Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 125 MY2018 wkracza do akcji...


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PINKI

    26

  • pawulon

    15

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    8

  • Slawomir

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmmm przyglądam się nowej Forzy może i taką nabędę przyszłościowo, póki co zbieram informacje:-) 

Krzysztof Honda jeżdżąc "żwawo" osiągnął spalanie 3.1l

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie ma co zbierać informacji - ulepszyli coś co było i tak już mega dobre. Jeśli możesz sobie na nią pozwolić to polecam jest to mega fajny skut. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, PINKI napisał:

Nie ma co zbierać informacji - ulepszyli coś co było i tak już mega dobre. Jeśli możesz sobie na nią pozwolić to polecam jest to mega fajny skut. 

Byłem napalony w czerwcu, chciałem już kupić przed wyjazdem na Czechy i Słowacje, ale się jakoś dostawy przeciągały a teraz trochę ochłonąłem :) 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PINKI napisał:

To nie chłoń do końca tylko śmigaj i zamawiaj - warto !OKK

Symem jeżdże drugi rok i już prawie 20 tys. kilometrów nim najechalem ogólnie też jest ekstra, ale trochę mi się opatrzył, jeśli bym miał zmieniać to Forza 2018 jest moim faworytem :-P

Odnośnik do komentarza

No to tym bardziej nie ma co się zastanawiać :D 

Zobaczymy co jeszcze opisze Mariusz po testach ale moim zdaniem to tylko formalność na potwierdzenie że jest to idealny sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Lincoln napisał:

Serio 2.2l/100 to jest masakra. W 300 na razie mam dokladnie x2.

Ja w swojej 300 mam 3,6 niecałe a wolno nie jeżdżę... zasięg na zbiorniku ponad 330km.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, pawulon napisał:

Ja w swojej 300 mam 3,6 niecałe a wolno nie jeżdżę... zasięg na zbiorniku ponad 330km.

To też dobry wynik !OK

Udało mi się rozwiązać problem jakim było zaadaptowanie oryginalnego stelaża z kufrem centralnym Givi. Honda moim zdaniem nie zbyt ładnych kufrów i do tego sporo kosztuje i jest tylko jeden wzór. 

I tak po zakupie oryginalnego stelaża ( numer katalogowy kilka postów wyżej ) wystarczy dokupić uniwersalną płytę Givi E251 koszt ok 170 zł i mamy doskonałą bazę pod szeroką gamę kufrów firmy Givi. 

Płyta E251 posiada również możliwość wyprowadzenia wyjścia pod dodatkowe światła stop , wystarczy wybić tylko w wyznaczonym miejscu zaślepkę.

Rozwiązanie to można również zastosować przy Forza 300

Mam nadzieje że może któremuś z Was przyda się ta informacja.

A wyglada to tak :

 

FF56D52E-988B-4BB7-A123-51E34B5B9DD0.jpeg

89FE8BC2-9E3C-4925-91A9-2CB2F415F0FE.jpeg

084E0A6C-3EC7-4917-899C-7428BB857F34.jpeg

B50C52C8-9142-440B-9B25-E87ECB48D47C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Teraz, Slawomir napisał:

Honda wymieni mi na gwarancji. 

Więc wszystko OK

Byle tylko wolną od wad. Bo coś mi się wydaje ze z tymi kanapami jest coś nie halo 

Odnośnik do komentarza
Just now, PINKI said:

Byle tylko wolną od wad. Bo coś mi się wydaje ze z tymi kanapami jest coś nie halo 

Prawda - ale jakoś mi to i tak zabawy nie psuje.

Nadal bardzo fajny skuterek

A co do tematu spalania.

Zmieniłem pracę ostatnio i muszę zasówać po centrum Warszawy. Wcześniej głównie gdzieś tam na zewnątrz jeździłem.

Jakoś na początku nie rwałem się do filtrowania i jeździłem trochę jak samochód - spalanie wzrastało mi do 3.3 / 3.4

Jak zacząłem jeździć jak człowiek to mam około 3.0 na razie. Może to jeszcze poprawię.

Mało korzystam ze start / stop - tylko jak wiem, że postoję dłużej.

Odnośnik do komentarza

Ja latam cały czas na start/stop spalanie przy prędkości 80/90 to faktycznie w granicach 2,2 powyżej tych prędkości to tak jak piszesz 3 i ponad. 

Ale masz racje jazda tym skutem daje dużo radości 

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, PINKI said:

Ja latam cały czas na start/stop spalanie przy prędkości 80/90 to faktycznie w granicach 2,2 powyżej tych prędkości to tak jak piszesz 3 i ponad. 

Ale masz racje jazda tym skutem daje dużo radości 

Ja mówię o jeździe miejskiej gdzie co chwilę staje się i rusza. Dosłownie co chwilę. Wtedy spalanie rośnie choćby dla tego, że stojąc w miejscu też się spala. Ale ruszanie też zajada. Najmniej się spala jadąc stałym tempem na większych odległościach.

Zazwyczaj robię 10km w około 35 minut w godzinach szczytu.

Nie lubię w takich sytuacjach start / stop bo czasem odpala kilka razy na minutę 

Jak długie czerwone to co innego.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Statystyki sprzedaży Forza 125 od wprowadzenia do sprzedaży w PL.

2015 r.: 137 szt.

2016 r.: 199 szt.

2017 r.: 162 szt.

2018 do końca sierpnia: 136 szt.

Łącznie: 634 szt. Wynik jak na nasze warunki oraz klasę cenową 125 - Zacny! 

 

EDIT -> Zapraszam do materiału porównawczego Forza 125 vs 300 -> KLIK

Odnośnik do komentarza

Widziałem ten sprzęt teraz w Bieszczadach i jestem pod wrażeniem, jak bardzo jest on przemyślany. Ogólnie zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie w wersji 300 oczywiście. A do tego bardzo duży bagażnik, regulowana elektrycznie szyba, wygodne podesty na stopy, ledy. Słowem Honda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...