Skocz do zawartości
Forum Burgmania

I znów myk, myk - Alpy Francuskie i Kanion Verdon


Joasia70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Dzień ósmy - niedziela 25.08.2018

dojazd do domu

Przede mną ostatni dzień. Na autostradę wjeżdżam dopiero przed Wiedniem, wcześniej bocznymi drogami. Wracając z alp zawsze staram się przejechać prawie 150 km trasą od Admont przez drogę nr 24 ( którą kiedyś pokazał mi Paweł883 ), później Mariazzel - austriacką "Częstochowę" i dorgą Mariazellstrasse . 150 km pięknej drogi ?

Teraz już jakieś 400 km autostradą. Przed Ostrawą widzę czarne niebo a na jego tle piękną tęczę. Niestety po przejechaniu pod tęczą trafiam na ścianę deszczu, Samochody zwalniają do 40 km/h. Jestem mokra w pół minuty do bielizny. Po dojechaniu do stacji benzynowej stwierdzam, że nie ma już sensu się zatrzymywać by ubierać się w przeciwdeszczówkę. Po przejechaniu granicy ulewa mija. koło 19.30 dojeżdżam do domu. Koniec wyjazdu. 

 

Przejechałam w 8 dni 4026 km. Spaliłam 172,27 l benzyny. Na noclegi wydałam 1159 zł. 

DSC02628.JPG

DSC02631.JPG

DSC02633.JPG

DSC02634.JPG

DSC02635.JPG

DSC02646.JPG

DSC02649.JPG

DSC02651.JPG

DSC02657.JPG

DSC02662.JPG

DSC02667.JPG

DSC02668.JPG

DSC02674.JPG

DSC02680.JPG

DSC02686.JPG

DSC02694.JPG

DSC02708.JPG

DSC02723.JPG

DSC02724.JPG

Odnośnik do komentarza

Joasiu nie przestajesz mnie zadziwiać ( mnie!! bo innych Twoja odwaga i upór już nie dziwi - przyzwyczaiłaś ich??). Piękna relacja, zdjęcia - już się nie mogę doczekać opowieści na żywo?

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Joasia70 napisał:

Dzień ósmy - niedziela 25.08.2018

Wracając z alp zawsze staram się przejechać prawie 150 km trasą od Admont przez drogę nr 24 ( którą kiedyś pokazał mi Paweł883 ), później Mariazzel - austriacką "Częstochowę" i dorgą Mariazellstrasse . 150 km pięknej drogi ?

 

 

Ta droga to już chyba obowiązek u wszystkich którzy jadą w stronę Grosa ? i dalej w kierunku Włoch.

Dnia 22.08.2019 o 00:29, Joasia70 napisał:

Dzień czwarty - środa 21.08.2019

do Le Plan de Puget

Skoro świt, otwieram oczy i ... jest BOSKO, nad otaczającymi wioskę wierzchołkami gór błękitne niebo i ani jednej chmurki. Po śniadaniu ruszam jeszcze raz na Col du Galibier, wys. 2642 m długość 54 km. Widok ze szczytu rozpościera się na wszystkie strony świata, a daleko na horyzoncie pojawia się zaśnieżony Mont Blanc - dach Europy. Po zjechaniu ze szczytu ponownie przejeżdżam pod nim tunelem . Piękna przełęcz, warto było tu powrócić po wczorajszym przejeździe w deszczu.

W te okolice na pewno jeszcze wrócę ?

Odnośnik do komentarza

Cieszę się Asiu, że się zdecydowałaś na wyjazd, bo miałaś pewne wątpliwości. Wszystko się udało tak jak planowałeś. Świetnie czyta się i ogląda Twoją relację, szkoda tylko, że na tablecie...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 22.08.2019 o 07:54, dr.big napisał:

PS. Spar powala ? 

Obok stał "normalny" ale na tym drewniaku jednak tabliczka została i mnie rozbawiła ? 

Dnia 22.08.2019 o 19:54, KasiaP napisał:

Wspomnienia wracają ?

Cieszę się, że pojechałam tą drogą, którą kilka lat temu nie mogłam a ... Kymco pojechało dalej ? 

Dnia 23.08.2019 o 17:48, SlawoyAMD napisał:

Ślicznie Joasiu... Nadajesz mi kierunek na kolejną wyprawę ? 

Naprawdę warto 

19 godzin temu, Sobier napisał:

Ta droga to już chyba obowiązek u wszystkich którzy jadą w stronę Grosa ? i dalej w kierunku Włoch.

W te okolice na pewno jeszcze wrócę ?

I jeszcze mi się nie znudziła ta droga, chociaż ja zawsze nią wracam

O tak, piękne te alpy francuskie

16 godzin temu, Grzech napisał:

 Świetnie czyta się i ogląda Twoją relację, szkoda tylko, że na tablecie...

? a do burgmana mieści się pełnowymiarowy laptop ? 

 

Pięknie dziękuję Wszystkim za uwagę i miłe słowa ? 

Jeśli ktoś ma ochotę to tu jest album do wszystkich 890 zdjęć Alpy Francuskie 18-25.08.2019

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...