Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda SH 125 2004-2014


pawellkox

Pytanie

Witam,

Od prawie 2 lat jeżdzę Honda SH 125 2004 - ostani rocznik na gaźniku około 14 KM. Motorek zbiera się bardzo sympatycznie, prędkość V max na GPS 108 km/h (licznikowo około 120). Ma oczyscie mankamenty typu urwane zaczepy plastików czy wyjąca przekładnia.  Pomyślalem ze nadszedł czas na zmiany - najpierw oglądałem X-maxa 125 z 2009 roku. Wsiadłem odpaliłem i... pierwsze wrażenie co za muł totalnie gorzej się zbiera niz moja stara Honda... Szukałem dalej .. wczoraj jechałem SH 125i z 2014 roku. Wrażenia .. do 80 km/h tak subiektywnie idzie odrobine gorzej niż moj strary sprzet pozniej jest juz znacznie gorzej - V-max na liczniku 105km/h. Teraz moje pytanie  czy te nowe sprzety na wtrysku zbierają sie rzeczywiscie gorzej niz stare na gazniku. Może to tylko subiektywne wrazenie i np licznik pokazuje bardziej realne warosci niż w starej Hondzie. Jakie macie zdanie na ten temat? 

Odnośnik do komentarza

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
47 minut temu, Trybus napisał:

A może SH300 -  na wtrysku, a też się zbiera ?

Chyba, że nie masz prawka....

No własnie mam dokładnie ten problem - jakby miał to by był mój wybór. 

Czy ktoś ma SH 125 i około rocznika 2014 ? Jaki one maja v-max? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeździłem ostatnio jeden dzień praktycznie fabrycznie nowym SH125 (miał 300 kilometrów na liczniku) jak moja forza była na przeglądzie.
Dla mnie to się zbiera podobnie jak Forza 125, tylko że ja się nie nadaje do jazdy takimi mopedami... ale wyposażenie spoko, odpalanie bezkluczykowe, start/stop, oświetlenie ledowe.

Tylko nie wiem czemu ludzie się zachwycają silnikami w tych Forzach 125/SH125, że to niby takie ciche... dla mnie to nie jest cichsze niż moja 300 bo żeby jechał jakoś po ludzku to trzeba go cały czas pałować...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...