Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, RONIN napisał:

Takie coś na fb znalazłem (...)

Może podłożony tylko do zdjęcia... ale nie jest to oryginalny karton w jakim oferowane są wydechy Akrapovica.

Odnośnik do komentarza

Na pewno to nie oryginał ale myśle że dużo się nie różni od oryginału ? Poza tym cena robi różnice 1,2tys kontra 4tys za pełną linie ?

Widziałem że Szymon chyba taki sprzedaje ale tylko samą końcówkę bez kolektora..

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Geni napisał:

Atrapovic?

Konglomerat chińsko- malezyjski ? ... Chińczycy produkują wydechy, a Malezyjczycy kartony ? ...

PS. Honda De oferuje do X-ADV zarówno Akrapovica S-H7SO3-HRT (841€) jak i Termignoni H14208040ITC (676€)... Oczywiście w tej cenie to są tylko tłumiki, nie pełne systemy.

PS2. Ale , ale , ja miałem ori Akrapovic-Tmax rebuilt by Kaliński.pl, Szamotuły, a wyglądał tak... I był naprawdę dobrze polakierowany, przejrzany i złożony. Nie było widać śladów ingerencji ani różnicy w dźwięku do nowego.

IMGP9756.JPG

Niestety Yamaha do nowych nie oferowała Termy ? ...

X-ADV z ofertą wyboru jest lepsza.

Odnośnik do komentarza

Czemu mnie to nawet zbytnio nie dziwi ?  ?

Mam pytanie: czy oryginalny wydech X-ADV jest w całości (jak np. w Tmaxie czy AN650) czy skręcany? Chodzi mi o to, czy po montowaniu akcesoryjnego tłumika w ASO Hondy trzeba oryginał ciąć czy wystarczy tylko odkręcić tłumik i go wymienić? 

Edit: OK: już znalazłem: skręcany

ABGAS-SCHALLDAEMPFER-2-Honda-SCOOTER-750-X-ADV-2017-ADV750H-F_27.jpg

Czyli wymiana na akcesoryjny jest bezinwazyjna. I to mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

W hondzie wszystko jest osobno wymiana ostatniego trwa chwilę,chociaż w t-maxie też nie było problemów z wymianą całego...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 4.01.2020 o 10:26, hormig napisał:

Widziałem że Szymon chyba taki sprzedaje ale tylko samą końcówkę bez kolektora..

Dokładnie , 

mam replikę czarną akrapa na sell , generalnie wykonany bardzo ładnie - natomiast idzie odróżnić od oryg na pierwszy rzut oka :

Od wewnątrz replika nie ma numerów z homologacją

Od zewnątrz napis AKRAPOVIC w oryginale odstępy między literami są idealnie takie same , w Replice odstępy między literami O-V i I-Ć są większe  AKRAPO VI Ć -zwróćcie uwagę ? 

prawdopodobnie będę miał zaraz na sprzedaż również mój oryginalny Akrap ale w wersji tytan ? 

Dnia 4.01.2020 o 14:46, dr.big napisał:

Czyli wymiana na akcesoryjny jest bezinwazyjna. I to mi się podoba.

Dokładnie ? 

Odnośnik do komentarza

A ja chciałem noworocznie sprzęta umyć.. drogo wyjdzie to mycie..

na  skręcie troszkę błota pośniegowego i brak świadomości ze to jak lód..

oprocz mocno przetartej płozy niestety kawałek czaszy wokół mocowania kierunkowskazu ulamane a to spory kawałek plastiku.. będę musiał z AC robić..

D2784356-2C51-4BCE-8E7E-5E2C6AA3F4F2.jpeg

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Długi 1973 napisał:

Przykro patrzeć ...
Najważniejsze, że Tobie nic się nie stało,
Do sezonu „się wyklepie”

Ja to traktuję jako znak i bolesne przypomnienie, ze 2oo nie wybaczają błędów, tym bardziej przy takiej aurze.. 100m od domu, prędkość kilka km/h a nie byłem w stanie nic zrobić.

Ja tylko kolano starte (w jeansach jechałem, wszak myjnia 1km od domu i na asfalcie było sucho..), tym bardziej opisuję „ku przestrodze”..

bilans strat: czasza lewa, płoza, handbar i przetarty uchwyt dla pasażera.. 

Odnośnik do komentarza

Dlatego gmole to podstawa w xadv, też raz położyłem Hondę w górach w Kirgistanie na śliskiej ścieżce na dojeździe do jurty z pasażerem. Ja miałem obolałą kostkę a Honda oparła się na gmolu i kufrze bocznym.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, RONIN napisał:

Dlatego gmole to podstawa w xadv...

Przymierzałem się od dawna do zakupu.. mądry Polak po szkodzie.. dobrze, ze AC jest.. 

ps  te gmole z AliExpress dają radę,  czy może kupić sprawdzone Givi? Widziałem ostatnio po 450zl w PL..

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
54 minuty temu, QS1 napisał:

ps  te gmole z AliExpress dają radę,  czy może kupić sprawdzone Givi? Widziałem ostatnio po 450zl w PL..

najsolidniejsze są OEM , baaaardzo gruba ścianka ,mega ochrona przy nawet długim szlifie ?Niestety cena zacznie wyższa niż innych producentów ,ale naprawdę zdają egzamin

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, QS1 napisał:

Przymierzałem się od dawna do zakupu.. mądry Polak po szkodzie.. dobrze, ze AC jest.. 

ps  te gmole z AliExpress dają radę,  czy może kupić sprawdzone Givi? Widziałem ostatnio po 450zl w PL..

Moje Givi ?

IMG-20200106-WA0018.jpg

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, BLADY napisał:

Mam Givi?dwa razy w zeszłym roku dały  radę...

A czy one są na tyle szerokie, ze chronią również kierunkowskaz? U mnie, jak widzicie, pechowo upadł bo kierunek cały a plastik czaszy do wymiany.. gdyby kierunki były choć trochę elastyczne..

Edit: a może to pęknięty handbar wyłamał na skręconej kierze Hmm..

632ED0A4-DCFC-4D23-A7A7-32E07C81C44F.jpeg

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, QS1 napisał:

A czy one są na tyle szerokie, ze chronią również kierunkowskaz? U mnie, jak widzicie, pechowo upadł bo kierunek cały a plastik czaszy do wymiany.. gdyby kierunki były choć trochę elastyczne..

Edit: a może to pęknięty handbar wyłamał na skręconej kierze Hmm..

632ED0A4-DCFC-4D23-A7A7-32E07C81C44F.jpeg

Goście od plastików chyba by to ogarneli. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...