Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Wymiana żarówek w X Max 125-czy można zastąpić LED-ami


thales

Pytanie

Spałiła się żarówka do jazdy dziennej,ta po prawej stronie.Palą się więc tylko postojówki i długie.Rozumiem,że normalnie powinienem wymienić na H4 35 W.Ale może Wy macie jakieś ciekawe pomysły na zastąpienie tych tradycyjnych czymś co świeci nieco ładniej i lepiej ? Może LED ?

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie zawsze komputer przyjmie żarówkę LED
Mnie w dwóch autach nie przyjął
Wsadziłem więc normalną philipsa ale o żółtej poświacie
Lepiej widoczna jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0
14 godzin temu, thales napisał:

Rozumiem,że normalnie powinienem wymienić na H4

A czy przypadkiem nie ma u Ciebie żarówek H7, bo w tym roczniku są takie, ja u siebie mam H7. 

14 godzin temu, thales napisał:

Ale może Wy macie jakieś ciekawe pomysły na zastąpienie tych tradycyjnych czymś co świeci nieco ładniej i lepiej ? Może LED ?

Tu Kolega Tomii u siebie wstawił coś takiego :) Jak to mówia: trzeba troszkę podłubać i efekty są ;) 

Dnia 5.02.2017 o 17:24, Tomii napisał:

Trochę cieplej się zrobiło no to można było się wybrać do garażu i coś skuter porozbierać, demontaż czaszy i wyciągnięcie reflektora w celu jego wyczyszczenia wewnątrz. Taki efekt:

 

P1290059.JPG

I dalszy ciąg eksperymentów z żarówkami, tym razem Led P7:

 

P1280997.JPG

Pierwsze testy na lampie jeszcze poza pojazdem, takie porównianie ze starą żarówką HS1:

 

 

P1290005.JPG

P1290002.JPG

A tak żarówki wyglądają po zamontowaniu:

 

P1290037.JPG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Owszem  możesz wsadzić tam odpowiednie ledy świecą lepiej i super wyglądają, możesz tak samo wsadzić odpowiednie ksenony. Też świecą lepiej i ładnie wyglądają, lecz i przy ledach jak i ksenonach masz trochę czasu z ich zamontowaniem. NIekiedy trzeba wyciągać lampę ale to w zależności od mocowania innych żarówek, chodź przy wymianie zwykłych też się trzeba od dołu nieźle pogimnastykować. Tylko pamiętaj jedno zarówno ledy jak i ksenony nie mają homologacji. Co prawda nie słyszałem żeby policja się tego czepiała, ale zawsze się tego może przyczepić. A tego na drodze nie zdemontujesz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 15.01.2018 o 08:30, zbys.ko napisał:

A czy przypadkiem nie ma u Ciebie żarówek H7, bo w tym roczniku są takie, ja u siebie mam H7. 

Tu Kolega Tomii u siebie wstawił coś takiego :) Jak to mówia: trzeba troszkę podłubać i efekty są ;) 

 

Dokładnie jest H7 nie H4.Co do przeróbek to mam lewe ręce i mało czasu.Widziałem natomiast takie żarówki,które mają końcówki jak H7 ale nie jest to klasyczna bańka tylko coś takiego 

http://allegro.pl/zarowka-led-h7-5000-lm-cree-xhp-50-led-motocykl-i6775297918.html

Nie mam ciśnienia na zmianę , ale gdyby rozwiązanie było proste jak w/w to wtedy tak.

I jeszcze jedna sprawa 55W czy 35W.Byłem w sklepie motocyklowym i gość daje mi 55W a ja wyraźnie w manualu mam napisane 35W.Oczywiście to 55W jest do motocykla nie auta.Ale czy ta większa moc nie będzie powodować  szkody dla reflektorów ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja uważam jeżeli nie ma się czasu, to może być jak jest, ale wiadomo jak cos sie zrobi, jakiegoś MODA to znowu ma sie jakąs satysfakcję i OKO CIESZY ;) i MASZYNA wyglada inaczej :)  A odnośnie przeróbek to zawsze troszkę czasu można znaleźć, pomału-pomału i sie zrobi :) chodź tu w tych naszych X MAX jest troszkę rozbierania  przodu żeby dostać sie do żarówek :(  A z tej aukcji co pokazujesz te żarówki nie wejdą trzeba by coś z dekielkami, co zamykają klosz od tyłu, bo te żarówki są za długie :( Ja jak zmieniałem żarówkę u siebie latem to patrzyłem i ta H7 jest praktycznie na styk, bo kostka do podłączenia jest przy samym tym zamykającym dekielku, bo też myślałem o zmianie, ale se odpuściłem :( a chcąc wsadzić inną żarówkę np. ledową, to trzeba by coś robić z tym dekielkiem. Może jakieś inne H7 włożyć np. jakieś barwy białej :unsure: 

16 godzin temu, thales napisał:

ja wyraźnie w manualu mam napisane 35W.

Ja mam taka rozpiskę odnośnie oświetlenia:

Reflektor główny

Typ żarówki żarówka halogenowa

Napięcie żarówki, moc

Światła mijania reflektorów  12V, 55W - H7

Światła drogowe reflektorów - 12V, 55W - H7

Światła postojowe przód - 12V, 5W - W5W 

Światła postojowe tył/ światła hamowania - Led

Światła kierunkowskazu przedniego - 12V, 10W - P21

Światła kierunkowskazu tylnego - 12V, 10W - P21

Światło tablicy rejestracyjnej - 12V, 5W - W5W

Podświetlenie licznika - Led

Lampki sygnalizacyjne: 

Lampka kontrolna Kierunkowskazu -  Led

Lampka kontrolna Drogowych -  Led

Lampka ostrzegawcza poziomu paliwa - Led

Lampka ostrzegawcza problemu silnika - Led

Lampka ostrzegawcza Immobilizer - Led

Lampka ostrzegawcza ABS - Led (YP125 RA)

Odnośnik do komentarza
  • 0

A wymienial ktos zarowke z tylnej lampy nie wiem za bardzo jak sie za to żebrać. Z gory dzieki za pomoc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Również chciałem zamontować takie ledy, świecą o niebo lepiej jak H4 tylko jest jedno ale, nie mają homologacji żeby jeździć po drogach publicznych, nie mam zamiaru się tłumaczyć jakiemuś policmajstrowi. Wiesiu na końcu pisze w twoim linku co podałeś  WAŻNE; do użytku poza drogami publicznymi, np. rajdy i wyścigi tu jest dokładnie powiedziane

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć Jacek . Nie zdawałem sobie sprawy , że taka firma nie ma homologacji na swój wyrób .To dotyczy tylko Polski czy całej  U E ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 19.03.2018 o 18:34, Tom38sl@o2.pl napisał:

A wymienial ktos zarowke z tylnej lampy nie wiem za bardzo jak sie za to żebrać

U mnie można ją wyciągnąć normalnie od tyłu - pod błotnikiem. siedzi ona w takiej gumowej osłonie. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hej ?

Akurat "jestem w temacie" - rano zauważyłem, że nie mam krótkich świateł ?

Trzebaby zakupić zarówkę i wymienić... Tak dla pewności chciałbym zapytać, ponieważ
w instrukcji co ciekawe nie pisze jaki to dokładnie ma być typ żarówki poza tym, że
12V/35W halogen...

Mam szukać H7? 

Czy obie żarówki z przodu są takie same, tylko jedna świeci "krótkimi" a druga "długimi"?

Z góry dzięki ?

 

Jakub

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...