje.

Dziwna odpowiedź serwisu, mialem w życiu już kilka jednośladów, gdzie uszczelniacze nie były wymieniane nawet przez 5 i więcej lat od zakupu i nic nie "parciało", a lagi były suche.

Na jakiej jakości uszczelniaczy oni pracują, skoro OEMy są tak bardzo wytrzymałe?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam do was jeszcze jedno pytanie czy jest szansa kupienia śruby która jest wkręcana do lagi od dołu wymiar to m10x1 drobnozwojowa i musi byc nierdzewna.Obleciałem swoje miasto są tylko hartowane.Zamówiłem w mielochu ale trzeba czekać 10 dni aż przyjdzie.Szukam w internecie i kiepska sprawa.

Jest to śruba imbusowa m10x1 długość 2,5m i do tego nierdzewna

20200714_163032.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, 

Mam do was pytanie odnosnie łożysk główki ramy mam w swoim skuterze wianuszki.Moje pytanie bo nie zwróciłem uwagi którą stroną idą mają być założone.Czy ktoś może zakładał lub pamięta.Dzięki

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Strona kulek po miseczce. Strona wianuszka po stożkowej bieżni. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...