Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio X8 - lepsze osiągi ??


kuba_kubi

Pytanie

Witam,

 

Zastanawiam się czy jest szansa na ciut lepsze osiągi w moim X8?? Widziałem że można kupić większy tłok i cylinder 209 cm - czy ma to sens ?? Czy może lepsza  była by wymiana silnika na jakąś 250 ?? Czy ktoś coś podobnego przerabiał ?? Czy np silnik 250 z X9 podchodzi bez problemu ???

Odnośnik do komentarza

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam cie, Ja ma bzyka po przeróbkach 218cc+porting+ostry wałek+moduł+ dużo innych bajerów. Z mojego punktu widzenia warto było. Efekty są świetne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zastanawiam się nad możliwymi opcjami - skuter mam w dobry stanie i dofinansowany więc może taniej było by trochę pokombinować z nim niż wydawać miliony monet na większą pojemność, gdyby już to kusi zakup MP3 300 ale to już dużo większy wydatek ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kiedyś miałem X8 200 i ten sam dylemat. Seryjny silnik kończył się właśnie na pojemności 200ccm i do takiej pojemności da się zrobić upgrade bez problemów technicznych, pomijam kwestię dostępności części (cylinder, tłok, pierścienie, głowica). Wsadzenie jakiegoś większego silnika jest mocno problematyczne bo mocowania silnika już nie pasują i robi się bardzo ciasno. Jest jeszcze fabryczna wersja X8 400 ale tam nawet rama jest inna, przymierzałem się do wymiany silnika na 500ccm ale szybko mi przeszło bo to właściwie budowa skutera od nowa a efekt mocno niepewny - przeróbka ramy, instalacji elektrycznej. A gdyby chcieć to potem zalegalizować? Jak dla mnie to ślepy zaułek. Kupiłem Silvera w miejsce Piaggio i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zdecydowanie opcja zaprezentowana przez @JER2Y, zakup skutera o większej pojemności bez kombinowania.

Nie wdaję się w szczegóły techniczne, za dużo pisania, ale nie ma to ekonomicznego uzasadnienia.

Do tego prostowanie dokumentów, ani mi się nie chce myśleć.

Z pewnością sprzedawca części i mechanik będą zadowoleni, a Ty sam będziesz sobie tylko  to wmawiał, że dobrze zrobiłeś.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie dziękuję za wszystkie odpowiedzi w tym temacie - faktycznie zrobię przesiadkę na większą pojemność jednak prawdopodobnie dopiero w kolejnym sezonie. Obecnie moja X8 jest dofinansowana i dobrej kondycji a szkoda mi ją puścić za jakieś 2.5 tyś lub te okolice, poczekam i dozbieram na coś może dekadę młodszego ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...