Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ciekawe maile/ogłoszenia i oszustwa internetowe


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Że też ludziom potrzebne zdjęcia telefonu Nokia N8 :lol:

Już wcisnąłem "Zgłoś naruszenie zasad", żeby oszczędzić ludziom zawału serca :lol:

Jest jeszcze jeden Nokia

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    21

  • dr.big

    10

  • Marynarz

    8

  • Lucjan73

    4

  • Administrator

Dostalem dzis ciekawego maila na sluzbowa skrzynke, jako ze 16,5 mln funtow nie robi na mnie specjalnego wrazenia a i pazerny na kase tez nie jestem to zamieszczam tresc maila, moze komus sie przyda troche kasy :) choc szczerze nie wiem na czym moze polegac ten walek

"Witam,

Jestem Mr.Christopher Johnson szef Audyt Zaklad Credit Suisse Bank North West London, tutaj w Anglii. Pisze o propozycji biznesowych, które beda z ogromna korzyscia dla nas obu. W moim departamencie, jako kierownika Biura Regionalnego Greater London, odkrylem Suma mln zl 16.500.000 (szesnascie milionów piecset tysiecy funtów szterlingów) na koncie nalezacym do jednego z naszych zagranicznych klientów Late Business Mogul Pan Moises Saba Billionaire Masri, Zyd z Meksyku, który byl ofiara wypadku smiglowca 10 stycznia 2010, zabijajac go i czlonków jego rodziny. Saba byla 46-letnia. Równiez w chopper w chwili wypadku byla jego zona, ich syn Abraham (Albert) i jego synowa. Pilot zostal takze zmarlych.

Wybór jest skontaktowac sie cieszyla z charakteru geograficznego, w którym mieszkasz, w szczególnosci ze wzgledu na wrazliwosc transakcji i poufnosc w niniejszym dokumencie. Teraz nasz bank zostal czeka na którykolwiek z krewnymi, aby sie do roszczenia, ale nikt nie uczynil tego. Osobiscie zostaly nieudanych odnalezienie krewnych, szukam Twojej zgody, aby zaprezentowac Panstwu jak najblizszych krewnych / Czy beneficjent do zmarlego tak, ze wplywy z tego konta wyceniono na 16,5 mln funtów moze byc wyplacona do Ciebie.

To bedzie wyplacane lub udostepniane w tych procentów, 60% do 40% mnie i dla Ciebie. Mam zabezpieczone wszystkie niezbedne dokumenty, które moga zostac wykorzystane do wykonania kopii zapasowej tego twierdzenia jest uczynienie. All I need to wypelnic swoje nazwiska do dokumentów i zalegalizowac go w sadzie, aby udowodnic Ci za prawowitego beneficjenta. Wszystko, czego wymagaja teraz jest uczciwy wspólpracy, poufnosci i zaufania w celu umozliwienia nam patrz poprzez te transakcje. Gwarantuje, ze bedzie to wykonane zgodnie z prawem rozwiazanie, które bedzie chronic komputer z wszelkich przypadków naruszenia prawa.

Prosze dostarczyc mi nastepujace, jak mamy 7 dni, aby go uruchomic poprzez. Jest to bardzo pilnie prosze.

1. Imie i nazwisko:

2. Twój bezposredni Numer telefonu komórkowego:

3. Twój adres kontaktowy:

4. Zawód:

5. Wiek:

6. Plec:

7. Narodowosc:

Po przejsciu przez metodyczna wyszukiwania, postanowilem skontaktowac sie z Toba nadzieje, ze znajdziecie interesujace tej propozycji. Prosze na potwierdzenie tej wiadomosci i wskazujac zainteresowanie bede dostarczyc Panstwu wiecej informacji.

Endeavor do let me know swojej decyzji zamiast trzymac mnie czeka.

Dziekujac w oczekiwaniu na swoje odpowiedzi pozytywnej.

Pozdrawiam,

Mr.Christopher Johnson

office.christopher_johnson@yahoo.co.uk"

Odnośnik do komentarza

Wałek prosty, jak pusty SMS. Już prawie będziesz właścicielem milionów, daj tylko tysiąc na prawnika.

Już jesteś właścicielem milionów, zapłać tylko prowizję bankową za przelanie 16 mln. tylko 1600 usd.

Zapomniałbym... Podałeś się za bliską osobę zmarłego. A to nie prawda, mam w związku z tym poważne problemy, mam też Twoje dane, ale nie pisnę słowa, jestem człowiekiem honoru.

Ponoszę straszne koszta, proszę Cię pomóż mi... nie wiem czy dam radę uchronić Ciebie i Twoją rodzinę. Potrzebuję 1000 usd miesięcznie, krótko mówiąc.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wałek prosty, jak pusty SMS....

Ponoszę straszne koszta, proszę Cię pomóż mi... nie wiem czy dam radę uchronić Ciebie i Twoją rodzinę. Potrzebuję 1000 usd miesięcznie, krótko mówiąc.

Ta akcja ma nawet swoja nazwę - Nigeryjski przekręt.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wałkowicze przestali zajmować się detalem i poszli grubo w hurt... :)

Powalająca oferta

Przygarnij "kropka" :)

Zdjęcia z różnych krajów ale przyznać im trzeba, że mają gust i kopiują te oferty z ładnymi zdjęciami :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Juz obydwie strony są nieaktywne. haha że ktoś to wogóle czyta, że o braniu udziału nie wspomnę. Może są jeszcze tacy co to pierwszy raz na internet weszli, czy co? Wydaje mi się, że ci co dają się naciągać na tak debilne wkręty to ci sami co na ulicy od Ruskiego złote monety kupują, bo Ruski w "potrzebie akurat" i za 5% wartości oddaje, haha !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejna firma "wałek"

Mogliby zainwestować w jakiś lepszy translator! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Cześć! Jeszcze inny sposób naciągania na kasę (chyba jeszcze nie omawiany na forum): -towar w dość atrakcyjnej albo po "normalnej" cenie za to koszt przesyłki "z kosmosu". Przykład: -wysprzęglik do Opla Sintry za 20 zł (w licytacji),przesyłka 400!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Cześć! Jeszcze inny sposób naciągania na kasę (chyba jeszcze nie omawiany na forum): -towar w dość atrakcyjnej albo po "normalnej" cenie za to koszt przesyłki "z kosmosu". Przykład: -wysprzęglik do Opla Sintry za 20 zł (w licytacji),przesyłka 400!!!!!!

a możesz linka pokazać do tej aukcji ???

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wałek nie nowy ale ostatnio mocno się nasiliła jego skala... (ostatnio dostałem kilka pytań mailowo z zapytaniem na czym to polega).

Wystawiamy w ogłoszeniu pojazd, raczej z tych droższych. Po chwili dostajemy maila od chętnego zza granicy (tutaj bajki są różne, kupuje pojazd w imieniu ojca, dziadka, syna, sąsiada) który wyraża chęć zakupu oferowanego przez nas pojazdu. Jedno jest tutaj spójne: łamany język PL (choć translatory wałkowicze mają ostatnio coraz lepsze ;))

Proponuje wpłatę na konto paypal i prosi o wysyłkę pojazdu na adres zwrotny w potwierdzeniu paypal'owym. Wysyła nam oczywiście potwierdzenie wpłaty. Nie ma sensu opisywać gdzie jest haczyk bo opcji jest kilka. Ważne jest jedno: Jeśli wyślemy cokolwiek przed zaksięgowaniem kasy na naszym koncie to mamy pozamiatane... a wiadomo że żaden przelew nigdy nie dotrze. Jedyne co to ewentualnie fake foto potwierdzenia wpłaty :)

Prosta zasada: nie ma $ nie ma sprzętu.

Scammerzy "z Nigeria" rządzą :lol:

Odnośnik do komentarza

Przypominam o tytule tego wątku: "Ciekawe maile/ogłoszenia i oszustwa internetowe. Wątek o wałkach internetowych".

Do wrzucania ciekawostek tudzież kwasów ogłoszeniowych mamy inny temat.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Może temat nie związany bezpośrednio z oszustwem internetowym (choć powiązany) to warto wiedzieć co na nasz "czycha" w dobie nowych kart zbliżeniowych...

Myślę, że lada moment proceder ten będzie dopracowywany... także w PL. Jak się uchronić? Są już specjalne portfele blokujące możliwość sczytania karty... a jeśli nie mamy takiego portfela a ktoś na zakupach podchodzi do nas ukradkiem z Ipadem w ręku to... walić w ryło! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

WItam,

Nie wiedziałem gdzie to zamieścić, ale myślę że odpowiedni dział. Generalnie jak coś to prosze o przeniesienie.

Czy ktos dostał wiadomość o kupnie motocykla z adresu wjackson26@yahoo.com.

Prawdopodobnie koleś robi ludzi w konia.

Jeśli coś wiecie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...