Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio x10 co o nim wiadomo ??


gekonppg

Pytanie

Witam zakupiłem sobie x10 125 cmm zastąpił w moim garazu miejsce x8 z którego byłem bardzo zadowolony, czego do końca nie da się powiedzieć o x10.

Na plus dla x8 był v-max 127km/h x10 to już tylko 101km/h są to dane z gps nie licznika.

X8 zero problemów x10 potrafi zgasnąć lub się przyksztusic wymieniony olej świecą filtry. Lecz zauważyłem ze w zbiorniku powstaje podciśnienie bo w momencie dokręcania korka słychać jak wciąga powietrze do zbiornika. Pytanie gdzie jest w nim odpowietrznik zbiornika ??

Na plus dla x10 z pewnością ABS oraz zsynchronizowane hamulce oraz komfort jazdy no i oczywiście walory estetyczne.

 

Niestety internet jest biedny w informacje odnośnie x10 i nie idzie praktycznie nic znaleźć,  czy ktoś z was posiada jakieś ciekawe informacje odnośnie tego modelu ??

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

Są użytkownicy X10, ale nie za dużo (9 łącznie z Tobą) i może rzadziej zaglądają :(

Wykaż trochę cierpliwości, pewnie ktoś Ci w końcu odpowie.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 13.05.2018 o 08:42, gekonppg napisał:

(...)x10 potrafi zgasnąć lub się przyksztusic wymieniony olej świecą filtry. (...)

Powtórzę jak litanię-> piszcie w tych zapytaniach ... Jaki przebieg, gdzie i jak serwisowany od nowości? Jaka historia? Chodził przed normalnie?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżdżę X10 już trzeci sezon i jest wszystko OK. odnośnie budowy możesz zajrzeć na stronę gdzie miżesz kupić części. Udistępniają fiszki z numerami podzespołów. Niekiedy można coś wyoglądać (np. Odpowietrzenie zbiornika).

 

 

https://www.easyparts.nl/choosedrawings/15/15060/566/0-4019-1-m420-m15057-m15060-s23553/Genuine-Parts-Piaggio-X10-125-IE-E3-2012-2015-(EMEA).html

Odnośnik do komentarza
  • 0
21 godzin temu, dr.big napisał:

Powtórzę jak litanię-> piszcie w tych zapytaniach ... Jaki przebieg, gdzie i jak serwisowany od nowości? Jaka historia? Chodził przed normalnie?

Przebieg 44k gdzie i jak serwisowany nie mam pojęcia ponieważ ściągnąłem go z Francji jego historii nie znam 

Odnośnik do komentarza
  • 0

bardziej dla następnych użytkowników, bo pewnie tutaj wszystko już jasne.

X10 350 - 2012 / 17,500 km

pierwszy sezon - przejechałem 5,500 km bez przygód

teraz go trochę rozbieram, próbuje naprawić delikatne sprawy w plastikach

mechanicznie i elektrycznie bez zarzutu

chętnie wymienię informacje i innymi użytkownikami x10

 

piaggio-x10-350-T75_2768-Edit.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

...piękny skuter !!!

za mną 2 sezony na takim z tym że w wersji 500ccm Executiv, co do uwag mechanicznych to w zależności od wersji: 125, 350,500, każdy należałoby rozpatrywać w innej kategorii, bo po za stroną wizualną każdy z nich inny, 

Moim zdaniem 125 w tej kaście to nieporozumienie i chyba ukłon dla posiadaczy "B" bo kasta za ciężka i za duża dla takiego silnika. 350 już lepiej, a 500 to pełny wymiar..., aczkolwiek biorąc pod uwagę przelicznik masy/mocy to 350 daje radę i pewnie łatwiej się prowadzi. Wadą 500 jest "tłuczenie" się silnika, jak to mają w zwyczaju duże single od Piaggio. Albo się człowiek przyzwyczai albo nie... no i zapewne spalanie też odpowiednio większe..., u mnie na ogół to były 4L ...a czasem więcej... 🙂

W połowie sezonu 2020 zmieniłem na Hondę NC700X ..., i w zasadzie uczę się jeździć od początku... 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja przed X10 miałem - Hondę s-wing i rozpatrując zminę miałem 3 opcje FORZE 300, X10 albo Hondę NC700X 🙂 ciekawe

jednak zostałem przy skuterze jako najbardziej uniwersalnym - w ten weekend zrobiłem ponad 100 km 🙂

- a jedną rzecz na minus o X10 jaką mogę powiedzieć - to ze względu na szeroką kanapę - niższym pasażerom może być trochę niewygodnie

jeżeli chodzi o spalanie 3,7-3,9 - tutaj moje zapiski https://mckornik.com/tag/spalanie/

Odnośnik do komentarza
  • 0
16 godzin temu, X10 napisał:

Świetne zdjęcia iksdziesiątki. Gratuluję.

Dzieki

Fotografia to moja pasja, ktora nabrala nowego wymiaru od momentu jak zaczalem jeździć skuterem. Zjechalem wszystkie asfalty (i nie tylko) w promieniu 50km - Trasę rejestruję na #Calimoto. 

Capture+_2021-01-15-15-00-23-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ciekawostka.

W instrukcjach pdf jakie mam (polska do 125, angielska do 350) jest napisane, że w reflektorze są żarówki H7 (drogowe i mijania). Wg konfiguratorze na stronie osram - mijania H8 i drogowe H11. Na parts-piaggio.com: H8 i H1. I takie właśnie są w moim egzemplarzu ( rocznik 2013).

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
W dniu 15.01.2021 o 15:03, mckornik napisał:

Zjechalem wszystkie asfalty (i nie tylko) w promieniu 50km - Trasę rejestruję na #Calimoto. 

 

Miałem X10 350 - świetny maxiskuter 👌 Po Twoich mapkach widzę, że na "fyrtlu" dużo km zjechałeś i na moim rejonie także 😉 .Mam nadzieję, że od lutego pootwierają knajpki i zrobimy spota w grupie wlkp burgmanii.

Jak będzie czas i ochota to wpadaj - zapraszamy. Info napewno damy na naszym regionalnym temacie wielkopolska tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam Wszystkich, 

również od 2 lat jestem w posiadaniu X10 125 .. gdy tylko pojawił się na rynku, zawsze zastanawiałem się czy będzie kiedyś w moim posiadaniu - i jest 😉 .. jeśli ktoś maiłby jakieś pytania - o ile tylko będę wiedział - zawsze chętnie odpowiem .. 

Pozdrawiam

 

1.png

Odnośnik do komentarza
  • 0
Witam Wszystkich, 
również od 2 lat jestem w posiadaniu X10 125 .. gdy tylko pojawił się na rynku, zawsze zastanawiałem się czy będzie kiedyś w moim posiadaniu - i jest  .. jeśli ktoś maiłby jakieś pytania - o ile tylko będę wiedział - zawsze chętnie odpowiem .. 
Pozdrawiam
 
1.png.ce8535c90eb87dcc804ee3229cd053c8.png

Uuu...

To ja dokładnie tak samo! Od zawsze (czyt. od 2012), marzył mi się biały X10. Ostatecznie w maju zeszłego roku, w drodze kompromisu , stałem się posiadaczem czarnego egzemplarza.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
  • 0
8 godzin temu, Matination napisał:

1.png

Piękna maszyna - gratuluję,

ja również na liście - optymalnego X10 miałem - kolor biały 🙂 ewentualnie niebieski

a skończyło się na czarnym

Odnośnik do komentarza
  • 0
8 godzin temu, X10 napisał:


Uuu...

To ja dokładnie tak samo! Od zawsze (czyt. od 2012), marzył mi się biały X10. Ostatecznie w maju zeszłego roku, w drodze kompromisu http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji12.png, stałem się posiadaczem czarnego egzemplarza.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

U mnie zakup był dziełem wyjątkowego przypadku 😉.. jednak biały - ma coś w sobie - a biały w Piaggio mocno wpada w perłę .. pozdr 😉

2 godziny temu, mckornik napisał:

Piękna maszyna - gratuluję,

ja również na liście - optymalnego X10 miałem - kolor biały 🙂 ewentualnie niebieski

a skończyło się na czarnym

Witaj, rozmawialiśmy na insta - nie wiem czy pamiętasz .. przeszła mi przez myśl ostatnio zmiana sprzętu - ale to póki co - nie ma jak.

1 godzinę temu, mckornik napisał:

a przy okazji mała prośba do x10

możecie mi zrobić zdjęcia jak wygląda u Was zawieszenie silnika w 125 i 350/500

czy jest tam sama guma czy raczej tuleja plastikowo-gumowa

urwany SILENTBLOCK to była moja jedyna awaria - https://mckornik.com/piaggio-x10-350-engine-mount-silent-block/

 

piaggio-x10-swing-arm-4-1024x576.jpg

Postaram się jutro coś wrzucić 

Odnośnik do komentarza
  • 0
13 godzin temu, Matination napisał:

U mnie zakup był dziełem wyjątkowego przypadku 😉.. jednak biały - ma coś w sobie - a biały w Piaggio mocno wpada w perłę .. pozdr 😉

Witaj, rozmawialiśmy na insta - nie wiem czy pamiętasz .. przeszła mi przez myśl ostatnio zmiana sprzętu - ale to póki co - nie ma jak.

Postaram się jutro coś wrzucić 

Hej, poniżej zdjęcia. U mnie wygląda to na silent-block - tuleja metalowo-gumowa. Jest jednak z drugiej strony - u Ciebie widać filtr oleju. 

Pozdr.

1.png

13 godzin temu, Matination napisał:

U mnie zakup był dziełem wyjątkowego przypadku 😉.. jednak biały - ma coś w sobie - a biały w Piaggio mocno wpada w perłę .. pozdr 😉

Witaj, rozmawialiśmy na insta - nie wiem czy pamiętasz .. przeszła mi przez myśl ostatnio zmiana sprzętu - ale to póki co - nie ma jak.

Postaram się jutro coś wrzucić 

Tu jeszcze jedno

3.png

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć Wszystkim,

temat jeszcze aktualny? Fajnie że pojawił się temat Piaggio X10 125, mało jest tego na sieci albo ja nie umiem szukać.

W tym tygodniu jadę oglądnąć https://www.olx.pl/d/oferta/piaggio-x10-skuter-125ccm-kat-b-a1-raty-raty-abs-asr-duzy-wygodny-CID5-IDN7Mvo.html#9eecc73f20 z zamiarem kupna oczywiście 🙂 

Oglądałem wczoraj Xmax 2016 125 Business Edition czarny, ładny ale .. czegoś mu brakuje. Mam nadzieję że to coś znajdę w X10 którego jak dotąd widziałem tylko na zdjęciach, nigdy na żywo. Wszystko dla mnie w nim jest na plus, martwi mnie tylko ta prędkość maksymalna.. ważę 98kg, obawiam się o tą prędkość, czy wyciągnie 100km/h? Z opisów wynika że o ile do 90km/h w miarę się rozpędza tak wyższa prędkość jest już dla niego wyczynem.

Czy możecie napisać coś więcej? Widziałem wyżej wpis że 101km/h udało się wyciągnąć.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach oraz czy ta cena jest ok? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Bardzo fajny sprzęt ale z silnikiem 125 pod górkę albo wyprzedzanie … masakra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, tomekmajesty napisał:

Bardzo fajny sprzęt ale z silnikiem 125 pod górkę albo wyprzedzanie … masakra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za odpowiedź, jaka jest jego prędkość maksymalna?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy posiada ktoś instrukcję obsługi Piaggio X10 125? 

W dniu 14.05.2018 o 06:02, gekonppg napisał:

Naprawdę nikt nic nie wie na temat tego modelu ?? Są tutaj wogole jacyś użytkownicy x10 ??

Cześć masz jeszcze tego piaggio x10?

W dniu 19.01.2021 o 22:52, X10 napisał:

Ciekawostka.

W instrukcjach pdf jakie mam (polska do 125, angielska do 350) jest napisane, że w reflektorze są żarówki H7 (drogowe i mijania). Wg konfiguratorze na stronie osram - mijania H8 i drogowe H11. Na parts-piaggio.com: H8 i H1. I takie właśnie są w moim egzemplarzu ( rocznik 2013).

Cześć, czy mógłbyś mi udostępnić instrukcję obsługi w pdf w j polski do X10 125? Właśnie zakupiłem ale nie mam żadnej dokumentacji

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżeli na początek Cie to poratuje to ma do x10 350 wersję angielską

- dla użytkownika

- warsztatową

jak coś odezwij się na PRV

Odnośnik do komentarza
  • 0
13 minut temu, mckornik napisał:

Jeżeli na początek Cie to poratuje to ma do x10 350 wersję angielską

- dla użytkownika

- warsztatową

jak coś odezwij się na PRV

Na razie dzięki, znalazłem tutaj do 125,wersja EN. Właśnie ściągam, ale w j. polskim mile widziane 😉 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...