Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Pompa paliwowa/ Yamaha Xmax 125.


Pawełeq

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich. 

Piszę post bo mam mały problem z moim xmax'em z 2007r. Mam go około rok i działał bez zarzutów, nic praktycznie nie było w nim wymieniane prócz jak wiadomo olejów. Dzisiaj rano było podobnie, odpalił od razu i pojechałem na stację, dojechałem do stacji, zatankowałem i gdy chcę go odpalić po prostu rozrusznik kręci ale nie odpala. Po przypchaniu go do domu zacząłem szukać usterki. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystko w porządku, świeca też w porządku tyle ,ze sucha i coś mi już nie pasowało. Zakręciłem ponownie rozrusznikiem i zobaczyłem ,ze w ogóle paliwo nie dochodzi. Odpiąłem wężyk doprowadzający paliwo i zakręciłem rozrusznikiem i z tego co mi wiadomo paliwo powinno wtedy zacząć pryskać przez pompę a tak nie było. Po prostu nic, nawet kropla nie poleciała a gdy zakropiłem paliwo strzykawką na wtrysk paliwowy to odpalił bez problemu. 

Pytania do was. 
Czy za tą pompę odpowiada jakiś bezpiecznik a przede wszystkim gdzie go znaleźć? 
Czy to normalne ,ze pompa tak z dnia na dzień przestała działać? 
Czy da się jeszcze w jakiś sposób uratować tą starą pompę?

Pozdrawiam wszystkich użytkowników!

Odnośnik do komentarza

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pompa paliwowa w Xmax jest umieszczona w zbiorniku paliwa na czujniku paliwa. Jest to pompka elektryczna i po włączeniu zapłonu powinieneś ją słyszeć. Jeśli nie pracuje sprawdź połączenie kostki do zbiornika tej od wskaźnika paliwa i pompki, jeśli w dalszym ciągu nic, a przebieg dość duży to możliwe że się skończyła jej żywotność. Bezpiecznika osobnego chyba nie ma.Pompka to normalny silniczek elektryczny z zworkami, mógł się zepsuć silniczek, mogły zaworki, tak czy owak jeśli się skończyła należy wymienić na nową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...