Skocz do zawartości
Forum Burgmania

EXPO 2007


Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

hehehe Mariusz... No i czuje się dopieszczony... W końcu patrze na fotke i widze jakie? znane 'gębule'... Hehehe

Spoko-loko...

Ale jak ładnie się prezentujesz... Chyba dobrze reprezentujesz Burgmanię, bo ubiór dużo mówi potencjalnym 'forumowiczom' :lol: Kobiety szalej? :D .

Pozdrowiaski i czekam na więcej...Kuba :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Pozdrowiaski i czekam na więcej...Kuba :)

OK... Specialy for you :P

Nowy kontrahent ;)

fotopaolocozzavb1.jpg

Paolo ! Trzymam za słowo- widzimy się na zlocie w Ryni :lol::D

Echh... ekipa poleciała do Kefira na wódziuchne a ja tu gnije :) ale zaraz st?d spadam... i kto wie... :);)goralu.gif

No to... gonia_mnie.gif

Odnośnik do komentarza

witam witam. tak jak juz Mariusz napisal bylem i duzo zobaczylem. powiem tak. jest tego wszystkiego tyle ze normalnie nie idzie ogarnac tematu na szybko.proponuje kolejnym zwiedzajacym zarezerwowac sobie sporo czasu gdyz moje 3h nie starczyly. kupilem tylko kominiarke :blink: a chcialem tez rekawiczki( niestety slaby wybor rozmiarowy). wszystkim wahajacym sie czy pojsc polecam. naprawde bylo fajnie- jest na czym oko zawiesic. ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Jeszcze chwila i będziesz kandydował do sejmu albo i wyżej. Koniecznie w niedzielę załóż krawacik, może być w pasy uko?ne o barwach narodowych?

Jagroski... ty kudłaty marudo... Twoje niedoczekanie! :blink:. A tak apropos tych klimatów- pamietasz słynny tekst "Spiepr..j dziadu"!!? No, to uwazaj bo sie w końcu doigrasz ;-). Co do logistyki na expo- o niebo lepiej jak na Mbs. Co do opłat- ceny za stoiska, dramat! żeby było weselej kazdy z wystawców płaci za parking! 30 pln za kazdy dzień! czyli w sumie 90 pln za kazde auto :-/

Odnośnik do komentarza

O tak... Galerii bonusowej mówimy zdecydowanie TAK!! !scooter

Kurde żebym chociaż miał stówkę w jedn? stronę a nie 250km to pewnie bym się pokazał, fajna imprezka.

Pozdr

Odnośnik do komentarza

Jagroski, BMT nie jest tu dobrym przykladem :blink: . Sa mozliwosci, bo centrum wystawowe jest naprawde imponujace, ale jakos sie impra nie udaje. BMT mozna potraktowac jako taki delikatny wstep przedsezonowy, ja nastepnego lata pojade jednak na EXPO :D .

Odnośnik do komentarza

Haha, wiesz, apetyt rosnie w miare jedzenia. Ja tez pamietam te targi z poczatku lat 90- tych i musze powiedziec ze kiedys czlowiek nie byl chyba taki "zmanierowany". Wydaje mi sie, ze tu jest pies pogrzebany, chociaz nie bylem na EXPO, a MBS 2007 wydal mi sie jedynie proba zlupienia kasy za wszelka cene :blink: .

PS. Bedzie krotki opis na stronie glownej, ja od siebie moge sie juz teraz zapytac, czy jest to normalne, ze na imprezie tej rangi brakuje np. BMW, Hondy czy Yamahy :D ? Bo mozliwosci sa, calosc hal wystawowych to jakies 160 tys m2 - 26 hal z czego zajetych przez BMT bylo 6...

Odnośnik do komentarza

Ja z Motocykl Expo jestem zadowolony, dużo bardziej niż z imprezy, która odbywała się parę tygodni temu na Torwarze. Byłem na Expo 2 razy - wczoraj i dzi? - i odniosłem jak najbardziej pozytywne wrażenie. IMHO organizatorzy stanęli na wysoko?ci zadania. Pokazali, że targi jednak mog? się o(d)być bez 20-minutowego stania na mrozie w kolejce do kasy. Było dużo więcej pojazdów i - co najważniejsze - akcesoriów niż na MBS. Wreszcie można było poprzebierać w ciuchach, kaskach, butach itp. niczym w ulęgałkach (o mało co nie kupiłem dzi? kasku Uveksa, tzn. kupiłem, ale musiałem zwrócić [na szczę?cie sprzedawca nie robił problemów], gdyż jazda z wyższymi prędko?ciami nie należała do przyjemno?ci - za duży hałas i powietrze wpadaj?ce do kasku, bynajmniej nie przez otwory wentylacyjne).

Pomacałem i poprzysiadałem się do różnistych modeli motocykli oraz skuterów i nie wiem, czy bardziej podoba mi się T-Max, czy nowa Majesty 400. Dodam, że coraz przychylniejszym okiem spogl?dam także na Burgmana "UH-atka" 200 (na miasto wydaje się być w sam raz). :blink:

Muszę też przyznać, że hostessy na tegorocznym Expo były niczego sobie. :D

A że za wjazd i parking trzeba było zapłacić trochę więcej? Cóż, powoli równamy z cenami do poziomu zachodnioeuropejskiego.

PS Jacku, co się stało z Modek?/Modece?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Expo to trochę cywilizacji i kompletna amatorka organizacyjna.

No to po kolei...

Jagroski, nie wiem na jakiej podstawie piszesz taki komentarz o Expo??

Osobi?cie nie zauważyłem większych uchybień pod względem organizacyjnym a w porównaniu do MBS to w ogóle była rewelacja.

Nawet samo wstawianie pojazdów była na gruncie 1>1 a nie targanie po oblodzonych schodach jak na MBS.

Napewno tutaj największy wpływ miała sama lokalizacja targów bo w końcu hala Expo była budowana z odpowiednimi założeniami a Torwar NIE!

Teraz dalej- piszesz co? o wej?ciówkach. A byłe? po nie odpowiednio wcze?niej celem odbioru??? Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami mediów i żaden nie miał najmniejszych zastrzeżeń.

Poza tym pomysł obr?czek papierowych był trafiony (oczywi?cie nie dla wszystkich :D ) jednak wiem, że ochroniarze w wielu przypadkach przymykali oko na wejscia z obr?czk? w ręku.

Może nie wszystkich interesowały produkty Państwa Srodka, ale wreszcie sami Chińczycy sie pofatygowali do RP. Ceny jakie proponowali np.400$ za skuter 150ccm pozwalaja wybaczyć tandetne plastiki.

I wła?nie tak się rodz? mity :)

Gdzie i u kogo widziałe? ceny 400 $ za 150?

Przedstawiciele różnych chińskich fabryk (bo nie były to osoby bezpo?rednio z fabryki) skuterów proponowali ceny jakie znane mi s? od dawna. Od żadnego nie usłyszałem naprawdę rewelacyjnej (ciekawej) propozycji współpracy.

420- 450 USD za sztukę 50 ccm lub 575 USD za 125- tki przy zakupie kontenera o warto?ci ok 36- 40 tUSD nie były niczym co by mogło zainteresować... tym bardziej, że przy pytaniu o termin realizacji dostaw czę?ci do napraw gwarancyjnych nagle zapominali języka angielskiego a po chwili co? dukali o 30 dniach (teoretycznie).

Zapewne Jacku podniecasz się cenami jakie oferowali na "fajrant" za sztuki, które stały na stoiskach (wiadomo było, że wracać z nimi do Chin nie będ? :) ). Zobaczymy tylko czy osoby, które kupiły te pojazdy będ? w stanie zarejestrować je w naszych wydziałach komunikacji. Ogl?dałem papiery do skuterów, które były na tragach i np. nie widziałem tak nigdzie kwitów z opłaconym vatem. A gdzie gwarancja?

Oczywi?cie cena za "ala Majesty 250" w kwocie 1500 USD mogła wydawać się teoretycznie atrakcyjna ale tylko teoretycznie. Każdy kto trochę zna temat wie, że każdy kto chce w Polsce sprzedawać "chińczyki" musi mieć najpierw rozbudowan? sieć serwisów a o tym nasi sko?noocy wystawcy w ogóle nie maj? pojęcia a wręcz nawet nie chc? mieć. Ich interesuje jedno- "KUP contener" albo i kilka! Oczywi?cie za cash :) !

Trochę ciuchów, modeka wiadomo czemu się nie pokazała, smutno, że taka tragedia ich dotknęła

Tak, smutne jak cholera ale nie chciałbym o tym pisać.

Jednak EXPO to wstyd dla kraju bed?cego w UE, chyba żeby przenie?ć wspomniane EXPO do Pcimia to wówczas jako impreza rangi powiatowej będzie OK.

Znowu nie rozumiem Twoich zarzutów. Nie twierdze, że było idealnie (bo nie było) ale w moim odczuciu nie widziałem większych uchybień w działaniach firmy Motroni.

Jedno trzeba stwierdzić napewno- targi s? dla wystawców na cenowym poziomie UE a przecież nasze zarobki jednak "trochę" odstaj? od ?redniej z UE!!

Poza tym co? takiego jak pobieranie od wystawców za wjazd samochodami, które dowoż? wystawiany towar 30 PLN za każdy dzień to w moim odczuciu LEKKA przesada. Dobrze, że za kibel nie chcieli po 5 zł !

Kanapka w bufecie za równowarto?ć 2 EUR także nie należała do najtańszych :)

Mimo wszystko targi były udane... zarówno dla mnie (firmy, Klubu) jak i wielu innych wystawców z którymi miałem okazje rozmawiać.

Ps. No i fajnie było się spotkać z Wami wszystkimi... tymi z Klubu i nie tylko.

Pozdro dla Was :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to i dodam swoje kilka groszy. Expo wydalo mi sie impra lepiej zorganizowana, nie stalem w kolejce po bilet, poprostu podszedlem i kupilem. Pomijam fakt ze na MBS 40 min oczekiwanie przy takiej temp jaka byla (to oczywiscie nie wina organizatora ze bylo zimno) to jednak moze zniechecic.

O wiele wieksza przestrzen, nie trzeba bylo sie przeciskac pomiedzy straganami. Mozna bylo zobaczyc np MP3. Chinskie sprzety na obu imprezach dominowaly wiec tu analogicznie nie widze jakiegos obciachu skoro sa ludzie ktorzy to kupuja to dlaczego ma nie byc "chinczykow".

Jedynie co to praking na Expo, troche cena dla moto byla z kosmosu, ale i to mozna bylo jakos tam sobie ulatwic, choc zupelnie niechcacy :lol: . Na pewno lepszy dojazd jest na MBS, bo na Pradzynskiego to z kapcia isc od przystanku chyba by mi sie nie chcialo, ale jednak organizacja i sama wystawa bardziej podobala mi sie na Expo. Podkreslam nie jestem zwiazany ani z MBS ani z Expo wiec moja ocena jest raczej pod katem klienta i Expo uwazam za ciekawsze. Swoja droga konkurencja jest zdrowa bo dzieki temu ktos bardziej sie stara, choc pewnie za jakis czas jedna z tych imprez upadnie i obawiam sie ze to nie bedzie Expo.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Czyżby Kolega Burgi był jednym z organizatorów, bo tak broni tej imprezy??? Mariusz, zawiodłe? mnie tym bardzo stronniczym inie obiektywnym tekstem!!!

Czyżby kolega jagroski ruszał z kolejnymi targami 2oo i upatrywał konkurencji w Expo :lol: ?

Jacku- wcale nie bronię "tej imprezy" a z samym organizatorem nie ł?cz? mnie żadne kontakty (poza służbowymi). Staram się zachować obiektywizm, którego moim zdaniem w tym wypadku wła?nie Tobie brakuje.

Po pierwsze wystarczyło nie siedzieć tylko w ADAMOTO, ale sie przej?ć po sali i popytac Chińczyków o ceny to wówczas by? wiedział kto i gdzie i za ile sprzedawał skutery. ale teraz to po czasie.

Uwierz mi, że tyle co ja sie wyłaziłem przez 3 dni to moje (podeszwy mam do wymiany whist ).

Poza tym po cholere miałem łazić i "popytywać" Chińczyków skoro to oni włazili drzwiami i oknami na stoiska Polskich importerów i starali się nawi?zywać kontakty. Mam preis listy, wiem co oferuj?, za ile i na jakich warunkach.

S?dzę, że cały czas mylimy pojęcia- Ty znasz jakie? ceny za pojazdy z których oni chcieli "wyskoczyć" pod koniec targów (wystawówki- które mog? mieć nie zapłacony vat!) a ja mówię o normalnych cenach jakie oni oferuj? dla importerów na Polske... Zreszt? co tu gadać... z tego co wiem (także od innych) rynku nie zawojowali i raczej nie wiele zdziałali swoj? obceno?ci? na Expo.

Sprawa wej?ciówek, cóż, Ty ZAWSZE WIESZ LEPIEJ.

Nie odpowiedziałe? mi na pytanie czy byłe? wcze?niej celem odebrania wej?ciówek? S?dze, że nie.

Komentarze pod newsem

Napisałem to co ja wiem ale je?li akurat Ciebie Ľle potraktowali to wybacz... nie chwaliłe? mi się tym na tragach :D

Wracaj?c do cen zakupu kitajskich deskorole, to za 400$ oraz mniej dokonano przy mojej obecno?ci transakcji, w końcu nie mogłe? być wszedzie. Żałój, mogłe? zrobić niezły geszeft.

Hahah... tu mnie rozbawiłe? :lol:

No cóz... kiepski ze mnie geszefciarz :lol:

Odnośnik do komentarza
Na pewno lepszy dojazd jest na MBS, bo na Pradzynskiego to z kapcia isc od przystanku chyba by mi sie nie chcialo

Polemizowałbym - na Expo można dojechać SKM-k? (do której to SKM-ki jest ?wietny dojazd metrem), natomiast na Torwar dojeżdża jedynie rachityczny autobus, niemaj?cy IMHO żadnej przewagi nad komunikacj? indywidualn?. :lol:

Odnośnik do komentarza
Ta tylko kto na targi moto jezdzi skm ??

tylek na siodlo i jazda a nie komunikacja i piechota

Tak, tylko jak w zeszłym roku podjechałem skuterem na targi odbywaj?ce się na Torwarze, to mój Peugeot stanowił jedyny jedno?lad zaparkowany przed hal? targow?. Dziwnym trafem ludzie jako? wybrali inne ?rodki lokomocji. :lol: A wczoraj i przedwczoraj na Expo też widziałem "trochę" osób ubranych na niemotocyklowo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Ta tylko kto na targi moto jezdzi skm ??

tylek na siodlo i jazda a nie komunikacja i piechota

Ja.

A od przystanku nie jest daleko.

Co do całej organizacji jak dla mnie było ok, ale:

-dużo niezagospodarowanej przstrzeni,

-nie wszyscy wystawcy wiedzieli co sprzedaj? <Shoei- twierdziło że kask typu Jet jest z karbonu, a nie był>,

-te same hostessy w Suzuki od 2 lat,

-troszke przegieli z cen? za bilet

-fatalny asfalt na Bema <ciekawe kiedy wymieni?>

+wielko?c wystawy

+dużo akcesoriów i pojazdów

+nowo?ci skuterowe

BTW. Yamaha Giggle będzie kosztować ok 10patoli:/ a zapowiadał się fajny sprzęt.

Ogólnie cała wystawa jest na +.

Odnośnik do komentarza

Nawet mi się podobało, spotkałem trochę znajomych z klubu i nie tylko, ektra maszyny, fajne dziewczyny (nawet mi się zrymowało ;) ) wiele fotek i kilka filmików z extra tancerkami ;) zdobyłem itp. tylko ten parking troszkę drogawo ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...