Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Skuter dla motocyklisty.


aafrica

Pytanie

Witam,

Pojezdziłem trochę kymco agility 50. Zakochałem się w skuterach. Tak mi sie jazda spodobała (pożyczonym na kilkanaście dni kymco), że odstawiłem na ten czas moją hondę vfr. Wymyśliłem sobie, że kupię jakąś używaną stodwudziestkepiątkę lub coś do 200ccm. Mam od dawna prawo jazdy kat. A więc to nie problem. W dalszej przyszłości chciałbym takim skuterem objechać Polskę wzdłuż granic. No i wykorzystywac do 2-3 dniowych małych wypraw w promieniu 200-300 km. O ile o motocyklach mam jakieś pojęcie to skutery są dla mnie ciagle tajemnicą. Sporo poczytałem ale wątpliwosci nie rozwiałem. Chcialbym kupić używany skuter. Tanio a nawet bardzo tanio i powoli ale konsekwentnie go wyremontowac i doprowadzic do jak najlepszego stanu. Zależy mi żeby był ekonomiczny z dobrym dostępem do częsci. Moze inaczej: szukam czegos w jak najlepszym stosunku niskiej ceny przy zakupie do pozniejszej eksploatacji. Nie wiem czy chcę coś na wtrysku czy na gaźniku, z chłodzeniem cieczą czy nie. Nie mam ciśnienia na rocznik. Nie zależy mi na ekstremalnych osiągach a raczej na szeroko pojętej ekonomice oraz sensownym dostępie do czesci i akcesoriów. Nie będę jezdził po autostradach ani drogach ekspresowych. Na dalsze wyjazdy i mocniejsze wrażenia mam vfr-e. Podpowiedzcie czego szukac i w jakim kierunku pójść? Rozważam rownież sprowadzenie skutera od zachodnich sąsiadów..

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sporo wątków i pistów się tu przewinęło. To forum to kopalnia wiedzy, poszukaj trochę jest co czytać. 

Masz prawko, polecam więc coś z większym silnikiem. Np. 300 albo najlepiej 400... Honda SW-T 400, Suzuki Burgman 400, Yamaha Majesty 400, Kymco Xciting 400, Kymco New Downtown 350... można by tak wymieniać i wymieniać... 

Skuter przede wszystkim musi Ci się podobać i być wygodny. Przed zakupem pierw przysiądź sobie na nim.! 

Jeśli zdecydujesz się jednak na 125-tkę to HONDA FORZA.! Kolega z nami śmiga na takim - kto wie może jest to najlepsza 125- tka na rynku. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

oj nieładnie tak VFR-kę odstawiać do kąta, nieładnie... tak jak Misiek pisze - szukałbym coś z hondy właśnie. w drugiej kolejności yamaszka.

a jaka to VFR-ka jeśli to nie tajemnica? jeszcze "zębata"?

Odnośnik do komentarza
  • 0
oj nieładnie tak VFR-kę odstawiać do kąta, nieładnie... tak jak Misiek pisze - szukałbym coś z hondy właśnie. w drugiej kolejności yamaszka.
a jaka to VFR-ka jeśli to nie tajemnica? jeszcze "zębata"?
Zębata. Oczywiście, że zębata. Moim zdaniem najlepsza.
A wracając do mojego pytania: nie chce 400ccm. Chce 125 bo wiecej nie potrzebuje. Może byc chińczyk, może być tajwańczyk. Chce zeby było tanio na starcie. Może niezbyt precyzyjnie sie wyrażam ale nie oczekuje wielkiej wygody czy osiągów. Forum czytam od kilku tygodni. I tak rozważam... moze majesty 125 a może Sym tylko ktory? Takie niziny skuterowe raczej. Niziny ale taki top nizin. Bo nawet w niskim budzecie sa lepsze i gorsze sprzęty. A ja szukam najlepszego w niższej katwgorii cenowej.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tani i dobry... no to jakiś "Kymkacz" tzn. Kymco. W 125-tkach jest spory wybór, jest to pojemność dzisiaj kupowania często na start... Potem się przesiada na coś większego. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

nierob pytałem się gdzieś na forum, ale chyba nie zaglądasz. Z jakiego rejonu Przemkowa jesteś? Często bywam u szwagra i chyba się widzieliśmy jak testowałem swojego rumaka. Na pewno będę w Przemkowie 24-25 lutego. Raczej samochodem, ale o skuterze możemy pogawędzić.

aafrica ja bym się mimo wszystko jeśli posiadasz kat A chylił ku większej pojemności jak 125ccm. Szybko zacznie Ci brakować mocy i tego czegoś. A w rocznikach można przebierać. W pojemnościach także. Wszystko zależy od funduszy i stanu maszyny.

Odnośnik do komentarza
  • 0
59 minut temu, aafrica napisał:

.........Chce 125 bo wiecej nie potrzebuje. Może byc chińczyk, może być tajwańczyk. Chce zeby było tanio na starcie. ...

Niestety to nie do końca idzie w parze. Albo tanio, albo dobrze.    Tajwanu z Chińczykami nawet nie ma co porównywać - jakość po stronie tych pierwszych.  

SYM - brak importera w PL = problem z częściami. Chociaż coś ma się w tym roku zmienić w tym temacie. 

Masz jeszcze jeden problem (dylemat) - w klasie 125 skutery dość znacznie różnią się wielkością i masą.  Są takie wielkości 50-ki z silnikiem 125  i takie gdzie silnik 125 wsadzono do 300-ki. Najlepiej do każdego się przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Miałem Kymco ,,Grandink'' to trochę starszy model i przy moich 182 cm to mi się nawet dobrze jeździło,ale jeśli ma być tanio to polecałbym poszukać po necie

Odnośnik do komentarza
  • 0
25 minut temu, EndriuBis napisał:

SYM - brak importera w PL = problem z częściami. Chociaż coś ma się w tym roku zmienić w tym temacie. 

Nie przekreślajcie marki SYM.! Bo jest już importer: INTER CARS.! Szukają dystrybutorów i serwisy do współpracy. 

FAJNY skuterek z tej stajni ze125-tek to GTS.!

Ja dwa lata temu chciałem kupić MAXSYM-a 600.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Myslałem o budżecie ok. 2tys pln na sam skuter. Poźniej chciałbym wydać ok 1.5tys na czesci. Ale to w dłuższej perspektywie. Mam czas i nie musze sie spieszyć. Robociznę mam za darmo więc się tym nie stresuję.
Odnośnie konentarzy, że apetyt rośnie w miarę jeżdżenia. Mam czym jeździc. Chcę cisnąć 200km/h to wiem że mogę, chcę w 3s jechać 100 km/h to też mogę. Więc nie zamierzam się podkrecac, ze 300 ccm albo 400ccm pojemnosci w skuterze to przepaść. Ja to wiem. Ale na pewno nie będę chciał sie przesiąść na wyższe pojemnosci w skuterze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sugerowałbym coś powyżej 125 cc. gdyż jest mniejszy popyt na skutery na A, przyzwoitej 125 w tym budżecie raczej nie znajdziesz, kupiłem po wejściu w życie Hondę SH 150 zdecydowanie taniej niż stały 125 w podobnym stanie. Przy twoim budżecie obstawiałbym starsze Kymco lub coś ze stajni Piaggio

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

aafrica, rozejrzyj się za Hondą Pantheon 125 lub 150cm3, albo Foresight lub Jazz, tylko to są już skutery o poj. 250cm3.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie, powoli ale skutecznie rozjasniacie mi w głowie. Mądrze prawicie żeby spojrzec na coś powyżej 125 ccm.
Jeszcze taka moja uwaga: rozumiem, ze może trudno to ogarnać, ze ktoś chce 125ccm i zadnej innej pojemnosci. Bo mi samemu ciężko ogarnąć jak kolesie z frędzlami z chopperow przesiadają się z powrotem na jakieś dziwne i małe sześcsetki. No za chu..a nie moge tego rozumiec. Ot taka dygresja.
Ok. Patrzę na 150-200ccm

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hej. Honda Phanteon 150 w dwusuwie będzie git. Tani w zakupie, niezawodny, prosty w remoncie i wygodny. Osiągi znacznie lepsze niż w czterosuwowej 125tce. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
6 godzin temu, Geni napisał:

Hej. Honda Phanteon 150 w dwusuwie będzie git. Tani w zakupie, niezawodny, prosty w remoncie i wygodny. Osiągi znacznie lepsze niż w czterosuwowej 125tce. 

Ciekawe jak ze spalaniem, bo to chyba jest dwutakt na wtrysku ?

Szwagierka parę lat temu jeździła Scarabeo 50 DiTech ( ok. 5,7 KM), czyli też na wtrysku i silnik spalał ok. 2 - 2,5l /100 km przy emeryckiej jeździe plus olej. Ale osiągi były porównywalne z czterosuwową 125 z Chin :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
6 godzin temu, yossarian napisał:

Szwagierka parę lat temu jeździła Scarabeo 50 DiTech ( ok. 5,7 KM), czyli też na wtrysku i silnik spalał ok. 2 - 2,5l /100 km przy emeryckiej jeździe plus olej. Ale osiągi były porównywalne z czterosuwową 125 z Chin :)

Miałem przyjemność naprawiać taki skuter - potem przerobić go z wtrysku na gaźnik i stanowczo nie polecam wersji na wtrysku cześci kosmicznie drogie jak na skuter 50cc
fakt pali gume jak ścigacz  oczywiście ten silnik u mnie w Aprilia Ditech 

Ja ze swojej strony w twoim dość skromnym budżecie proponuje przyjrzeć się Piaggio Liberty 125 cc

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przy dzisiejszych trendach 150-200 będzie tańsze od 125. Radziłbym rozejrzeć się za SYM i Kymco.  To jest dobry Tajwan w niskich pieniądzach (używki). Na Kymco Agility City 125 (150 cylinder) jeździłem na całkiem długie wypady, a po 3 latach sprzedałem koledze(sam kupiłem People 300) i teraz jeździmy razem. Pojemność 150-200 sprawi, że sprawniej pokonuje się górki w porównaniu do 125. Można jeszcze spojrzeć na marki TGB oraz Dealim. To też "niechińczyki" z Tajwanu/Korei. Dostępność części w pl będzie najlepsza dla Kymco, ale w dobie globalnych zakupów choćby na ebay-u części to nie problem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witaj, jak "burza mózgów", to ja także coś dorzucę. Ja mam parkę CBR 1000 + na miasto /i nie tylko/ Aprilia Atlantic 200 ccm - od 6 lat /rok 2003/kompletnie nic z nią się nie dzieje, a szczerze mówiąc z serwisowaniem też nie przesadzam ... Kup to, co Tobie najbardziej przypasuje :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kiedyś miałem podobny dylemat. Mnogość maszyn była znacznie mniejsza. Kupiłem więc Włocha na japońskiej licencji. Skyliner 250. Niewielkie pieniądze na początek. Po roku zmiana na Mayesty 250. Niby to samo ale młodszy model. Oczywiście cały serwis we własnym zakresie. Dostępność części nowych i używanych do Japończyków czy Włochów jest bardzo dobra. W trzecim roku przesiadłem się na T-Max'a. Życzę powodzenia w wyborze i użytkowaniu.

Wysłane z mojego HT50 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

I u mnie było podobnie, po włoskiej marce- Gilerze Runner przesiadłem się na japońskie, tzn. najpierw Yamahe X max 250. którą zjeździłem 3 lata bez problemu.to dobry wybór, bo sprzęt jet OK, dość duży i komfortowy, no i oczywiście niezawodny. Ale od dwóch lat nadal pozostałem wierny marce, tyle że jeżdżę T Maxem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...