Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yamaha xmax momo 125 2015 vs Honda forza 125 2016


mir2000

Pytanie

Mam dylemat co kupić , Yamaha xmax 125 desing momo tłumik akropowic 2015 sprowadzona do Polski w 2016 , czyli trzy lata w Polsce cena 10700 zł , czy Honda Forza 2016 salon Polska pierwszy właściciel cena 12900 zł . Właściciele twierdzą że oba nie leżały i tak wyglądają. Temat mnie męczy od kilku dni. Co o tym sądzicie ? dodam że oba mają ten sam przebieg 17000 km.

Odnośnik do komentarza

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Osobiście z wielu powodów jestem za Hondą
A jeżeli kupiona w pl to może ma udokumentowany przebieg i wizyty w aso?
Wtedy odpowiedź prosta
Jednak moto z zachodu ma często jakiś zakamuflowany feler bo w idealnym stanie używki są tam droższe niż u nas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Honda ale najpierw wizyta u znajomego mechanika/serwisu lub wyprawa z ze znajomym który się zna na moto. Ja mam skuta z Francji i pomimo zapewnienia, że igła, to ma drobny feler oraz ukręcony licznik.

Pozdrawiam,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
  • 0

Licznik w Yamaha sprawdziłem na stronie Historia.pojazdu.gov.pl niby się zgadza .A ktoś ma doświadczenie z przyśpieszeniem tych modeli ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kurcze na temat Hondy nie mogę się wypowiedzieć,? fajna jest, też miałem zamiar kupić, ale wtedy nie było tak ich na rynku ? ale mam Yamahę taką samą ? cóż moim MAX-em jeżdżę już 3 lata i bez zarzutu i też trochę nalatane ma już km. Fajnie startuje, przyspiesza i jedzie się ?  najlepiej by było postawić 2 obok siebie i porównać no i jazdę próbną zrobić i byś wtedy na pewno coś wybrał ?  Też jak koledzy piszą nie ma jak to z PL, oczywiście jeżeli wszystko jest udokumentowane,  ale też pewnie spoko można zakupić z EU jeżeli wszystko jest OK. Też większość kolegów ma sprzęt z zagranicy i jeżdżą ?  :scooter:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sprawdzenie licznika na stronie gov.pl da jako taki obraz tylko o polskiej historii przebiegu, nic nie powie o stanie technicznym i przebiegu z okresu, gdy pojazd dotarł z Francji. Wszystko się może zdarzyć, ale kluczowe do oceny dealu byłoby poznanie przyczyn sprzedaży pojazdu we Francji po roku użytkowania. Design MOMO kusi ale osobiście drążyłbym na ile się da historię francuską yamahy ?. Na plus może być fakt, że te trzy lata w Polsce pojazd jeździł (o ile jeździł, a nie czekał na naprawę, co w języku handlarzy nazywa się " brakiem czasu na jazdę") i tu gov.pl rzeczywiście może dać jakiś pozytywny sygnał.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

a ile masz wzrostu? Może pytanie wydawać się nie pasujące ,ale mi przy 170cm po prostu źle się siedzi czy też podczas postoju nie czuje się "bezpiecznie" na X maxie ..i dlatego wybrałem Hondę...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam 188 i 95 kg wagi , ale sprawa się trochę rozwiązała dziś rano ktoś mi sprzątnął Hondę. Yamahę zaliczkowałem i odbieram w poniedziałek.

Generalnie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 0
9 godzin temu, mir2000 napisał:

rano ktoś mi sprzątnął Hondę. Yamahę zaliczkowałem i odbieram w poniedziałek.

Może tak miało być ?   w każdym bądź razie życzę żeby wszystko było w niej OK i zadowolenia z MAXA no i oczywiście FAJNYCH przejażdżek ? pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co chwila coś się zmienia , i może kupię maxa w nowej skorupie . Jade jutro rano, wieczorem dam znać jak się skończyło polowanie . ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...