Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Aprilia Atlantic 124 cm i 13,6 KW w dowodzie na kat B


Kristofero

Pytanie

Witam oglądałem dzisiaj skuter. Wszystko fajnie ale okazało się, że skuter ma wpisaną w dowodzie moc 13,6Kw pojemność 124cm. Skuter sprowadzony. Być może błąd w WK albo diagnosta źle wpisał, bo z tego co wiem Aprilie Atlantic 125 z mocą 13,5 Kw nie wychodziły. Właściciel nieświadomie przez 2 lata jeździł tym skuterem na kategorię B. I tu pytanie jak ugryźć temat i czy wogole się da to skorygować? Będę wdzięczny za informację.
 
Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Nie wiem czy odpowiedź moja będzie pomocna i cokolwiek wniesie ale pozwolę sobie na opis mojej sytuacji. U mnie niezgodność była pomiędzy dowodem rejestracyjnym a tabliczką znamionową w samochodzie oraz homologacją i dotyczyła DMC zespołu pojazdów. Samochód był "sprowadzany" i diagnosta przy pierwszym przeglądzie w kraju wpisał w rubryce DMC zespołu pojazdów sumę DMC pojazdu i DMC przyczepy a w rzeczywistości wartość ta nie jest sumą. Udało mi się wszystko sprostować. Wystarczyło by diagnosta który robił przegląd (nie ten od pierwszego w kraju) wystawił dokument o wykonanym przeglądzie (zamiast pieczątki w dowodzie) i w uwagach opisał sytuację z błędem w dowodzie oraz załączył zdjęcia tabliczki znamionowej. W WK wymienili mi  dowód rejestracyjny, w nowym mam już prawidłowe wartości. Wiem z doświadczenia że niestety WK w naszym kraju nie działają identycznie, jeżeli zależy Ci bardzo na zakupie tego skutera podejdź do WK i zapytaj. Jeszcze lepiej jakby obecny właściciel podszedł do "swojego" WK wtedy teoretycznie powinien mieć wgląd w dokumenty które były złożone przy rejestracji skutera. Jak załatwiałem w WK swoją sprawę panie z archiwum przynosiły dokumenty odnośnie mojego samochodu i sprawdzały przy mnie co i jak było wpisane .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, sprawa już się wyjaśniła, dodatkowo okazało się, że w numerze Vin też był błąd. Wszystko zostało poprawione u diagnosty a potem w WK przez poprzedniego właściciela. Skuter już jest u mnie, przerejestrowany i czeka na wiosnę:)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...