Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Takie sobie myk myk zamiast - Alpy 2018


Joasia70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

W sumie zrobione 2544 km.

Noclegi zamówione przed wyjazdem na bookingu - ceny od 30 - 64 euro

 

Dzień 1

Zdjęcia dzień 1

 

Dzień 2

Zdjęcia dzień 2

 

Dzień 3

Zdjęcia dzień 3

 

Dzień 4

Zdjęcia dzień 4

 

Dzień 5

Zdjęcia dzień 5

 

Dzień 6

Zdjęcia dzień 6

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna wycieczka, widoki, trasy, ech... wszystko bardzo zachęcające :) dziękuję za fotki i opisy :) 

Asiu, jak robisz zdjęcia w czasie jazdy? Zatrzymujesz się przed tunelem, czy jakoś z kamerki, bardzo jestem ciekawy, bo mnóstwo fajnych zdjęć zrobiłaś :) 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, smarciu napisał:

Asiu, jak robisz zdjęcia w czasie jazdy? Zatrzymujesz się przed tunelem, czy jakoś z kamerki...

Sądząc po formacie fotek, zdjęcia są z kamerki... Mając jeszcze pilota WiFi, to można fajnie fotki pstrykać...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, smarciu napisał:

Asiu, jak robisz zdjęcia w czasie jazdy? Zatrzymujesz się przed tunelem, czy jakoś z kamerki, bardzo jestem ciekawy, bo mnóstwo fajnych zdjęć zrobiłaś :) 

 

 

8 minut temu, SlawoyAMD napisał:

Sądząc po formacie fotek, zdjęcia są z kamerki... Mając jeszcze pilota WiFi, to można fajnie fotki pstrykać...

 

Fotki aparatem fotograficznym, z ręki, jadę - widzę coś co mi się podoba - zwalniam - aparat chwytam lewą ręką - pstryk - i jadę dalej :) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O to niespodziewajka, bo rzadko dziś ktoś robi aparatem fotki w takim formacie... Teraz już tylko "panorama"... Musiałbym z Tobą pojeździć, by coś pozwiedzać, bo ja to tylko jadę i jadę :P 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Joasia70 napisał:

Fotki aparatem fotograficznym, z ręki, jadę - widzę coś co mi się podoba - zwalniam - aparat chwytam lewą ręką - pstryk - i jadę dalej :) 

no kurcze whist  też się zastanawiałem jak to było zrobione. Już przywykłem że ogarnięty "plecaczek" może pstrykać zdjęcia w czasie jazdy, ale kierownik ?  a z ciekawości, jak nie tajemnica :) to  gdzie ten aparacik wisi jak nie jest używany ? 

 

10 minut temu, SlawoyAMD napisał:

.......... Musiałbym z Tobą pojeździć, by coś pozwiedzać, bo ja to tylko jadę i jadę :P 

ale musisz wiedzieć, że jak się zwiedza to wcześniej czy później trafisz na te przysłowiowe '300 schodów" :)  i co w tedy ?  pilnujesz skuterów ? :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, EndriuBis napisał:

ale musisz wiedzieć, że jak się zwiedza to wcześniej czy później trafisz na te przysłowiowe '300 schodów" :)  i co w tedy ?  pilnujesz skuterów ? :D

Nie... Jeżdżę sam :P A tak serio, to co do 300 schodów, to miałem prawdziwy przypadek :D Wracając z Bieszczad postanowiłem pojechać na Jurę Krakowsko-Częstochowską,  bo nigdy nie byłem... Jadę, jadę, patrzę Pieskowa Skała z pięknym zamkiem. Zawinąłem na parking i pytam gościa (bo płatny), czy dużo schodów do góry... Nie pamiętam ile dokładnie, ale jakoś mi się skojarzyło z naszą Świnoujską latarnią i tak sobie z dołu pooglądałem, a później na koń (na zasadzie Cezarowskiego veni, vidi, vici) i w drogę...

Odnośnik do komentarza

fajna fotorelacja z wyjazdu.Też mam problem z robieniem zdjęć w czasie jazdy bo aparat schowany w torbie w kufrze a jak jestem na fajnej trasie to musiałbym co 100-200 m się zatrzymywać na foto.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

to  gdzie ten aparacik wisi jak nie jest używany ? 

na szyi :) bez jednej części futerału, żeby szybko móc zareagować jak coś mnie zachwyci

Odnośnik do komentarza

jestem pełny podziwu robienia zdjęć lewą ręką (też miałem się pytać jak to robisz).

Nie wiem jaki masz aparat ale mój stary to włącznik i migawkę ma z prawej strony i ciężko byłoby mi operować tak.

Odnośnik do komentarza

Okazuje się, że mam słabą wyobraźnię, bo nie wpadłbym na pomysł zawieszania na szyi aparatu, żeby go później w locie złapać, jedną ręką uruchomić i pstryknąć fotkę. I to jeszcze w tak ładnych kadrach i ostrości. Nawet uwzględniając ustawienia automatyczne, niewielką prędkość, to szacun :)

Chyba jednak zamontuję sobie uchwyt na kamerkę pod szybą (jak już przyjdzie wyższa i regulowana), a pilota dam pod kciuk lewej ręki. Może nie będzie takich spektakularnych kadrów, ale jakoś będę się czuł bezpieczniej w takiej konfiguracji.

Niemniej podtrzymuję mój podziw dla "jednorękiego" ogarniania fotek w locie :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Też myślałam, że nie dam rady pstrykać zdjęć ... ale po pierwszych kliku pstrykach już nie było to takie trudne, wprawdzie włącznik i migawka z prawej strony, ale jak się wie gdzie te przyciski to na czucie szybko się je znajduje, poza tym większość czasu pilnowałam żeby aparat był włączony i gotowy do szybkiej akcji

a jak pomyślałam, że tyle pięknych widoków by mi umknęło, a zatrzymywać się co 50-100m to nierealne jednak ... to się zmobilizowałam i wcale nie jest to takie trudne, trzeba tylko uważać na:

1. jedziesz tam gdzie patrzysz, więc skupić się trzeba dużo bardziej

2. żeby było wygodniej pstrykać jeździłam bez rękawiczki, ale niestety nie pomyślałam, że słoneczko mocno świeci, więc mam opalone palce i kostki lewej dłoni, a, że nie miałam żadnego kremu z filtrem, to spaliłam dłoń i bąbli się nabawiłam :) 

3. aparat, dzięki MarP, mam cud malina, sam zdjęcia robi :) Sony DSC-HX60 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłaś nam ogromna frajdę a i poddałaś pomysł na foto relacje z wypraw.Ćwiczenie dłoni w nietypowy sposób rozwija mózg, tak twierdzą naukowcy.Taki bonus :-)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 27.08.2018 o 20:00, Joasia70 napisał:

3. aparat, dzięki MarP, mam cud malina, sam zdjęcia robi :) Sony DSC-HX60 

Już na pierwszych zdjęciach zauważyłem, że to musi być nowy nabytek. Warto było zainwestować, bo zdjęcia pierwsza klasa !OKK  

..... a trasa,  jak trasa.........

CUDOWNA !OKK 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W końcu chwila czasu aby spokojnie poczytać, pooglądać widoki. Joasiu, piękna kolejna wyprawa, okraszona niesamowitymi zdjęciami, jak zwykle jestem pełna podziwu za realizacje kolejnych  myków !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pięknie wszystkim dziękuję za miłe słowa :)

 

ech od poniedziałku znów praca, praca ... a urlop za rok

Odnośnik do komentarza

Fajna relacja okraszona ciekawie dobranymi ujęciami na załączonych zdjęciach.

Odważny wyjazd, obarczony sporym ryzykiem. Widoki piękne i pewnie rekompensują poniesione wyzwanie i trudy tej wyprawy.

Szkoda, że złoty nie jest równy z euro, bo wtedy było by naprawdę genialnie. A tak to jest drogo w tamtych rejonach i to trochę pewnie psuje wspaniałe doznania z trasy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...