Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Lipiec 2020 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
10 godzin temu, Elvis napisał:

... i smród ... emoji2960.png

Szkoda przeczytałem za późno.

 

🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza

Jest pogoda. jest FUN.😃

Wczoraj dwie burze z gradobiciem, jedna na Kaszubach druga 10 kilometrów od domu, rozłożyły mnie na łopatki😩

IMG_20200718_132621.jpg

Odnośnik do komentarza

Lecim dzisiaj na Koszalin objechac jezooro Jamno.i jakies winkle Czaplinek600c070d68d21b7761d89399357579fd.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Gdzie te czolgi? To sam zlom pakujab86abca53dd7c2a88fcf7b059327b3b2.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Szkoda  że do 16tej w pracy bo też bym poganiał.

Kanał między Jamnem a Bałtykiem to wielka hydro-wtopa, łącznie z "uroczym" falochronem z betonu. Ani jedno ani drugie nie działa bo ujście kanału przeważnie można przejść suchą stopą.

 

Odnośnik do komentarza
Szkoda  że do 16tej w pracy bo też bym poganiał.

Kanał między Jamnem a Bałtykiem to wielka hydro-wtopa, łącznie z "uroczym" falochronem z betonu. Ani jedno ani drugie nie działa bo ujście kanału przeważnie można przejść suchą stopą.

 

Właśnie widziałem dzieci na końcu kanalu jak brodzą po kolana

 

Wycieczka jako taka z Kołobrzegu wracalem w deszczu jakies 70km ale oogólnie przetatane dzisiaj 350km i banan jest na twarzy.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja w Międzyzdrojach byłem, ale też lekko żabami rzucało, więc jazda taka sobie... Byle do Leniwca jakoś dotrwać, bo wtedy się trochę polata...

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, romeo1971 napisał:

Właśnie widziałem dzieci na końcu kanalu jak brodzą po kolanaemoji1787.pngemoji1787.png

 

Wycieczka jako taka z Kołobrzegu wracalem w deszczu jakies 70km ale oogólnie przetatane dzisiaj 350km i banan jest na twarzy.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

Brawo Ty👍

 

 

Odnośnik do komentarza

Jedno z moich ulubionych miejsc... elektrownia w Żydowie. 

Tak, te ciemne chmury to nadciągająca burza która przegoniła Asię i mnie i nie omieszkała dopaść nas przed Koszalkowem. Cóż taki klimat😬

 

IMG_20200726_134340.jpg

IMG_20200726_134403.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

NRD 2020

Dojrzeliśmy do krótkiego wyjazdu w niewielkiej grupie. Jak w zeszłym roku z Krzysiem i Rysiem jedziemy w nasze ulubione okolice, czyli enerdowskie góry. W planach mamy spokojną jazdę malowniczymi winkielkowymi trasami o gładkiej nawierzchni, a pod wieczór piwko i pogaduszki. Oczywiście po drodze zatrzymujemy się, żeby rzucić okiem na ładne okolice, budowle i okoliczności przyrody. 

Niedziela 2.08

Do zjazdu z autostrady jedziemy 326 km (ok. 3,5-4 godz.), a potem jazda po okolicy 144km. Generalnie meandry Łaby, w okolicach zamku Königstein. 

https://scenicapp.space/route/NJGZzrvT

Nocleg: Ibis Kesselsdorf, 33,25 Euro bez śniadania (śniadanko w pobliskiej piekarni).


Poniedziałek 3.08

Ibis Kesselsdorf - Reichenbach 236 km. Tu chcemy zobaczyć największy most z cegły w dolinie Göltzsch.

https://scenicapp.space/route/lDkGCmXq

Nocleg: Hotel Adler Reichenbach, 39 Euro ze śniadaniem.

 

Wtorek 4.08

Reichenbach - Thuringer Wald 227km. Chcemy nacieszyć się winkielkami i spokojną jazdą. 

https://scenicapp.space/route/eoIbLJMm

Nocleg: Berghotel Stutenhaus 50 Euro ze śniadaniem.

 

Środa 5.08 

Thuringer Wald: Stuttenhaus - Hotel Zur Hallenburg 208km. Tutaj w planach, dla odmiany, winkielki i wzgórza.

https://scenicapp.space/route/iPeKVxGV

Nocleg: Hotel Zur Hallenburg, Kurort Steinbach-Hallenberg, 39 Euro ze śniadaniem.

 

Czwartek 6.08

Hotel Zur Hallenburg - dom: najpierw 179km ładnych dróg bez pośpiechu i 389 przelot do domu.

https://scenicapp.space/route/XOkChTKM

https://scenicapp.space/route/nGznwFch

 

Odnośnik do komentarza

cześć

do autora wycieczki pytanie, czy orientuje się o aktualnych obostrzeniach przemieszczania sie po D w związku z koronapaniką?

ewentualnie może źródło informacji

nie wszystkie granice są otwarte i różne landy mają różne obostrzenia a polatałoby sie po DDRowie

z góry dzieki za info

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Restrykcje są tylko w Meklemburgii. Poza tym, co poniżej, w ubiegłym tygodniu byłem w Szlezwiku-Holsztynie i stawałem po drodze w Meklemburgii na kawę: we wszystkich knajpkach, kawiarniach i piekarniach pobyt w masce, jeśli spożywasz wewnątrz lokalu, to wypełniasz papierek z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, data i godzina pobytu). W sklepach ludzie chodzą w maskach i wszędzie pełno płynów odkażających.

Także, wszystko jak u nas.
 

Źródło: mObywatel. 

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoŚwiatowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób
Wjazd z Polski do Niemiec nie podlega żadnym ograniczeniom. 
Władze niemieckie nie prowadzą kontroli granicznej przy wjeździe z Polski. 
Kraj związkowy Meklemburgia – Pomorze Przednie nie zezwala na wjazd na swoje terytorium w przypadku jednodniowych wycieczek turystycznych. 
Osoby przyjeżdżające z Polski do Niemiec nie podlegają kwarantannie. Zwolnienie z kwarantanny dotyczy również wszystkich podróży tranzytowych przez Niemcy. 
Władze niemieckie zapowiadają jednak ograniczenia w podróżach i wprowadzenie automatycznego obowiązku kwarantanny dla osób podróżujących z krajów lub regionów, w których wzrost zachorowań na koronawirusa wyniesie 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców w przeciągu 7 dni. 
Podczas przebywania na terenie Niemiec należy stosować się do ograniczeń w kontaktach społecznych oraz do zasad zachowania higieny wprowadzanych przez poszczególne kraje związkowe.
We wszystkich krajach związkowych obowiązują nakazy zakrywania ust i nosa w komunikacji zbiorowej, podczas robienia zakupów oraz w wybranych budynkach użyteczności publicznej. W niektórych przypadkach należy dodatkowo zdezynfekować ręce. Informacje są umieszczone przy wejściach do budynków. 
Kierowcy nie mogą mieć nałożonej maseczki podczas jazdy samochodem przez Niemcy. Twarz kierowcy musi być rozpoznawalna. Władze niemieckie zalecają noszenie maseczek tym pasażerom, którzy nie należą do tego samego gospodarstwa domowego co kierowca.
Aktualne informacje dostępne są na portalu Polska w Niemczech.

Odnośnik do komentarza

Jutro z Michalem.G planujemy mały wypadzik po okolocach.Z Michalem spotykamy się w Reczu około 10 i mniej wiecej tak pojedziemy ktoś ma ochotę i czas to zapraszamy. 20200728_110301.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

7000km nakrecone od zakupu. Należy się jej dobre odświeżanie 20200728_174428.jpg20200728_171824.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, ArtCho napisał:

Restrykcje są tylko w Meklemburgii.(...)

Tak, dwa tygodnie temu byłem kontrolowany samochodem w  okolicach Anklam (bo rejestracje spoza regionu, jak mi powiedział policjant). Pytania skąd, dokąd i na jak długo. Okazanie rezerwacji urlopowej rozwiązało niejasności. Z tego co wiem, w tym Landzie trudności mogą mieć "turyści jednodniowi" bez rezerwacji noclegu- ta forma jest(była) zabroniona.

PS. Sytuacja kraju związkowego jest dynamiczna i niespójna dla całego RFN. Przed wyjazdem warto sięgnąć po info.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja z kolei niecałe 2 tyg. temu przebywałem na terenie Dolnej Saksonii. Żadnych kontroli w tym regionie. W hotelu w małym miasteczku zalecane było noszenie maseczek ale niewymagane. Recepcjonistka w maseczce ale rano na śniadaniu pani obsługująca już bez maseczki. W drodze powrotnej, tuż przed mostem na Odrze rutynowa 30 sekundowa kontrola doku i to wszystko.

Odnośnik do komentarza

Modyfikacja trasy z wczoraj na jutro. Startujemy z Orlenu w Nowogardzie z Romeo1971 12:00 - 12:30, jeśli ktoś ma czas i ochotę to zapraszamy na wspólna jazdę, powrót przewidywany na porę wieczorową.

obraz.png.9ac9b04bad13789196181e618f8c438b.png

Ja ruszam 10:30 ze Szczecina , z Romanem spotykam się w Nowogardzie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 godzin temu, ArtCho napisał:

Jutro czwartek - planuję podjechać pod Pleciugę. 🙃

Jestem

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.07.2020 o 23:40, ArtCho napisał:

NRD 2020

Dojrzeliśmy do krótkiego wyjazdu w niewielkiej grupie. Jak w zeszłym roku z Krzysiem i Rysiem jedziemy w nasze ulubione okolice, czyli enerdowskie góry. 

 

Powiedzcie czy wyprawa ma charakter otwarty ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...