Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 1

Zgubiony klucz -co teraz Burgman 125


pablos0

Pytanie

Hej 

Mam pytanie .Otoz wydaje mi sie ze zgubilem klucz, bede nadal plądrował swoje mieszkanie ,ale wyglada że wsiąkł.Teraz pytanei do Was czy jest jakis normlany sposb by nie wymieniac calej stacyjki.Czy pozostaje teraz tylko kupci stacyjke i wyminiac ja.Mozliwe ze zastasznalem tez to pod siedzeniem ale chyba awaryjne otwerania siedzenia brak.Trzeba demontowac plastiki.

Bede wdzieczny z ainfomacje c w takiej sytuacji radzicie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś się kolega nie może doczekać odpowiedzi. ?  po kolei:

  1. Jeżeli masz podejrzenie że klucz jest zatrzaśnięty pod siedzeniem, to nie jest źle.  Siedzenie na pewno da się otworzyć bez kluczyka. Sprawa nie jest prosta, bo nie może być, ale przeważnie gdzieś da się wsadzić śrubokręt lub drut aby pociągnąć zamek.
  2. Teoretycznie klucz bez wymiany stacyjki na podstawie nr VIN powinieneś mieć możliwość zamówienia w serwisie SUZUKI. Ale czasu oczekiwania i ceny nie potrafię przewidzieć.
  3. Nauczka na przyszłość - jak kupiłeś skuter z jednym kompletem kluczyków, zaraz po zakupie należy dorobić zapasowy. 
Odnośnik do komentarza
  • 0

Endrius Dzieki za info no poki co beda próby oitwarcia kufra.....nigdzi enie ma video niestety czy jakiegos story. GDy tylko tam sie znajdzie na pewno leca dorobic 2 to prawda nauczka.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Jeśli masz podejrzenie, że kluczyk jest pod kanapą to jest szansa ( były takie udane próby w burgmanie 400 i 650 ) uchylenia/ podniesienia kanapy bez otwierania , i wymacania kluczyka w schowku.

Potrzebne do tego : jedna osoba ze szczupłą dłonią i jedna a lepiej dwie osoby do podważenia kanapy .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zamiast szczupłej dłoni to lepszy będzie mocny magnes na giętkim drążku - do nabycia za nie wielkie pieniądze w sklepie z narzędziami. 

Ale ja akurat myślałem o opcji dostania się do linki, która otwiera zamek. No chyba że w 125 siedzenie nie otwiera się ze stacyjki ? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak zatrzasnąłem kluczyki to otwierałem drutem. Wkładałem przy tylnej lampie zakrzywiony drut, łapiąc za linkę od zamka razem z pancerzem i pociągasz .

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

kurde no wlasnie problem bo niby jest przerwa lekka miedzy tylem kanapy i mozna cos wstawic ale za co tam lapac.Czy np jakos odkrecajac tylne platiki ewentualnie lampe dotrze sie tam.Aly nie demontowac przodu by dostac sie do stacyjki i tam kombinowac :(POMOCY

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nad kołem jest osłona . Jakby ją zdemontować to nie będzie dojścia do zamka .

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

ok dostalem sie zdjalem caly przod i otworzylem .Niestety kluczyka niema. Pytanie co teraz czy da sie jakos dorobic klucz do staycjki. Czy trzeb aszukac całej stacyjki do burgmana 2010

Odnośnik do komentarza
  • 0

Prze de wszystkim to ja zaczął  bym od przeszukania wszystkich kieszeni w spodniach i kurtkach, nawet tych ostatnio wypranych ? 

A co do stacyjki, to niestety ale czeka cię wymiana całej.  

Aby dorobić klucz do stacyjki musisz zdemontować "wkładkę" (to jest ten element do którego wchodzi kluczyk).  A żeby wyciągnąć wkładkę ze stacyjki,  musisz mieć klucz ?  i koło się zamyka.  Możesz pytać w okolicy o "starych" fachowców od dorabiania kluczy, może ktoś pomorze, bo Ci współcześni to potrafią tylko dorobić klucz na wzór starego i to tylko jak ma odpowiednią surówkę.

Nie wiem dokładnie jak to wygląda w 125-ce, ale przypuszczam że podobnie jak w 400-ce. Czeka Cię jeszcze  walka z tą osłoną, którą zamykasz (zasłaniasz) stacyjkę na postoju. Ona też jest że tak powiem "przypisana" do Twojego kluczyka ? 

Możesz jeszcze podjechać do ASO Suzuki i zapytać czy na podstawie nr VIN mogą ściągnąć klucz od producenta i ile to będzie kosztować.  

Odnośnik do komentarza
  • 0
35 minut temu, EndriuBis napisał:

... Możesz jeszcze podjechać do ASO Suzuki i zapytać czy na podstawie nr VIN mogą ściągnąć klucz od producenta i ile to będzie kosztować.

Jest taka opcja, ale koszt może zwalić z nóg.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzwoniłem własnie dobrego człowiek od kluczy mowi ze jesli wyjmie sie stacyjke a na miejscu bedzie mozna ja rozebrac dostac sie do bebenka to powinno sie bez problemu udac Pytanie czy to sie da zrobic .A powinno

Gdyby coś Czy ta bedzie pasowac w takim razie bo widze komplet https://allegro.pl/oferta/burgman-k7-125-stacyjka-korek-kluczyk-zamek-7843890171 przypomnej moj burgman rocznik 2010 wersja 125

Odnośnik do komentarza
  • 0

Całą stacyjkę da się wyjąć bez większego problemu. Są tam wprawdzie 2 lub 3 śruby tak zwane "zrywalne" (po zakręceniu łeb się ukręca i zostaje tylko taka płaska powierzchnia), ale przy odrobinie wysiłku i dobrej żabce da się odkręcić. ?  - opisuję na podstawie 400-setki. U Ciebie powinno być podobnie - standaryzacja ?   oczywiście wcześniej trzeba całą czaszę rozebrać.  Przy składaniu zakręcisz po prostu zwykłe śruby z odpowiednim gwintem.

Problem pojawia się przy próbie wyjęcia bębenka.  Aby go wyjąć po odkręceniu śrub, trzeba własnie kluczykiem przekręcić chyba o 180 stopni, a dodatkowo wsadzony kluczyk powoduje wciśnięcie wszystkich "blaszek".  No ale może faktycznie fachowiec sobie z tym poradzi.  Opisz potem jak poszło - dla potomnych.

Co to tej aukcji - nie wiem, ale jak wyciągniesz swoją po zdjęciu na pewno rozpoznasz. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

No jzu w sumei staycjke wczoraj wykrecilem byla na klucz 10 .Teraz tylko jakos musz eodczepic linke od kufra no i zaniose stacyjke do poleconego gościa.Okaze sie co i jak

Odnośnik do komentarza
  • 0

Uratowany całą staycjkę zanisłem do poleconego pana od zamków i w ciagu 10 minut dorobił mi klucz do burgmana 125-WARSZAWA . Raz dwa wszytsko działa cena- 60 zł za kluczyk.kolejne 35 zł ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czyli jednak ?  tak właśnie podejrzewałem że "Fachowcy" od zamków mogą pomóc.  Dobrze że nie masz IMO - wszytko powinno zadziałać, tylko tak jak wspomniałem wyżej, prawdopodobnie nie będziesz mógł otwierać i zamykać klapki zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
  • 0
48 minut temu, Saper napisał:

Chyba, że ktoś Ci ją zamknie, wtedy "zrobi różnicę".

Grzesiek, nie strasz kolegi, bo się zacznie jąkać ?  a tak serio, coś w tym jest.  Zamknąć się prawdopodobnie da każdym kluczykiem, ale otworzyć już nie koniecznie.

A główkę plastikową masz taką jak w oryginale ?  Jeżeli tak to jest rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

a widzisz ? czyli jest taka surówka. Tam wprawdzie nie ma na liście Burgmana 125 ale to faktycznie może być to samo.  

Jak pisałem jest pewien sposób na obejście tego. To już nie będzie to samo co fabrycznie ale przynajmniej woda z deszczu nie będzie Ci wlewać się do stacyjki.

Otóż tę część którą zamyka się wejście do stacyjki, jak już masz wymontowaną można łatwo rozebrać i wyciągnąć zamontowane tam specjalne magnesy na sprężynkach.  Chodzi o to że magnesy te montowane są w różnych kombinacjach "+"  "-" .  W kluczyku w tej główce są zamontowane też takie magnesy, ale tak aby po przytknięciu w ten otwór spowodować odepchnięcie magnesów zamontowanych w pokrywie.  Po wyjęciu magnesów klapkę będzie można zamykać i otwierać dowolnym kluczykiem.

Ale UWAGA:  ja cały czas piszę jak to jest w B400.  Najpierw sprawdź jak jest u Ciebie, bo może się okazać że w B125 nie ma magnesów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...