Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Marzec 2020 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze, piszecie ze made in tajwan to padaka ale to KYMCO jest MiT  i z tego co sie orientuję to swoje doświadczenie zbudowało na podwalinach współpracy z HONDĄ. Dzisiaj urosło do rangi firmy produkujacej największą ilość motorowerów, motocykli ATV, quadów i oczywiście squterów. Moja przygoda z maxi rozpoczęła się od Xcitinga 250 i 500, uważam że jakość i funkcjonalność  jest na wysokim poziomie a o aspekcie finansów nie wspomnę . Będąc na bałkanach i IT na parkingach oprócz masy piaggio beverly, ostatnio ukochanego X-maxa, zauważyłem; Dink, Grand Dink, People, Xciting, Super8- najczęściej w wypożyczalniach, Agility, Dowtown, Like, tysiące ludzi chyba nie może się mylić?

Czy BMW C650 ma piec KYMCO? Bo jeśli tak to jestem w stanie bronić tą zasłużoną markę i już.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, cris76 napisał:

Czy BMW C650 ma piec KYMCO? Bo jeśli tak to jestem w stanie bronić tą zasłużoną markę i już.

NIe. Też tak kiedyś myślałem ale zostałem wyprowadzony z błędu ?  Cały skuter jest produkowany w zakładach Kymco, ale zarówno silni jak i cała reszta to konstrukcja BMW.  Generalnie to nie ma dramatu, tylko BMW chce uchodzić za markę "Premium". Ceny też są premium, więc te usterki nie bardzo się wpasowują w owo "premium" ? 

Dobrze że marzec się już kończy bo wam wątek zszedł na boczne tory ?   

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, EndriuBis napisał:

NIe. Też tak kiedyś myślałem ale zostałem wyprowadzony z błędu ?  Cały skuter jest produkowany w zakładach Kymco, ale zarówno silni jak i cała reszta to konstrukcja BMW.  Generalnie to nie ma dramatu, tylko BMW chce uchodzić za markę "Premium". Ceny też są premium, więc te usterki nie bardzo się wpasowują w owo "premium" ? 

Dobrze że marzec się już kończy bo wam wątek zszedł na boczne tory ?   

Faktycznie.?

Ale szkoda ze tak dobrze prezentujący się skuter ma znaczące niedociągnięcia?, chociaz wiemy że ukochane GS wcale nie są takie cudowne, to i c650 i pochodne są przecież tej samej matki.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
8 godzin temu, EndriuBis napisał:

Cały skuter jest produkowany w zakładach Kymco

?

Odnośnik do komentarza

Ok , muszę sprostować, bo płacz Mariusza uruchomił lawinę telefonów do mnie z OPR-em ?  ok,  silnik jest produkowany w Kymco, reszta w Niemczech ?, a przynajmniej składana.

Czyli teoretycznie jest jednak Made In Germany ?  Dlatego taki drogi ?? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, EndriuBis napisał:

(...)przynajmniej składana.(...)

Podejrzewam, że nawet loga nie są "made in germany" ? . Ale naklejane na skuta w Berlinie. Byłem na wycieczce prowadzonej przez całą linię produkcyjną. Silniki wraz z przeniesieniem napędu były wyjmowane ze skrzyń przewozowych i podczepiane do skuterów. Sam montaż. Już kiedyś o tym pisałem ? .

W skuterach klasy 400ccm BMW poszło jeszcze dalej.

 

Edit: Robienie zdjęć i filmików było zabronione. Ale tu 33 sekunda na youtubie -> 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
9 minut temu, EndriuBis napisał:

bo płacz Mariusza

Nie płacz a emotka z nosem Pinokia ?

Odnośnik do komentarza

Ale posucha na forum?, nic się nie dzieje?

wczoraj wracałem z pracy do domu w śnieżycy? na szczęście nie mam daleko ale jak jest ładnie to się wkrewiam że za blisko..... jak tu żyć?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja już się mentalnie nastawiam na drugi stracony sezon z rzędu (pierwszy od czerwca po wypadku)... Może się uda pojeździć do pracy i późnym wieczorem lotka po mieście... Bieszczady w czerwcu coraz bardziej "blado" wyglądają ?

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, SlawoyAMD napisał:

...Bieszczady w czerwcu coraz bardziej "blado" wyglądają ?

Spoko Sławek. Przylecisz do nas we wrześniu. Jest jeszcze piękniej, kolory takie że jak to mówi nasz kolega "klękaj-ta narody" ? a potem razem polecimy na "Majówkę" ? 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 minut temu, EndriuBis napisał:

Spoko Sławek. Przylecisz do nas we wrześniu...

Tyle, że ja wtedy już urlopu nie mam ? Zaplanowałem na Burgmanię i drugą część jakoś w sierpniu, a tu taaaaka niespodziewajka dziejowa...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

Spoko Sławek. Przylecisz do nas we wrześniu. Jest jeszcze piękniej, kolory takie że jak to mówi nasz kolega "klękaj-ta narody" ? a potem razem polecimy na "Majówkę" ? 

Jeśli uda się w tym roku zorganizować "Majówkę"... ?

Odnośnik do komentarza

Żeby Was zabawić opowiem Wam jak w niedzielę Honda okazała się mądrzejsza od właściciela.

W sobotę założyłem nowe klocki hamulcowe na tył i poszło mi tak sprawnie, że podbudowany swoimi umiejętnościami postanowiłem sprawdzić też klocki w obu zaciskach z przodu. Poszło mi elegancko, tylko raz psiknąłem sobie w twarz zmywaczem do hamulców K2, 

ale ważne że wszystkie klocki okazały się być w dobrym stanie. Włożyłem je na miejsce i poszedłem do domu, bo był już późny wieczór i zrobiło się zimno. 

W niedzielę koło 14 stwierdziłem że cieplej nie będzie i ruszyłem do garażu żeby pojeździć trochę w ramach terapii zajęciowej.

Odpaliłem Hondę. Trochę zaskoczyła mnie miękka klamka hamulca, no ale przecież cofałem tłoczki żeby włożyć klocki. Wyprowadziłem Hondę przed garaż, założyłem kurtkę i kask, puściłem muzykę z telefonu.

Jako że mam założoną nówkę tylną oponę postanowiłem najpierw pokrążyć trochę po alejkach między garażami, żeby "zetrzeć" na żwirze jej śliską, ochronną warstwę.

Skierowałem się w wąskie przejście między garażami. Po trzech metrach przednie koło wpadło w dziurę wypłukaną przez wodę z rynny i się obaliłem na bok.

Oczywiście od razu wyłączyłem zapłon, nic się nie stało.

Jak już wypełzłem spod motocykla okazało się że nie bardzo idzie mi podnoszenie 260 kilo i to na żwirze. Nie wiem czemu.

Jak okiem sięgnąć żywego ducha, wszystkie garaże pozamykane. Na szczęście dwie alejki dalej młody koleżka grzebał przy bramce i pomógł mi podnieść Hondę, przestawić ją na równy placyk i poszedł. 

Tylko że Honda nie odpala. Kręcę raz , drugi, trzeci...i akumulator który założyłem tydzień temu - mój jest na kuracji odmładzającej u Melmacia - mówi: zdechłem.

Dobra, mówię sobię, zapcham Moto do garażu, oczywiście alejką dookoła kwartału garaży, żeby znowu nie wpakować się w dziurę. To tylko jakieś 50 metrów. Może się trochę spocę. Może zdejmę kurtkę i kask to będzie mniej żenująco. Wstawię Hondę do garażu, podepnę ładowarkę do aku i za pół godzinki wyruszam. Będzie dobrze.

Kiedy ruszyłem do garażu schować kurtkę, z nieba zaczęły się sypać białe kuleczki śniegu.

 

Jeśli myślicie że coś Wam opowiedziałem to jesteście w błędzie.

 

Gdy otworzyłem drzwi garażu, na samym środku podłogi zobaczyłem leżący

klocek hamulcowy.

Ja patrzyłem się na niego. A klocek na mnie. 

- Ojej - powiedziałem.

Zabijcie mnie, nie wiem jak to się stało. Czy zadzwonił telefon? Czy Księżyc wchodził w inną fazę? Czy to wina promieniowania z najbliższej wieży 5G? Faktem jest że źle założyłem jeden klocek w przednim zacisku, nie przełożyłem nawet bolca przez jego ucho, i wypadł w momencie gdy wyjeżdżałem tyłem z garażu...

Jak już skończyłem mówić do siebie różne rzeczy, poszedłem do motocykla. Bez nadziei przekręciłem kluczyk. Honda odpaliła od pierwszego razu. Podjechałem do garażu, założyłem klocek jak się należy. Niebo się rozjaśniło..

Ubrałem się, puściłem Iron Maiden i pojechałem w miasto...

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Urbi napisał:

Jeśli uda się w tym roku zorganizować "Majówkę"... ?

Coś mi sie wydaje że cały ten rok upłynie pod wezwaniem JEŚLI?

Póki co prowadzilismy luźne rozmowy, można jeździć czy nie?. Teraz wiem na pewno że nawet wyjście do garażu może skończyć się grzywną?.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Rzelu napisał:

Żeby Was zabawić opowiem Wam(...)

Rzelu, dlatego ja preferuję moto, nad którymi jestem w stanie "zapanować" :). I nawet po latach doświadczeń na naprawdę wielu, na niektórych "grzmotach" czuję się niekomfortowo właśnie z powodu nie panowania nad nimi ? . Po co mam doświadczać takich "przygód"? Są inne, ciekawsze ? .

PS. Kiedyś w Norwegii, na jakiejś polnej drodze zbierałem, jeźdźca GSa, który się przewrócił i leżał mając nogę przygniecioną swoim załadowanym wołkiem. Leżał tak prawie pół godziny i czekał na kogoś nadjeżdżającego i właściwie to miał szczęście, że było to tylko pół godziny w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Rzelu napisał:

.........Gdy otworzyłem drzwi garażu, na samym środku podłogi zobaczyłem leżący   ...........klocek hamulcowy..........

Zabijcie mnie, nie wiem jak to się stało. Czy zadzwonił telefon? Czy Księżyc wchodził w inną fazę?

Powiem tak. Jeżeli to nie żart Prima Aprilis-owy  to nasuwają mi się dwie rzeczy.  Jak skończy się pandemia umów się do okulisty ? , a na przyszłość nie rób samodzielnie nic przy hamulcach no może tylko sprawdzaj poziom płynu w zbiorniczkach. ?

  

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, EndriuBis napisał:

(...)Jeżeli to nie żart Prima Aprilis-owy(...)

A faktycznie, może masz i rację ? . Mimo tej "barwnej opowieści" nie cofam swojego zdania o "grzmotach" ? .

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, EndriuBis napisał:

a na przyszłość nie rób samodzielnie nic przy hamulcach

Jakby człowiek wiedział że się przewróci to by się położył...

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Rzelu napisał:

Jakby człowiek wiedział że się przewróci to by się położył...

spoko ?  weź poprawkę na wczorajszą datę, bo ja trochę wziąłem ?  ale jeżeli to wszytko o czym pisałeś miało miejsce, to niech Cię to coś nauczy. Człowiek się ponoć całe życie uczy. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 29.03.2020 o 12:58, EndriuBis napisał:

Ok , muszę sprostować, bo płacz Mariusza uruchomił lawinę telefonów do mnie z OPR-em ?  ok,  silnik jest produkowany w Kymco, reszta w Niemczech ?, a przynajmniej składana.

Czyli teoretycznie jest jednak Made In Germany ?  Dlatego taki drogi ?? 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...