Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Problem z tricity 125 przezroczysty wężyk


Kris12340u

Pytanie

Witam odpad mi przezroczysty weżyk od skutera przy wymianka akumulatora ( od spodu ) wężyk zabarwiony na różowo zdjalem owiewki i nie mogę dojść do czego taki wężyk dopływowy szedł .  Wszystko sprawdziłem jak po silniku itp. 

Może ktoś ma tricity 125 I kojarzy gdzie idzie taki wężyk odplywowy? 

Ps. Myślałem że to od baku do odpowietrzenia ale nigdzie nie widzę do czego to przypiąć. 

Odnośnik do komentarza

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też cię witam ?   jest u nas taki zwyczaj że nowo zarejestrowani najpierw witają się w odpowiednim dziale, a dopiero potem zadają pytania ?  tak jest łatwiej i bardziej sympatycznie.

A co do wężyka.  Nie mam Tricity, ale mam pewne podejrzenie. Jaki AKU jest tam montowany ?  Zwykły kwasowy ?  Może to rurka od odpowietrznika akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki właśnie mogłem wpaść na to bo arsenałem przy aku. ?

Przepraszam że się nie wpadłem przywitać;-) 

A wracając do tego pytania czy coś się stanie jak będę jeździć bez takiej rurki ? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżeli to jest zwykły AKU kwasowy to czasami nadmiar elektrolitu lub jakieś opary po prostu zeżrą metalowe elementy znajdujące się w pobliżu ? 

Jeżeli AKU zmieniłeś na żelowy lub AGM  nic się dziać nie powinno. 

Pytanie tylko czy to na pewno to, bo ostatni raz z takim rozwiązaniem spotkałem się w mojej MZ-etce  tak z 30 lat temu ? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wszystko zazwyczaj zależy od koloru wężyka... Jeśli jest przezroczysty to najczęściej odpowietrzenie akumulatora. Miałem takie ostatnio w BMW C1. Aku wymieniłem z ori BMW chlupoczącego kwasu na szczelne żelowe i wężyk wyrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Właśnie wężyk jest przezroczysty ale w środku zaszedl na rozowy kolor ... 

Ostatnio ładowałem akumulator i nie zwróciłem uwagi ... 

Później znalazłem wężyk na ziemię pod skuterem . 

Dziś rozkrecilem i obejrzałem akumulator ale nie ma wejścia na wężyk ( akumulator jest bezobsługowy) podejrzewam że może kiedyś był stary ktoś wymienił i przypial na gumie którą trzyma aku... bo nigdzie indziej nie pasuje a na długość do aku jest w samraz 

Kiedyś może spotkam na mojej drodze życiowej jakiegoś mechanika to zapytam ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

To by się zgadzało ? , też tak kiedyś w jakimś moto miałem, że gazy z aku "przefarbowały" na leciutko różowy (żółtawy?) kolor...

Ale lepiej sprawdź, bo to tylko domysły...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...