Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przejazd dookoła Polski.


tomekmoroz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W sierpniu udaję się w sporą wycieczkę wokół kraju. Startuję z Suwałk w kierunku raczej zachodnim. Trasa będzie prowadzić w okolicach granic. Mam małą prośbę o pomoc w zaplanowaniu trasy po jakichś mało znanych zabytkach, zakątkach, miejscach koniecznych do zobaczenia. Te większe sam ogarniam ale czasami są jakieś dobrze pokamuflowane o których wiedzą tylko miejscowi. Jakieś może sypialnie? Bez specjalnych wygód. Jadę i tak z nastawieniem na namiot i kilka noclegów u rodziny po drodze. Jakieś porady (pierwsza taka wyprawa)? Mapy nie jestem w stanie wstawić bo jadę bez planowania. Nie lubię tego. Czasu mam. Tyle. Za wszystko z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jedziesz bez planowania? W trasie na taki kaliber tak się nie da. Musisz mieć ogólny rzut trasy (od punktu do punktu), o każdym poranku musisz wiedzieć do jakigo miejsca dziś zmierzasz na wieczór, bo szkoda czasu na ranne planowanie całego dnia.

Ile zamierzasz czasu jechać i ile kilometrów chcesz zrobić, bo jeden dumnie objedzie Polskę przez 2000 a drugi przez 4000 kilometrów? Jeździłeś już na dystansie powiedzmy 600km przez dzień?

Jak dwa lata temu wyruszyłem w taką trasę pod hasłem "punkty skrajne", wiele sytuacji mnie zaskoczyło, ale plan trasy jaki obmyśliłem w domu wykonałem przynajmniej w osiemdziesięciu procentach. 

Odnośnik do komentarza

Było kilka opisanych na forum- poczytaj :) . Każdy ma inne podejście do tematu, inną trasę, inne ramy czasowe oraz inne zasady finansowania wyprawy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Podobną trasę ogarniałem dwa lata temu, może nie dookoła Polski, ale prawie. Zamknąłem się w ok. 3,5 tys. km i nawet zahaczyłem o o Słowację i o wyspę Bornholm - jest szeroki opis na forum >>TUTAJ. Zapewne znajdziesz w tematach podróży też i inne podobne. Raczej był to spontan bez specjalnego planu, ale z założeniem 300-500 km/dzień i z określeniem mniej więcej miejsc na noclegi. Nasi jak zwykle ekstra forumowicze, byli tutaj pomocni.

Myślę Tomku, że dobrze byłoby, abyś plan miał, przynajmniej na długość dziennego przelotu i zakładanego noclegu (miejscowości). Zobaczysz w praktyce, że i tak czas względem przejazdów Ci się rozciągnie. Na ten czas podałeś tylko swój azymut zachodni.

Jak wstępny szkic założysz, pewnie odezwie się do Ciebie wiele serdecznych osób i coś podpowie.
Taki wyjazd mimo że samotny, to bardzo potrafi zintegrować.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Godzinę temu, Nibiru napisał:

Jedziesz bez planowania? W trasie na taki kaliber tak się nie da.

Da się bez problemu 2-a lata temu przejechałem Polskę "mniej-więcej" wzdłuż granic tylko z  namiotem bez żadnego planowania, jedynym planem i celem spontanicznej wycieczki były najbardziej wysunięte geograficznie punkty Polski.

 tomekmoroz powodzenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza

Panowie. Wszyscy macie po trochu racji. Nie chcę wyjeżdzać rano i stawać na nocleg jak już będę padał na nos. Zakładam 300 - 400km dziennie. Najbardziej mi chodzi jak pisałem o pomoc w pokierowaniu w ciekawostki do zerknięcia. Jakaś kuchnia regionalna. Miejscówka do spania. Pole namiotowe. I tyle. Resztę sobie oczywiście, że dopiszę. Policzę. Ślepy plan to nie będzie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

W jakim dokładniej terminie zamierzasz podróżować? Mogę zaoferować na przedmieściach Gdańska nocleg w cywilizowanych warunkach, gorący prysznic, jakąś paszę, wieczorny browarek w ogródku i miejsce dla maszyny w garażu ale w drugiej połowie sierpnia znikam na dwa tygodnie: urlop z rodziną.

Odnośnik do komentarza

tomekmoroz, ja z chęcią pomogę z przejazdem przez Dolnośląskie, może i nawet wyjadę Tobie na spotkanie, o ile nie będzie kolizji z moją pracą :)

Jak jechałem przez nasz piękny kraj to wszystkie noclegi (pola namiotowe) wyszukiwałem na mapach googla.

Odnośnik do komentarza

Dzięki już za dobre chęci. Takie posty jeszcze bardziej podbudowują. Akurat pierwszy przystanek mam w Elblągu ma noc. Chyba, że zaczepię o rodzinkę w Olsztynie. A co do terminu to chyba się zejdzie lekko z Twoim urlopem bo zamierzam startować około 15.08.

W jakim dokładniej terminie zamierzasz podróżować? Mogę zaoferować na przedmieściach Gdańska nocleg w cywilizowanych warunkach, gorący prysznic, jakąś paszę, wieczorny browarek w ogródku i miejsce dla maszyny w garażu ale w drugiej połowie sierpnia znikam na dwa tygodnie: urlop z rodziną.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Co do noclegów to identycznie zamierzam stanąć na kawę i usiąść na Google i znaleźć spanie. I tak jak napisałem. 300-400 dziennie. Spokojniutkim tempem.

tomekmoroz, ja z chęcią pomogę z przejazdem przez Dolnośląskie, może i nawet wyjadę Tobie na spotkanie, o ile nie będzie kolizji z moją pracą
Jak jechałem przez nasz piękny kraj to wszystkie noclegi (pola namiotowe) wyszukiwałem na mapach googla.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Gdybyś zmienił plany to zapraszam - wyjeżdżamy 20-go. W Elblągu warto wybrać się wieczorem na starówkę, zjeść tam pizzę czy wypić browarka - jest co prawda wybudowana całkiem niedawno ale na mnie zrobiła pozytywne wrażenie, miłe miejsce do posiedzenia, podumania i bezmyślnego pogapienia się na przechodniów. Jeśli lubisz muzykę warto też sprawdzić repertuar klubu muzycznego Mjazzga (mieści się na starówce w bocznej uliczce) - chciałbym aby tak dobry klub muzyczny był w Gdańsku, Mjazzga to chyba najlepsza kulturalna wizytówka Elbląga.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dopiero co w piątek 3 sierpnia zrobiłem trasę na wschodni cypel Polski - Zosin.

trasa_cypel_wschodni_skuterem.thumb.jpg.34b0c1801462564a037aaf5df4066918.jpg

Polecam zajrzeć do Hrubieszowa i zobaczyć cerkiew w centrum

IMG_20180803_124419.thumb.jpg.2a7ff2ed4d0ece1229b04078dac189c5.jpg

obok cerkwi jest żydowska restauracja "Szalom".

Droga graniczna z cypla do Włodawy jest niestety strasznie połatana i jedzie się nią 40-50km/h, po prostu łata na łacie i trzęsie niesamowicie. 

Więc zamiast po tej drodze to lepiej śmignąć inną z Hrubieszowa w kierunku Chełma.

W Chełmie w centrum masz do zobaczenia podziemia wapienne z Duchem Bieluchem.

Jeśli chodzi o noclegi to pola namiotowe są w Okunince nad Jeziorem Białym 5km od Włodawy i tam jest pełne zaplecze wypoczynkowe z barami.

Dnia 25-26 sierpnia jest w Świdniku koło Lublina zlot motocykli WSK i innych, jak Ci się terminy zgrają to przyjedź, gwarantują pole namiotowe, paradę i koncerty.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Powodzenia!

Tak mi przyszedł pomysł, żeby każdy region założył sobie własny wątek i tam wrzucał ciekawe miejsca do odwiedzenia, czy fajne trasy z gładkim asfaltem i fajnymi widokami na swoim terenie. Każdy mógłby wtedy skorzystać z takiej wymiany wiedzy, może więcej byśmy jeździli u siebie i zapraszali się nawzajem do odwiedzania ciekawych miejsc.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...