Skocz do zawartości
Forum Burgmania

przywiozłem Burgmana 400 z Niemiec


Gość MirekBurgman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MirekBurgman

Dzisiaj o 5.00 rano wróciłem z okolic Hanoweru z Burgmanem 400 na przyczepie. Po sprzedaniu Burgmana 150 ,posranowiłem co? poszukac w Niemczech. Udało sie super, znalazłem Burgusia 1,5 rocznego ,jeszcze z półroczn? gwarancj?. Wygl?da rewelacyjnie, technicznie absolutny Top. Ma wygl?d nowego ,jest poprostu wspaniały . Teraz powoli przeglad i rejestracja. Polecam chc?cym co? kupić ,aby zrobić to teraz ,w zimie. Jest duży wybór. Pozdrawiam MirekBurgman

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witaj Mirku.

WIELKIE GRATULACJE zakupu skuterka.

Powiem Ci, ze Ja swojego Burgera kupiłem we wrze?niu 2004 i także kupiłem Go w OKOLICACH Hannover(dokł?dniej w miasteczku berkhof)-wszystko załatwił Bigu.

Tak z ciekawo?ci mógłby? napisać(je?li to nie tajemnica) ile wyszedł Cię Burgi, sama cena zakupu, jaki ma przebieg i może jakie? foty by? zarzucił??

Mój kosztował 2200E 2001r. 26000km :D .

Czekamy na jakie? szersze info. i od razu Życzę SZEROKIEJ i oblanej PIĘKNYMI krajobrazami drogi :D .

Pozdrowionko, Kuba :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Moje gratulacje z okazji posiadania nowego cacka Burgmanowego...

Niech Ci długo i bezawaryjnie służy :D

Ps. Faktycznie na terenach hanowerskich jest robionych wiele zakupów i to nie tylko skuterowych... jaki? bardzo obfiy w okazje teren :D

Ps2. Prosimy Mirku o jakie? szczegóły, fotki i je?li to możliwe ceny. Pomoże to wszystkim użytkownikom portalu w ewentualnych wyborach gdzie i jak kupować maxi.

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Wielkie dzieki za gratulacje ! Po skuter pojechałem osobiscie 27.01 samochodem osobowym (Suzuki Baleno kombi) z pożyczon? przyczepk?.Anonse znalazłem w niemieckiej gazecie ogłoszeniowej oraz w mobile.de. Miałem przygotowane trzy oferty w odległosci 300 km. Ruszyłem z Gdańska o 5.00, w okolice Hanoveru dotarłem przed 14.00. Kupiłem pierwszy ,który zobaczyłem, ten z gazety.Skuter wygl?da jak nowy , absolutna IGŁˇ, kupiony w sieroniu 2003. Pierwszy wła?ciciel.Wersja Trawel,co oznacza ,że jest wyposażony w chromowany stelaż pod kufer, w kolorze nadwozia kufer Kappa 42 litry, relingi ochronne z aluminiow? perforowan? osłon? pod stopy, osłony na dłonie z logo Suzuki.Tyle wersja Trawel.Wła?ciciel wymienił też szybę na wyższ? , orginalna dostałem w kartonie.Przy przegl?dzie (6000km) zostały również znienione rolki wariatora na lżejsze Malossi i również te orginalne dostałem w pudełeczku. Burgman ma 7500km przebiegu ,kolor silver met. Jestem bardzo zadowolony, maszyna wygl?da rewelacyjnie , nie widać żadnych sladów używalno?ci. Nie posiada żadnej ryski. Miał kosztować 2900 Euro , ale po krótkich negocjacjach udało się ustalić cenę o 200 Euro niższ?. Zapłaziłem jak widze wiecej niz KUBO, ale i tak jestem zadowolony , ta wersja trawel, mały przebieg. Nie wiem dokładnie jak nim się lata, bo zima i snieg na dworze. Wczoraj dopiero wróciłam z nim z Niemiec, na razie jeszcze nie robiłem żadnych fotek . Trochę póżniej pokażę foty. Nie mam też doswiadczenia jaki wpływ na jazdę maja te variorolki Malossi? Może ktos z kolegów je używa ,je?li tak to bardzo prosze o zdanie ,o ocenę skuteczno?ci. Po załatwieniu formalno?ci z bardzo przyjemnym Niemcem (ja rozmawiam po niemiecku ), wstawili?my Burgmana na przyczepkę . Dobrze zablokowałem skuter pasami , zjadłem z rodzin? niemiecka obiad ,wypiłem kawę i o godz 18 .20 wystartowałem w drogę powrotn? do Gdańska . W okolicach Berlina sypn?ł ?nieg i w zwi?zku z tym musiałem jechać wolniej. Zimowe warunki miałem az do Lęborka ,co spowodowało że dotarłem szczę?liwie do domu dopiero ok.5.00 nad ranem.Troche zmęczony ,ale zadowolony.Burgman stoi już w moim garażu , wygl?da imponuj?co. To na razie tyle , je?li macie jakie? pytanka , to bardzo proszę . Pozdrawiam MirekBurgman

Odnośnik do komentarza

Gratuluje zakupu :D ! I to mi sie podoba: cicho, szybko i skutecznie! W 24 h zalatwione to, nad czym inni dumaja tygodniami :D ...

PS. K2 czy K3? Sadzac po cenie to K2...

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Już odpowidam K2, ale z wyboru. Mniej podoba mnie sie wersja K3, wiem że to wtrysk , że to człkiem inny skuter. Dla mnie to kompromis- za stosunkowo nie duże pieni?dze dobry skuter.|wiadomie szukałem K2.

Odnośnik do komentarza

Za 2700 €: swietny skuter+ obiad+ kawa i "small talk"?? Wysmienicie, czego tu chciec wiecej :D .

PS. Skuter ma na pewno "Scheckheft", jest zadbany i bezwypadkowy, posiada dodatkowe "Extrasy". Ciezko byloby znalezc cos takiego w kraju.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam,

Mirku, PIĘKNA sprawa ten Burgi. Powiem Ci szczerze, że ta wysoka szyba i relingi+kufer to co? czego Mi brakuje ;) .

Skuter z opisu wnioskuję, że NAPEWNO piękny. Może i 500E dopł?ciłe? więcej niż ja, ale za to przebieg MALUTKI, wyposażenie SUPER i wogóle(choć ja i tak ejstem BARDZO zadowolony oczywiscie i wdzięczny Bigowi :D ).

Teraz nic tylko czekam na zlot w lęborku, gdzie mam nadzieję spotkamy się i wymienimy do?wiadczenia i ogl?dnę pikn? furkę B) .

Wspomniałe? o miłym wła?cicielu...

Powiem Ci, ze wnioskuję z tego, że chyba wszyscy Niemcy(przynajmniej Ci mieszkaj?cy w mniejszych miasteczkach) s? BARDZO miło nastawieni do ludzi.

Mnie także zaskoczyła pomocno?ć sprzedaj?cego, oczywi?cie pozytywnie. Jak wracali?my kawałek miasteczkami, żeby dotrzeć do AutoBahn'a to po drodze mijali?my PEŁNO jedno?ladów(zarówno motocykli jak i skuterów). Na każdym podwórku widać było CONAJMNIEJ jedn? maszynę, co było BARDZO fajnym widokiem.

Tak samo podobały Mi się wzroki Polaków(już w Polsce), którzy patrzyli na Burgusia jak niewiem na co... Chyba pierwszy raz widzieli co? takiego :D , nawet słyszeli?my na CB jak 2 kierowcy Tirów co? o Nim nawijali :D .

Ogólnie wyjazd po skuter jest SUPER spraw?, a najmilszy jest póĽniej widok we wstecznym lusterku, ten PIEKNY nowonabyty skuterek/marzenie...

Życzę Ci jak najdalszych wypraw z najbliższymi kolegami skuterowcami no i, żeby burg służył dzielnie przez całe posiadanie. pocieszę Cię, mój ma już ponad 26000km a jeszcze żadnej awarii(prócz niestykaj?cej wtyczki od reg. napięcia, któr? wystarczyło przylutować), więc kawał kilometrów przed tob?, bo nie apowiada się, żeby mojemu miało co? doskwierać, a Tobie jeszcze DALEKO do 20000km :P .

Aha spalaniem nie masz się co przejmować ;) , je?li będziesz jeĽdził na trasie prędko?ciami koło 100-120 to spalanko wyjdzie Ci koło 4l/100km, więc żadna tragedia(a nawet może wyjsć mniej :D ), wręcz przeciwnie, jak na tak? moc i prdko?ci to spalanko OK, wiec Wtryskowiec niech sobie wsadzi swoje 3l/100km :D .

Czekamy na zdj?tka PIĘKNO|CI i pozdrawiam, Kuba :)

Odnośnik do komentarza

Kubo nie przejmuj sie :D . Swojego kupiles chyba jeszcze w sierpniu 2004? Samo to: minelo 5 miesiecy, a to jakies 200- 300 euro roznicy. Dodatkowo dochodzi cena "poznoletnia" w stosunku do "srodkowozimowej" :D . No a z osprzetem tak to jest, wiekszosc kupujacych na to nie patrzy, przynajmniej nie na poczatku. Dla wielu najwazniejsza rzecza jest najnizsza cena, a to czasami bywa zludne. Bo pozniej trzeba kupic kuferek, mocowanie, czy alarm, a to wszystko kosztuje ;) . Podobnie i ja spotkalem sie juz z takim "kupujacymi", ktorzy proponowali mi mniejsza cene w zamian za odczepienie osprzetu z T-Maxa. Tylko ze ja z takimi ludzmi nie rozmawiam :D . Sam doskonale wiem ile kosztuje duzy, markowy kufer z mocowaniem lub inny osprzet skuterowy, jednak do pewnych ludzi takie argumenty nie docieraja.

Zreszta szczegoly nie sa tu wazne, wazne ze kupiony skuter jest lepszy(i tanszy) od oferowanych "uzywek" krajowych. I to powinno juz wystarczyc, bo wiadomo ze za pare miesiecy znowu ktos inny kupi jeszcze lepsza "okazje", wiec nie dajmy sie zwariowac i przestanmy sie nawzajem licytowac na zasadzie: " :D kto, za ile, co i gdzie :D ". Wazne jest zeby podac cene i opis skuta, zeby inni mogli z tego wyciagac wnioski i profitowac z tej wiedzy w zagranicznych zakupach ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bigu wszystko pięknie-Ładnie, ale odnosze małe wrażenie, ze nie do końca mnie zrozumiałe?...

Ja z zakupu i ceny jestem BARDZO zadowolony, a pisz?c o SUPER osprzęcie burgmanka Mirkowego chodziło Mi oto, żeby Mirek nie my?lał pod k?tem ceny, ze On dopł?cił 500E więcej, bo że mimo droższego skutera, ma jednak DUŻO EXTRASÓW.

Także zarówno Ja jak i NAPEWNO mirek jeste?my BARDZO zadowoleni ze swoich maszyn i szczerze mówi?c to Mi jedynie szyba by się zdała(co trzeba będzie przemy?leć) ale to się kiedy? kupi, ale skuter załatwiłe? mi EKSTRAWAGANCKI i jestem Ci nadal wdzięczny za Niego jak niewiem :D:D .

Mirku nadal czekamy aż będziesz miał chwilke czasu na porobienie fot i wrzucisz je na www.bikepics.com i zarzucisz linka :D .

Pozdrowionko, Kuba :D

Odnośnik do komentarza

GRATULUJĘ

Po prostu nic dodać, nic uj?ć - cieszę się, że coraz więcej Burgmaniaków nabiera do?wiadczenia w ciekawych zakupach u naszych zachodnich s?siadów. W przyszło?ci wiadomo, do kogo uderzać po porady w razie chęci zakupu :D

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Koledzy! Cenę zakupu skutera podałem na pro?bę KUBO.Bardzo się cieszę,żę za tę kwotę udało mi się kupić tego Burgmana 400.Z takimi ekstrasami,wersja Trawel,z tym przebiegiem i jeszcze pół roczn? gwarancj?. Trochę fotek zrobię trochę póżniej ,ponieważ teraz jestem bardzo zajęty zawodowo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gratuluje zakupu !!!

Jak to milo slyszec ze dolaczyl do nas kolejny Burgman z rodziny 400-tek. :D i patrzac na liste klubowiczow, to w tej pojemnosci jestesmy klubowa potega :D Pozostaje czekac do zlotu i na ocieplenie, tym bardziej ze ja sam niedawno stalem sie posiadaczem Burgmana i jeszcze nie nacieszylem sie jazda nim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam

Mirku Gratuluję sprzęta bo z opisu wygl?da na idealnego burgera :rolleyes:

Mam do ciebie pytanie odno?nie tej gazety niemieckiej, Jaka jest jej nazwa no i oczywi?cie gdzie można j? dostać w Polsce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Szukałem Burgmana najpierw w www.motoscout 24, potem www.mobile,de.Chciałem koniecznie model K2 z roku 2003,ponieważ w tym samym roku wszedł model K3,stosunkowo trudno było na str.internetowych znależć K2 z 2003.Ale moje poszukiwania skierowałem do MPIKu ,tam znalazłem pokażn? gazetkę pt.GEBRAUCHTMOTORRAD DEUTSCHLAND. Tam znalazłem dwa ogłoszenia Burgmana K2 , prod . 2003.Wróciłem do domu i szybko zatelefonowałem do wła?cicieli. Jeden już był sprzedany, a drugi zarezerwowany.Szukałem dalej. Po kilku dniach zadzwonil do mnie niemiec ,powiedział,że potencjalny kupiec nie zgłosił się po zarezerwowany skuter i anons jest nadal aktualny. Po tym telefonie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Poprosiłem o foty na maila , o precyzyjny opis . Obejzałem zdjęcia, poczytałem informacje , chyba dwa telefony do wła?ciciela i za dwa dni tzn. 27.01 wczesnie rano ruszyłem w strone Niemiec .Resztę juz znacie.Skuter w idealnym stanie przywiozłem do Gdańska . Dzi? zrobiłem przegł?d tech. , czekam na PIT 25 i wtedy moge azrejestrować . Za kilka dni pokaże kilka fotek . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

MAM PRO|BĘ DO ADMINISTRATORÓW o zmiane klubie burgmanii oraz w galerii klubowej napisu : Burgman 150 ,na BURGMAN 400 i ew . wyrzucenie foty z galerii z Burgmanem 150 . Aktualn? fotke przeslę trochę póżniej . DZIĘKI .

Odnośnik do komentarza

Gdybys mogl to podlicz wszystkie oplaty zwiazane z zarejestrowaniem Burgiego i umiesc je tu na stronie. Bez kosztow i transportu oczywiscie, same sprawy i oplaty urzedowe :rolleyes: ... Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Odpowiadam: Tłumaczenie wymeldowania skutera w Niemczech --30zł BRIEFU nie musze tłumaczyć, 2) Zwolnienie z podatku VAT-- 150zł, 3) przegl?d techn. 116zł 4) karta pojazdu(przy rejestracji) 500zł 5) rejestracja + tablice rejestracyjne -- 60zł To s? wszystkie opłaty. Umowy kupna -sprzedaży nie musze tłumaczuć,ponieważ zawsze gdy kupuje pojazdy w Niemczech lub w innych krajach,to osobi?cie sporz?dzam j? w języku polskim. To wspaniale funkcjonuje.Razem opłaty wyniosły:856 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr Tym

Bigu .. ja ci mogę to powiedzieć bo wła?nie jestem na etapie rejestracji 2 burgich ...

Więc podstawa :

116 PLN - Pierwszy przegl?d techniczny w Polsce

88 - 100 PLN - ( zależnie od taxy tłumacza przysięgłego ) Tłumaczenie brief i abmeldebescheinigung (wymeldowanie) i umowa kupna ( dla ?cisło?ci powiem że umowę ze sprzedawc?, który mieszka w krajach UE można również sporz?dzić w jęz. polskim - odpadaj? wtedy koszty tłumaczenia tej umowy - to wersja już dla super oszczędnych :rolleyes: )

150 PLN - opłata na rzecz Urzędu Skarbowego z tytułu wydania za?wiadczenia braku obowi?zku uiszczania podatku VAT ( Vat- 25 ) o ile oczywi?cie pojazd jest starszy niż 1 rok i ma przebieg większy niż 6 000 km - ale ten w?tek już był poruszany kiedy?

7,50 PLN - znaczki skarbowe na wspomniany wniosek i każdy kserowany zał?cznik doł?czony do wniosku czyli : ksero umowy+ tłumaczenie; ksero brief + tłumaczenie; ksero wymeldowania + tłumaczenie ;ksero przegl. technicznego ; dowód opłaty na rzecz US

680 PLN - opłaty w wydziale komunikacji na które składaj? się : wydanie tablic, nalepek, dow. rejestracyjnego miękkiego i twardego po 30 dniach , karty pojazdu ( najdroższa zabawa bo to kosztuje 500 PLN !!!!! - malutka bodaj 20 stronicowa czerwona ksi?żeczka której koszt według mnie nie przekracza 20 PLN .... :rolleyes: )

No i potem już tylko ubezpieczenie... no ale to jest zmienne według wybranego Towarzystwa i ilo?ci posiadanych zniżek.

Czyli wszystko razem w przybliżeniu to 1050 PLN bez kosztów ubezpieczenia.

A potem już tylko .... brrrrrrrrruuummmmmmmmmm... i tyle nas widzieli .. :lol:

Odnośnik do komentarza

Witam,

Gratuluję udanego zakupu K2. Opisane tu do?wiadczenia i uwagi na pewno się przydadz?, bo i ja rozgl?dam się za tak? sztuk?.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Opłaty masz dokładnie takie same tyle tylko, że zostaniesz ukarany dodatkowo VATEM :D . Zwolnienie z vatu następuje m.in je?li jedno?lad ma przebieg większy niż 6000 km i jest starszy niż rok. Wtedy płacisz "jedynie" 150 PLN za dokument w US oznajmiaj?cy, że pojazd jest free vatowy :ph34r:

Chyba sci?ganie nowego nie ma specjalnie sensu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...