Skocz do zawartości
Forum Burgmania

LATARNIE


pidzam

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Maxiskuterowa Braci!

Nosilem sie z tym planem juz od dosc dawna,ale nareszcie przyszla pora.Organizuje(no moze to zbyt duze slowo),poprostu wybieramy sie na wycieczke,wyjazd* na ktorym mamy zamiar zwiedzic wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeza.Poczatek wyjazdu planuje pod koniec Lipca,a zakonczenie na zlocie w Szczecinie-czyli grzejemy ze wschodu na zachod.Odleglosci do pokonania nie beda zbyt imponujace, czasu duzo, wiec jakby ktos chcial dolaczyc mniejsza maszyna da sobie rade.

Niestety nie zalatwiamy zadnych noclegow, walimy na zywiol ze szmacianymi domkami na kijach, poniewaz w srodku sezonu ciezko byloby zalatwiac noclegi na jedna noc.

* niepotrzebne skreslic.

Oto wstepny plan wypadu:

Dzien 1. 28.07.

-14.00 spotykamy sie w Krynicy Morskiej ok 17.00 po zalatwieniu noclegu zwiedzanie latarni,a nastepnie "wieczorek zapoznawczy"

Dzien 2. 29.07

-10.00 wyjazd Krynica-Port Polnocny,12.30 Port Polnocny-Nowy Port,nastepnie-Sopot i w strone Wladyslawowa ok 17-18-ej szukamy noclegu Swarzno i okolice.

Dzien 3. 30.07

-10.00 Swarzno?-Hel ok 13.00 Jastarnia ok 15.00 Rozewie ok 18.00 Sasino (Stilo) jak zdazymy wejsc na latarnie jak nie na nastepny dzien rano.Mozna u Pani Ewy ciachac obiadek,a nawet trzeba bo Maxiu by nam nie wybaczyl.

Dzien 4. 31.07

-10.00 do Czolpina, ok 13.30 Ustka, 14.15 Jaroslawiec i ok 17.00 Darlowko(spotkanie z Braciszkami)

Dzien 5. 01.08

-10.00 do Gasek, ok 12.00 Kolobrzeg, 16.00 Niechorze i ok 17.00 Kikut

Dzien 6. 02.08

-Kikuta zwiedzimy z rana ok 11.30 do Miedzyzdrojow(zobaczyc aleje Gwiazd przez duze "G") 14.00 Swinoujscie i ok 16.30 ladujemy w Szczecinie na zlocik.

Jesli ktos zauwazyl,ze jestesmy o dzien za wczesnie to chcialem poinformowac, ze plan przewiduje dzien przerwy na wywczasowanie oraz zazycie kapieli morskich i slonecznych, miejsce wybierzemy wspolnie(gdzie nam sie spodoba).

Jak cos popierdzielilem skoryguje w najblizszym czasie,jak pojdzie mam sprawniej atrakcje dodamy po drodze.

Serdecznie zapraszam jest nas juz 5szt. i pies.

ps. 1. Prosze admina Bigusia o dolaczenie do terminarza 2007.

ps. 2. Nie wykluczonez ze pare osob z tej grupy 06.08 wyskoczy jeszcze na Bornholm(ale to juz zalezy od funduszy bo Polskie wybrzeze w sezonie nie nalezy do najtanszych).

:):);):):):):):)

Odnośnik do komentarza

To moze sie dogadamy i zrobimy razem.

Nam pasuje koniec w Szczecine bo i tak na zlot jade.Dwie imprezki za jednym zamachem mozna zaliczyc. No i jeszcze Bornholm?!

Odnośnik do komentarza

Pidzamku !piwko

Cieszę się, że zaczynasz realizować swój ,,latarniany'' plan !OK

Trzymam kciuki za wspaniał? imprezę - już zazdroszczę ,lecz sama niestety raczej nie dam rady ...

Odnośnik do komentarza

Wycieczka może być ciekawa i niedroga. Pod każd? latarni? się trochę zarobi i nawet mozna wyj?ć na tym do przodu....... Muszę się zastanowić nad t? jazd?....

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

pomysł super!!!!

Przerabiałem kiedys latem tak? trasę (odwrotny kierunek) - super - tylko zdarzały się problemy z noclegami (sezon wczasowy) - nie raz i namiotu nie było gdzie rozbić.

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza

Pidzam !!! robie to tylko dla Ciebie :lol:

A tak sie przedstawia Poznańska trasa

--------------------------------------------------------------------------------

"Przedstawiam dwie wersje terminu wypadu: "Szlakiem Latarni Morskich"

I. od 05/08/2007(niedziela) do 12/08/2006(niedziela)

lub:

II.od 11/08/2007(sobota) do 18/08/2007(sobota)

Plan w skrócie:

1.dzień: wyjazd z Poznania w godz.rannych, po drodze jaka? przerwa/y*, dojazd do |winouj?cia, w |winouj?ciu zwiedzanie latarni, przeprawa promowa na wyspę, obiadek, przeprawa promowa, Jezioro Turkusowe, Międzyzdroje -punkt widokowy na klifie,

2.dzień: dojazd pod latarnię Kikut, miła wspinaczka na wzgórze, Dziwnów -most zwodzony, Trzęsacz -ruiny ko?cioła podmytego przez morze, Niechorze -latarnia morska, Kołobrzeg -latarnia morska, latarnia w G?skach,

3.dzień: latarnia w Darłówku, most suwany w Darłowie, latarnia w Jarosławcu, latarnia w Ustce,

4.dzień: Słowiński Park Narodowy, latarnia w Czołpinie, skansen w Klukach, latarnia Stilo koło Sasina, latarnia w Jastrzębiej Górze*

5.dzień: Półwysep Helski, latarnia na Helu, latarnia w Jastarni, *latarnia w Jastrzębiej Górze, Trójmiasto, latarnia w Sopocie, molo,

6. Gdańsk -Starówka, latarnia w Gdańsku, przeprawa promowa w |wibnie, Mierzeja Wi?lana, latarnia w Krynicy Morskiej, Piaski -meta całego polskiego wybrzeża,

7.dzień: powrót i zwiedzanie w przerwach po drodze ciekawszych miejscowo?ci.

Z do?wiadczenia proponuję noclegi na polach namiotowych. Ma to swoje plusy: najtaniej, nie trzeba szukac noclegów i tracić czasu, przede wszystkim cała ekipa jest razem, szybko?ć rozpakowania i zapakowania. W niektórych miejscowo?ciach możliwe s? noclegi na stałych campingach.

W wolnych chwilach oczywi?cie k?piele morskie obowi?zkowe, no ...i ...małe co nie co.

Termin wyjazdu zależny będzie także od prognozy pogody, ...ale na to jeszcze mamy czas.

Zapraszam chętnych, którzy chca zaliczyć całe polskie wybrzeże!

_________________

bzyk "

Niesty nie potrafie wstawic obrazka !tut ,a z zalogowaniem czamen bywa problem...może dzis Ci sie uda !tut

Odnośnik do komentarza

Pidżam -> Na latarnie w |winouj?ciu licz 2 godzinki. A to dlatego że zanim tam dojedziecie (a nie jest łatwo) i wejdziecie na górę to troszku wam sie zejdzie... ta latarnia jest jedn? z najwyższych na ?wiecie i ma raptem trzysta z hakiem schodów... ale za to jaki jest widok? fiu, fiu.

Tak wogóle to to jest fajna trasa i wszystkim polecam. Ja jednak nie jadę... już j? przerabiałem i to tłajs razy :lol:

A poniżej co? na drogę (uwielbiam ten dowcip) :

Prawdziwa rozmowa radiowa jaka odbyła się podczas manewrów wojskowych NATO przy wybrzeżach Nowej Fundlandii w paĽdzierniku 1995 roku:

Amerykanie:

Prosimy zmieńcie kurs o 15 stopni na północ by unikn?ć kolizji.

Kanadyjczycy:

Sugerujemy, by?cie to Wy zmienili kurs o 15 stopni na południe by unikn?ć kolizji.

Amerykanie:

Tu kapitan okrętu marynarki wojennej USA, powtarzam, zmieńcie swój kurs.

Kanadyjczycy:

Nie. To ja powtarzam, wy zmieńcie swój kurs.

Amerykanie:

Tu Lotniskowiec USS Missouri. Jeste?my dużym okrętem wojennym USA. Natychmiast zmieńcie swój kurs!

Kanadyjczycy:

Tu latarnia morska - I co teraz?

Odnośnik do komentarza

Kamil ma racje, nawet bez zwiedzania latarni w Swinoujsciu: 11.30 Miedzyzdroje -> 14.00 Swinoujscie -> 16.30 Szczecin jest malo prawdopodobne :lol: . Mimo tego ze nie trzeba sie "przeprawiac"...

PS. Pidzamku, zapomniales jeszcze o "latarni" browaru w Koszalinelatarnia_morska_koszalin_02.jpg, oraz tej gdzie sprzedaja upominki dla urlopowiczow w Dziwnowku !tut latarnia_morska_dziwnowek_07.jpg. Oczywiscie wszystkie 19 pozycji zapamietane w GPS -> mozna startowac !tut .

PS2. Np. "na Kikuta" zawsze plywalo sie lodzia lub motorowka, ale nigdy nie bylem tam od strony ladu :lol: .

Odnośnik do komentarza

Witam,

Widać, Pidżamie, że rysuje się dosyć precyzyjny/napięty harmonogram zwiedzania latarń.

Jeżeli chodzi o t? ostatni?: ?winoujsk? latarnię, to – o ile można zasugerować cokolwiek(?) – w przypadku waszego „dnia szóstego” mogliby?cie sobie j? odpu?cić na kilka dni. A jeżeliby „wygospodarowany w ten sposób dodatkowy czas” pozwolił na cokolwiek, to sugerowałbym odwiedzenie lewobrzeżnego |winouj?cia – a może nawet i Albecku w Niemczech (ale musieliby?cie sprawdzić wcze?niej: czy p[przej?cie graniczne nie jest nadal „jedynie dla pieszych(?!)”

Sokoro macie być w Szczecinie, to przypominam, że latarnię ?winoujsk? planowałem uwzględnić w ramach programu na dzień 07-sierpnia – i byłaby by zwiedzana razem z ‘s?siadyj?cym’ fortem: http://www.burgmania.net/forum/index.php?a...indpost&p=34699 - nudzili by?cie się wtedy.

Odnośnik do komentarza

Sokoro macie być w Szczecinie, to przypominam, że latarnię ?winoujsk? planowałem uwzględnić w ramach programu na dzień 07-sierpnia – i byłaby by zwiedzana razem z ‘s?siadyj?cym’ fortem:

No i pare godzin juz zaoszczedzonych.Swinoujscie zaliczymy na zlocie i bedzie mozna dorzucic propozycje Biga.

Do wiadomosci grupy Poznanskiej w Gdansku sa dwie latarnie(zeby nie przeoczyc),a na Helu do niedawna dzialala latarnia Gora Szwedow od strony zatoki Gd. ale nie wiem czy jeszcze zostalo cos do ogladania.

Odnośnik do komentarza
(...) ale nie wiem czy jeszcze zostalo cos do ogladania.

Jeszcze cos zostalo, przynajmniej mozna wyczytac w necie !piwko . Te dwie podane przezemnie "latarnie" nie mialy zadania dowania sygnalow morskich ;) , mozna je sobie odpuscic, chociaz kolo tej w Dziwnowku i tak trzeba przejechac.

Odnośnik do komentarza

Zwiedzil nie zwiedzil! przynajmiej zdjecie sobie przy nich zrobimy.

Bigu, a Ty przynajmiej od Sasina musisz sie dolaczyc , zeby Pania Ewe odwiedzic!

Odnośnik do komentarza

Jesli sie uda, to bede probowal wziac udzial w calej wyprawie !piwko . W koncu jeszcze zadnej z tych latarni nie widzialem od srodka (no poza Niechorzem i kieeeedys Krynica Morska).

Odnośnik do komentarza

Amerykanie:

Prosimy zmieńcie kurs o 15 stopni na północ by unikn?ć kolizji.

Kanadyjczycy:

Sugerujemy, by?cie to Wy zmienili kurs o 15 stopni na południe by unikn?ć kolizji.

Amerykanie:

Tu kapitan okrętu marynarki wojennej USA, powtarzam, zmieńcie swój kurs.

Kanadyjczycy:

Nie. To ja powtarzam, wy zmieńcie swój kurs.

Amerykanie:

Tu Lotniskowiec USS Missouri. Jeste?my dużym okrętem wojennym USA. Natychmiast zmieńcie swój kurs!

Kanadyjczycy:

Tu latarnia morska - I co teraz?

A ten kawał uwielbiam:)

Żałuje, że nie będę mogła uczestniczyć w tym "latarniowym" rajdzie:/ :D

Życzę miłej zabawy wszystkim uczestnikom:) :D

Odnośnik do komentarza

Zostalo jeszcze troche czasu, ale pozwalam sobie lekko odswiezyc temat :D .

Spotkanie 28.07 o 14:00 w Krynicy Morskiej nadal aktualne ;) ?

Odnośnik do komentarza

Ten pomysl jest naprawde super.szkoda tylko ze nie bede mogl tak naprawde do was dolaczyc..:lol:... heheh juz gdzies to wyzej czytalem zona praca dzieci pies...:ph34r:...ale powiedzcie mi prosze kiedy jest dokladnie zlot w Szczecinie....? i jak was tam zlapac...!tut? to moze uda mi sie dolaczyc choc na chwilke..:)w koncu to tylko 200 km...od zielonej Gory...A moze ktos z Zielonej ma ochote razem ze mna smignac do morza....? pozdrawiam serdecznie i zapraszam ...:)SUZUKI

Odnośnik do komentarza
suzuki   Post: 12-07-2007, 10:19  

......ale powiedzcie mi prosze kiedy jest dokladnie zlot w Szczecinie....? i jak was tam zlapac...? to moze uda mi sie dolaczyc choc na chwilke..w koncu to tylko 200 km...od zielonej Gory...

SIERPIEŃ

- Zlot maxiskuterowy w Szczecinie z okazji “The Tall Ships' Race 2007 Szczecin”, 04- 07.08 2007.KLIK.

http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=2362

oczywi?cie zapraszam - gdy już przebrniesz lekturę

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich Maxiprzemieszczaczy.

Do wyjazdu zostal tydzien wiec niesmialo chcialbym odswiezyc temacik w zwiazku z zapytaniami o aktualnosc imprezy.

Tak-impreza caly czas aktualna wg planu z pierwszego posta.

Nie rozpisywalem sie co chwle na jej temat poniewaz nie chcialem blokowac tematow wiekszych imprez(tymbardziej,ze Latarnie sa bardzo spontaniczne i nie musze zbytnio znac ilosci uczestnikow zeby zalatwiac jakies miejsca noclegowe).

Czyli jak juz bylo napisane-Spotykamy sie w sobote 28.07 w Krynicy Morskiej przy stacji benzynowej(jedynej) o godz.14.00.

Jesli ktos nie zdazy lub nie bedzie mogl znalesc podaje nr kontaktowy 501109991.Kazdego dnia mozna dolaczyc do wycieczki postaramy sie trzymac planu ale nie obiecuje.Nie zapomnijcie zabrac namiotow !sciana .

Odnośnik do komentarza
(...)Bigu, a Ty przynajmiej od Sasina musisz sie dolaczyc , zeby Pania Ewe odwiedzic!

Na razie wyglada to nastepujaco !OK : Jutro (sobota) z samego rana uderzam do Krynicy, gdybym nie zdazyl na 14:00( a raczej nie zdaze), prosze zarezerwujcie dla mnie miejsce pod namiot (jesli nocujecie na kwaterze, to kwatere) dla jednej osoby. Bede dzwonil z drogi, zeby dac znac gdzie jestem :D .

Pozniej (prawdopodobnie po obiedzie u Ewy) spadam na jeden dzien do domu (wszystko sie jeszcze wyjasni, ktory dzien?) i nastepnego dnia melduje sie znowu na wycieczce :D (czyli w Darlowku?).

Szkoda ze nie bede na calym wyjezdzie :D ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...