Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda S Wing 125 Zgasła podczas jazdy, nie odpala


mopet

Pytanie

Witam

 

Koledzy,

Zgodnie z tematem, wracałem dziś z pracy skuterem Honda S Wing 125 4T, 2007r, rozpędziłem się do około 110km/h (prędkość max z górki), po czym skuter zgasł i nie chce odpalić.

Po przekręceniu zapłonu słychać przekaźniki itp, rozrusznik kręci ale w ogóle nie łapie,na desce nic nie mruga .

Od czego rozpocząć przegląd, co mogło się uszkodzić ?

Wykonałem wstępnie następujące czynności:

-sprawdziłem świece, jest iskra

-świeca mokra od paliwa 

-przyłożyłem palec aby sprawdzić ''kompresję'', dmucha, ale czy odpowiednio :( 

-sprawdziłem filtr powietrza, 

 

Dalej bez efektu.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie bylo oleju to jest duże prawdopodobieństwo, przytarcia silnika. Jeśli rozrusznik kręci i sprężanie jest sporo niższe niz fabryczne ok. 11 bar, to do sprawdzenia i ewentualnego ustawienia zawory. Jeśli są w porządku to w następnej kolejności należy sprawdzić cylinder, tłok i pierścienie. Powodzenia w diagnozie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Brak oleju = problem. Nie wiadomo co mogło przyłapać, czy rozrząd, czy tłok z cylindrem, czy łożyskowanie wału. Generalnie szansę na wtopę masz dużą i należałoby zweryfikować stan silnika. Kontrolowałeś stan oleju w trakcie eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na wstępie dziękuję wszystkim za podpowiedzi,  w trakcie eksploatacji stan oleju był kontrolowany, brak oznacza suchy bagnet .

Zastanawiam się czy zalać go ewentualnie olejem i spróbować odpalić, 8 bar chyba nie wskazuje całkowitego braku kompresji ale to tylko moje domysły.

Ewentualnie zdejmę pokrywę od głowicy i zobaczę luzy zaworowe, później zgodnie z sugestiami cylinder plus tłok.

Mam nadzieję że nie przytarło go gdzieś na wale, rozrusznik kręci raczej normalnie.

Czy wiecie gdzie znajdę jakąś serwisów kę do tego  silnika, z informacji w sieci wynika że to ta sama jednostka co w pantheon 125 4T.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

W necie w wersji PDF nie znajdziesz jest tylko w wersji książkowej ale jak potrzebujesz jakieś konkrety to pisz na PW bo ja posiadam serwisówkę to mogę zrobić scan. A ciśnienie według serwisówki to powinno być 11.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam 

Chciałem tylko dodać że niskie ciśnienie może być przez odprężnik (choć przy takich pojemnościach, nie wiem czy montowali) , jak ktoś może niech sprawdzi czy takowy występuje (mechaniczny bądź elektryczny).

Odnośnik do komentarza
  • 0

Koledzy,

Rozebrałem dziś silnik , w środku zauważyłem śladowe ilości oleju, proszę o analizę załączonych zdjęć.

Wydaje mi się że przytarło sworzeń , proszę o doradztwo, czy wystarczy wymienić  tłok z pierścieniami oraz sworzeń czy też cylinder.

 

Pozdrawiam

 

 

 

20180710_194619.jpg

20180710_194753.jpg

20180710_194759.jpg

20180710_194817.jpg

20180710_194848.jpg

20180710_194852.jpg

20180710_194954.jpg

20180710_195015.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

głowica do sprawdzenia, nowy tłok plus szlif cylindra. Ewidentne zatarcie musisz sprawdzić czemu czy przez brak oleju czy ciśnienie oleju było zbyt małe. Sworzeń tłoka jest ok.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kolego dziękuję za podpowiedź. 

Czy test głowicy poprzez zalanie cieczą będzie miarodajny ? 

Zastanawiam się gdzie się podział olej ,czy przytralo tłok i poszedł wydechem a jak nie to gdzie?  Miałem delikatny wyciek przy uszczelniaczu pompy wody  (taki specjalny kanał ),ale to dosłownie było kilka kropel. Druga sprawa to czy dół nie ucierpiał  (wał itp). W szlify chyba nie ma sensu się bawić  (Alu cylinder5)zestaw  tłok plus cylinder kosztuje 250 -300 zł,  poprawcie mnie jeśli się mylę.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sprawdź też, czy w tym modelu gładź cylindra nie jest pokryta np. nikasilem. Wtedy cylek nie nadaje się do szlifu i honowania...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...