Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yp125


Gość kamilus

Pytanie

Witam wszystkich,kolejny problem z moja YP.Ostatnio wjeżdżaj?c na podwórko,skuter mi zgasł.Otóż to wszystko jest ok pali,z pierwszego,silnik ładnie pracuje ale gdy chcę ruszyć to wkręca sie na obroty,ale gdy już chcę jechać to sie dławi i żeby skuter nie zgasł to muszę odj?ć gazu.O gwałtownym ruszaniu z miejsca nie mam mowy,bo skuter ga?nie.A jak chce ruszyć w kacu to muszę ze dwa razy tak manetka do oporu przekręcić i dopiero zadławi sie jeszcze ale w kacu ruszy.Grzebałem w gaĽniku dokręcałem i odkręcałem obroty ale dzieje sie to samo,może która? z dysz sie zapchała,czy to zawory??Proszę o pomoc,i z góry dziękuje...

Odnośnik do komentarza

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym sprawdzil dysze w gazniku, czy czasem ktoras jakas drobinka sie nie zapchala.

A na podstawie doswiadczen samochodowych to jeszcze przewod paliwowy (czy nie ma jakiejs malej nieszczelnosci). Wydech nie brzeczy czasem (zapchanie ukladu wydechowego dawalo podobne objawy)?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Objawy kieruj? głównie wzrok ku gaĽnikowi ... sprawdĽ kruciec ł?cz?cy kolektor z gaĽnikiem czy nie łapie lewego powietrza, ew. stan ogólny gaĽnika (pompka przy?pieszacza , membrana z zaworem iglicowym , wszystkie dyszki).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Możliwe że łapie lewego powietrza,ale uszczelnię to.A jeżeli chodzi o pompka przy?pieszenia jest ok,membrana z zaworem iglicowym też,iglica ustawiona jest na ?rodkowym położeniu,żadna z dyszek nie jest zapchana.A co do ?wiecy to jutro to zbadam.Jak by?cie jeszcze co? podejrzewali to proszę pisać...

Odnośnik do komentarza
  • 0
A jak to można sprawdzić??

Jakbys mial przebicie..to byłoby slychac taki charakterystyczny dzwięk...przeskok iskry!! !scooter Bo "przeskakiwałaby" np do cylindra. Zreszta mozesz tez sprawdzić w taki sposob ze na odpalonym skuterq...sprobuj pomacać ręk? ten przewod i okolice fajki..=> jeżeli Cie nie popie?ci pr?d to znaczy ze jest ok !scooter (to tylko 12V)

poozdro !scooter

Odnośnik do komentarza
  • 0
(...)to tylko 12V

12V !scooter .

To, ze instalcja jest 12 voltowa nie znaczy, ze w ukladzie wysokiego napiecia plynie prad o napieciu 12V !scooter . Wytworzenie iskry na swiecy wymaga bowiem napiecia 10000- 30000 Volt, co prawda o znikomym natezeniu, ale zawsze !scooter .

Odnośnik do komentarza
  • 0
No to jak to inaczej sprawdzić??

Sprawdz tak jak ja Ci napisałem !scooter (wydaje mi sie ze jedno z najpewniejszych rozwi?zań) :lol: Mnie juz tyle raz pr?d pokopał, przy fajcie (w mojej MZ 250) i uwierz mi ze nie jest to nic strasznego :(

poozdro !scooter

PS: sprawdziłe? ?wiece??

Odnośnik do komentarza
  • 0
A na innej ?wiecy to samo...

No to jak gaĽnik jest czysty i wszystko ok....to sprobuj poregulować srubk? odpowiedzialna za mieszanke POWIETRZE-PALIWO.

PS: Poprawne położenie tej ?rubki to: Dokręć j? do końca i potem wykręc o 1/4 obrotu. :D Ale poże pokombinuj troszke inaczej.. :D

Odnośnik do komentarza
  • 0

A powiedz-od czego sie zaczely problemy?

Poprostu ktoregos dnia nagle ni z gruszki ni z pietruszki?

A moze cos robiles, cos grzebales. Jesli gaznik OK, to wyglada jakby masy gdzies nie bylo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Aby jak go odebrałem od mechanika to jak ruszałem to czuć to.No ale my?lałem że mu przejdzie ale było jeszcze gorzej.Jak ruszałem to całkowicie gasł,ale jak ruszyłem to już jechał normalnie,a ostatnio już przy większej prędko?ci gasł.To wygl?da jak by gubił iskrę.A przy skuterze nic sam nie grzebałem...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jestem za opcja, ze gubi gdzies mase, cos nie zostalo dobrze dokrecone-jakis kabelek. Mialem podobnie jak wykrecilem w malym skuterku rozrusznik, odpalilem z kopki i pojechalem kupic niowy rozrusznik. Dopuki nie dokrecilem masy mialem same hece z paleniem i gasnieciem, dlawieniem sie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Znalazłem usterkę!!Ostatnio skuter chodził ok ale dzi? znowu zaczeło robić się to samo.W okolicach ?wiecy robi? sie iskierki,co iskra bły?nie to motor ga?nie,albo przygasa.W jaki sposób mam to naprawić??Czy wystarczy wymienić fajkę,,czy co? jeszcze??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...