Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Malagutti problem z gaznikiem


coobraa2

Pytanie

witam wszystkich mam problem z malagutti madison125 a dokladnie z gaznikiem membrana nie podciaga przepustnicy jak kręcę manetka paliwo leci co jest 

Odnośnik do komentarza

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego.

obracając rollgazem powodujesz obrót przepustnicy powietrza, natomiast przepustnica z iglicą rozpylacza unoszona i opuszczana jest po uruchomieniu silnika, czyli podciśnienie w dolocie powoduje ruch do góry a sprężyna nad membraną ruch do dołu.

Paliwo może lać się przez nidomkniety lub nieszczelny zawór iglicowy na dolocie paliwa do gaziora, czyli czeka Cię demontaż i czyszczenie

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy da się to jakoś sprawdzić ta membranę i czy jak próbuje go palić dodaje gazu to wtedy działa podciśnienie 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na górze gaźnika jest okrągła pokrywa na dwie lub cztery śruby, pod nią jest membrana. Kręcąc rozrusznikiem powstaje podcisnienie  ale na tyle słabe ze może nie ruszać przepustnicą z membraną.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, cris76 napisał:

Na górze gaźnika jest okrągła pokrywa na dwie lub cztery śruby, pod nią jest membrana. Kręcąc rozrusznikiem powstaje podcisnienie  ale na tyle słabe ze może nie ruszać przepustnicą z membraną.

To wiem u mnie na dwie ale ogólnie tego na oko nie sprawdzi? 

Jak kręcę manetka to paliwo leci w gaźniku ta dysza koło filtra powietrza ale zaważyłem że świeca jest sucha jak pieprz 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przekręcenie manetki powoduje oprócz obrotu przepustnicy powietrza, również uruchomienie mechanizmu tzw.pompki przyspieszacza, więc jak obrcasz rollgazem, powodujesz wstrzyknięcie dawki paliwa. Piszesz o suchej świecy, to weźże człowieku zdemontuj ten gaźnik i wyczyść a w szczególności rurkę emulsyjną i dyszę do niej przykręconą to to miejsce gdzie wchodzi iglica przepustnicy  rozpylacza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...