Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Włam na forum


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witajcie w Nowym Roku ?

Jak zapewne większość z Was zauważyła, w okresie międzyświątecznym nasze forum przestało funkcjonować. Powód - mieliśmy nieautoryzowane wejście trojana, który narobił spustoszenia. Usunięty został także cały katalog forum z naszego serwera. Niestety zarówno czas w jakim doszło do "awarii" oraz stopień "zniszczeń" spowodował, że dopiero teraz możemy odpalić naszą platformę dyskusyjną w wersji beta.

Kilka słów wyjaśnień:

Nasze forum jest backup'owane, co z jednej strony gwarantuje, że nasze zasoby są chronione ale z drugiej nie przewiduje pewnych sytuacji kiedy zabezpieczenie bazy sieciowo może okazać się niewystarczające. Finał jest taki, że forum po małych bólach odzyskaliśy ale utraciliśmy w sporej części katalog z załącznikami. Dokładniej chodzi o zdjęcia, które upload'owane były przez Was podczas dodawania postów. Zdjęcia, które pochodzą z zewnętrznych serwerów oraz te wrzucane via Tapatalk są widoczne. 

Co to oznacza? Wiele tematów zostało pozbawione obrazów, które były nieodzownym elementem relacji czy wątków z prezentacjami. Straty szczególnie dotkliwie widać w dziale >imprezy< , w wątkach wyjazdowych i wyprawowych. Sypiąc głowę popiołem jedyne o co Was mogę prosić to w miarę możliwości podjęcie próby uploadu brakujących IMG, choć mam świadomość, że będzie to wymagało sporej determinacji.

Prosiłbym Was także o sprawdzenie waszych avatarów oraz "podpisów". Jeśli widzicie braki - prośba o uzupełnienie. 

Co dziś następuje - forum udało się nam odbudować i odpalić w nowym, bezpiecznym środowisku. Jest to etap przejściowy. Musimy sprawdzić działanie i stopniowo wrócić do pełnej funkcjonalności. Później wrócimy na nasz serwer natomiast jednym z naszych celów jest odseparowanie bazy forum od strony głównej portalu, ponieważ najprawdopodobniej nieautoryzowane wejście miało miejsce właśnie dziurą w joomli ze strony głównej.

Jeśli macie jakieś pytania lub zauważycie problemy w funkcjonowaniu forum piszcie je w niniejszym wątku.

Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku i liczę na Waszą wyrozumiałość.

 

 
Odnośnik do komentarza

Wielkie słowa uznania dla Marcina (xmarcinx) za zaangażowanie w naprawę forum. Poświęcił swój wolny czas w okresie świątecznym aby pomóc.  Wielki szacun i wielkie DZIĘKUJĘ !!!

image.png.e0eb831c2a0e9d63ba227d6cb8f7d047.png

Odnośnik do komentarza
  • Tytuł został zmieniony na Włam na forum

A już myślałem że specjalnie zrobiliście przerwę na święta by ludzie odpoczęli od kompów ? a tu taki zonk. Dobrze że dało rady uratować większosć.

Zgłaszam nie przetłumaczone

ale to szczegół 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Obecne forum jest pod adresem portalu głównego a portalu brak. Redirect przerzuca z adresu www forumowego na adres portalowy a w zasadzie powinno być odwrotnie, przynajmniej w okresie przejściowym. Czy portal nie będzie już dostępny?

Jakby co to mogę pomóc w formowaniu nowego lub konwersji treści ze starego. O ile takie będą zamiary.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, wszystkim zaangażowanym w naprawę forum.

Wiem ile pracy potrzeba, dla naszej wspólnej satysfakcji i szacunek za szybkie postawienie naszego forum. 

12 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

jednym z naszych celów jest odseparowanie bazy forum od strony głównej portalu, ponieważ najprawdopodobniej nieautoryzowane wejście miało miejsce właśnie dziurą w joomli ze strony głównej.

Prawdopodobna dziura, to najświeższe wpisy z forum na stronie głównej burgmania.net, tak jedynie przypuszczam, a mógł to być nieaktualizowany dodatek do prezentacji wpisów forumowych (albo zaktualizowany z luką). Na gorąco bez wgryzania się, to przychodzi mi  jedynie do głowy,  jeśli atak był przez tą stronę, to mógł być właśnie słaby punkt z dostępem do bazy forum.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wiem czy to tylko u mnie ale :

1. na tel. opis : nie przeczytana zawartość ( czy coś takiego ) jest po Angielsku

2. po wejściu na nieprzeczytaną zawartość przenosi do pierwszego postu a nie tego nieprzeczytanego ( tu i na tel i na PC )

3. w zakładce Aktywność widzę pryw. pytanie Krzytra do innego kol i jego odpowiedź ( nie wiem czy tak było i czy tak ma być ale to dziwne )

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ad1. Spolszczenie to jeden z celów jaki mamy jeszcze nieosiągnięty

Ad2. U mnie przekierowuje właściwie. Może to kwestia ustawień.

Ad3. To nie jest prywatna wiadomość tylko wiadomość zostawiona na kanale (profilu). Widzą ją wszyscy i wszyscy się mogą do niej dopisać (odpowiedzieć na status). Tak było wcześniej, opisywaliśmy tę funkcjonalność ale jak widać nadal nie każdy patrzy w co nadusza. Dla przykładu poszła wiadomość na twój kanał.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, MariuszBurgi napisał:

Ad2. U mnie przekierowuje właściwie. Może to kwestia ustawień.

U mnie też zawsze kieruje do pierwszej strony ?   

EDIT: a czym przeglądacie ?   Bo ja Chrome ?  

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sprawdźcie czy jest tak samo idąc ścieżką: Aktywność > Cała aktywność

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Sprawdźcie czy jest tak samo idąc ścieżką: Aktywność > Cała aktywność

Idąc tak jak piszesz - przenosi do ostatniego postu.    To dobrze ?

EDIT:  mała poprawka.  Przenosi dokładnie do tego postu który wybiorę ?   

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Dla przykładu poszła wiadomość na twój kanał.

Doszło. Ale faktycznie ja z tego nie korzystam. Nawet zwracam uwagę innym żeby pisali do mnie  na PW a nie w statusie. Tam wszystko kasujęco jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Sprawdźcie czy jest tak samo idąc ścieżką: Aktywność > Cała aktywność

Ale poco tak? Widzę wtedy Całą zawartość i przrczytaną i nie. Zawsze robiłem to:Aktywność > Nieprzeczytana zawartość . Widziałem tematy z nowymi wpisami. I wtedy zawsze przenosiło na ostatni nieprzeczytany post.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 2.01.2019 o 14:11, MariuszBurgi napisał:

Sypiąc głowę popiołem jedyne o co Was mogę prosić to w miarę możliwości podjęcie próby uploadu brakujących IMG choć mam świadomość, że będzie to wymagało sporej determinacji.

Mariuszku, bez dostępu do opcji edycji starszych tematów, raczej szans na uzupełnianie brakujących fotek, nie będzie... Może choć czasowo przywrócić taką możliwość???

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, SlawoyAMD napisał:

bez dostępu do opcji edycji starszych tematów, raczej szans na uzupełnianie brakujących fotek, nie będzie

Dokładnie ,jak uzupełnić fotki np w temacie integRy bez opcji edycji posta ? ....a bez fotek ,temat jest nic nie warty w tej chwili ? 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ważne, ale .........    nie łączy postów napisanych szybko jeden po drugim. Przykład  klik klik

Natomiast czytając tematy przenosi już do ostatniego postu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, EndriuBis napisał:

Post ukryty ?  ?  a co to ?  muszę zgłębić temat (...)

Post ukryty jak sama nazwa wskazuje jest ukryty, czyli niewidoczny dla "niewtajemniczonych", tematu nie musisz zgłębiać, wyjdź z założenia "mniej wiem, to krócej będę przesłuchiwany". ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...