Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
Dnia 21.10.2019 o 18:32, zibi napisał:

Pękają plastiki,znaczy ten duży  okalający stacyjkę.

Odebrałem w piątek skuter po akcji serwisowej i nie zwróciłem uwagi na to miejsce.

Po przyjechaniu do domu zauważyłem pęknięcie z prawej strony,następnie pojeździłem z pół dnia i wyszło też z lewej.

Nie wiem czy to ma związek z rozkręcaniem w serwisie czy też jest to zmęczenie materiału i mam to reklamować?

Czy ktoś widział już coś takiego?

Jakiś młody uczeń popierdzielił śruby ......w tym miejscu powinny być chromowane z długim kołnierzem aby po dokręceniu nie gniotło plastiku.

Pewnie chromowane wkręcił pod obudową zamiast czarnych które wkręcił tutaj. Łapy opadają ......

Zawsze powtarzam ,odkładać se śrubki w konkretne pudełka lub wkręcać w wykręcony otwór .

Jedz i reklamuj , plastik muszą wymienić na nowy

plastikiks.jpg

Odnośnik do komentarza

Panowie
Mam kilka pytań wiem że rocznik 2018 ma wprowadzone zmiany
1.Obroty max podniesione o chyba o 900 - co to wnosi ktoś wie ? Moc maks taka sama w stosunku do 2017 więc nie kumam co to ma zmienić ?
2. Wiem że jest dodane G (teren)  jak w Afirce i kontrola trakcji.

Czy  2017 x-adv ma kontrole trakcji ???

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
58 minut temu, Bart1 napisał:

Czy  2017 x-adv ma kontrole trakcji ???

Nie. MY2018 ma.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 14.11.2019 o 13:58, Bart1 napisał:

Mam kilka pytań wiem że rocznik 2018 ma wprowadzone zmiany

2018 ma jeszcze jedną zmianę ,niewielka ale jest. Licznik w 2018 ma w górnym prawym rogu wyświetlacz trakcji i kontrolki oleju temp cieczy/check engine/olej w 2018 świecą symbole a tło jest czarne natomiast w 2017 jest odwrotnie ,świeci cała kontrolka (tło) a symbol jest czarny.Nie wiem czy to dobrze opisałem ? .Generalnie -kosmetyka 

Odnośnik do komentarza

Mam następne pytanie wole się upewnić ?

Koszt wymiany napędu w ASO to uwaga bagatela tylko 2100 zł ?
Czy wolno nam na gwarancji korzystać z zamienników elementów napędu ?
Może ktoś z Was zna cenę części( napęd)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zasada jest prosta. Jeśli chcesz aby gwarancja była honorowana do końca jej obowiązywania to jesteś raczej "skazany" na ASO. 

Szczegóły co do ewentualnych odstępstw masz opisane w KW.

41 minut temu, Bart1 napisał:

Może ktoś z Was zna cenę części( napęd)

O ile kojarzę... podobnie jak do całej serii NC. Kpl. ok 500 zł.

Edit> Pierwsza z brzegu propozycja na gold kit od DID -> KLIK

Odnośnik do komentarza

Mariusz to ze usługa musi być wykonana w ASO to wiem ale czy mogę kupić sam taki zestaw ?
Czyli wymiana w ASO na zamiennikach ,ale bez kłopotów z dalszą gwarancją  ?

Rozumiem że muszę dopytać się o to ASO

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 minuty temu, Bart1 napisał:

Czyli wymiana w ASO na zamiennikach ,ale bez kłopotów z dalszą gwarancją  ?

Nie sądzę ale dopytaj.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
49 minut temu, Bart1 napisał:

Mariusz to ze usługa musi być wykonana w ASO to wiem ale czy mogę kupić sam taki zestaw ?
Czyli wymiana w ASO na zamiennikach ,ale bez kłopotów z dalszą gwarancją  ?

Rozumiem że muszę dopytać się o to ASO

Nie sądzę aby był z tym jakikolwiek problem. W ubiegłym miesiącu wymieniałem cały napęd w swojej ciagle na gwarancji Integrze. Kupiłem bezpośrednio u importera dedykowany zestaw DID plus zębatki, a w ASO Honda MCS wymienili.

Łańcuchy DID nie są zamiennikami. Honda używa w serwisie ich również z tym, że „sprzedają” je „na ilość ogniw” dedykowane do konkretnego modelu. ASO nie ma podstaw aby kwestionować dostarczony zestaw DID. Polecam zakup w Motorland Łomianki. Generalny importer DID & Suntour na PL

Odnośnik do komentarza

Piotr
Dzięki za info
Jeśli to nie tajemnica ? to jaki jest koszt zakupu kompletu?
Z tego co wiem chyba Integra ma taki sam napęd jak X-adv

Właśnie dzwoniłem do ASO i potwierdzono mi to co napisałeś tylko nie zapytałem o ceny zamienników ?

Odnośnik do komentarza

W integrze są inne przełożenia(zębatki), związane jest to z tylnym kołem 17 cali. Przed wyjazdem do Kirgistanu wymieniałem napęd w Hondzie na Obywatelskiej w Łodzi i nawet było taniej niż w innych nieautoryzowanych punktach, za robociznę wzieli chyba 160 pln brutto.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Za napęd kompletny zapłaciłem około 550 zł. Najwyższy wzmacniany łańcuch tyle, , że nie złoty, bo mi się nie podoba, a srebrny.


Wyklepane na 11 Pro Max

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 minut temu, Johny7205 napisał:

Panowie, a propos postów powyżej: po jakim przebiegu wymienia się napęd w X-ADV??

Jak się zużyje , zależy jak jezdzisz .....

Powinien wytrzymać około 30tys km ,"powinien" .....Ja mam przejechane 20tys km i napęd umarł śmiercią naturalną ,ale powiem delikatnie ,że go nie oszczędzam ?

Jak będziesz chciał zakupić zapraszam na PW ,zrobimy cenę dla Burgmaniaka ? 

Odnośnik do komentarza

Szymon dzięki za szybką odpowiedź.  Kupiłem moto z komisu salonowego we Włoszech. Nawet nim nie pojeździłem za bardzo bo czasu brak i pogoda słaba. Dopiero poznaję sprzęt i dlatego pytam. Na razie jest 12,5 kkm przebiegu na zegarze. Jakby co zgłoszę się na pewno do Ciebie.

 

By the way…..długo poszukiwałem moto w białym macie. Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba Twój egzemplarz i będę się wzorował na Twojej pracy designerskiej. Mam nadzieję , że nie masz nic naprzeciw.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
26 minut temu, Johny7205 napisał:

Mam nadzieję , że nie masz nic naprzeciw.

Nie mam nic przeciw ,bo mój na sezon 2020 będzie miał zupełnie nową szatę graficzną ? A jak wykorzystasz do tego nr 93 to wogóle będę happy ? 

 

Odnośnik do komentarza

?. ok 93. Na wiosnę będzie gotowy.

Ronin, moto przywiózł fizycznie dla mnie człowiek ze Śląska bo ja na to nie ma czasu. Ja przez dobre dwa miesiące sprzedawałem mojego T- maxa. Sprzęt był mocno doposażony i cena nie należała do najniższych , więc cała operacja wymiany na X-ADV trwała w sumie 4 miesiące. Na szczęście wszystko się udało pomyślnie.

Odnośnik do komentarza

Pod koniec lata róznica była spora. Teraz w ASO Hondy za ostatni czerwony proponują 45 tys. Boguslawski ze Słupska 10455 Euro ze stelażem i kufrem ale za to tylko zielony.

Interesowal mnie tylko biały i niekoniecznie nowy. Kupilem roczne moto na gwarancji do połowy 2020. Dałem niecale 10 tysi mniej od najniższej obecnie ceny nowego bez akcesoriow. Jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...