Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio X8 temperatura silnika


Bigowa

Pytanie

Witam, mam pytanie do użytkowników X8 125 jaka temperaturę pokazuje wam wskaźnik temperatury podczas jazdy?  trzyma cały czas połowę skali czy poniżej połowy ? U mnie przy jeździe gdy temperatura na dworze jest parę stopni powyżej 0 to wskazuje między cold a połowa skali natomiast na postoju trzyma polowe... tak to powinno być czy termostat jest może cały czas otwarty 

Odnośnik do komentarza

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

W moim X8 w chłodne dni temperatura podczas jazdy sporo spadała z połowy... Widać taki urok tego modelu, ale dobrze że ma solidnie podgrzewany gaźnik, to nawet mocno spalania nie wzrastało...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Proponuję sprawdzić termostat. Nie powinno tak być. 

Testowałem kiedyś chiński termostat w garnku z termometrem i o ile temperatura pełnego otwarcie była bliska 90 stopni to temperatura pełnego zamknięcia przy wychładzaniu wynosiła zalewie 60 stopni. Świadczy to o za słabej sprężynie zamykającej (termostat był nowy) lub o utracie jej właściwości w przypadku starego termostatu.  Termostat powinien mieć miedzy pełnym otwarciem a pełnym zamknięciem przy wychładzaniu nie więcej jak 10 stopni różnicy. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...