Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda pantheon 4t 125 remont silnika


zaba371

Pytanie

witam kupiłem honde pantheon na początku sezonu i okazało sie ze bierze olej na tysiac km jakies 300ml i z silnika wychodzi jakies brzeczenie jakby cos bylo luzne i rezonował, mysłałem ze to wariator ale kupiłem nowy cały zestaw rms i dalej to samo wiec to cos w silniku i planuje po sezonie rozbierac silnik i go robić albo tez wstawic cylinder z tłokiem 150 i czy bede musiał zmieniac tez moduł zapłonowy czy na 125 module bedzie okej ?? ktos robił coś takiego

Odnośnik do komentarza

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tylko pamiętaj żeby wymienić też uszczelniacze zaworów a stuki możesz mieć tez z powodu luzu korbowodu na wale, a odnośnie modułu to nie wiem na 100 %  ale może być konieczność wymiany bo już masz inną pojemność a co za tym idzie to jest też inna dawka paliwa względem zasysanego powietrza.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Moduł jest uniwersalny.(125/150 czy nawet 180).  Siorbanie oleju - tłok&cyl.(pierścienie) do wymiany. Przy okazji wymienić uszczelniacze zaworowe. Jak już naprawa, to rozbiórka:unsure:. Sprawdź korbowód-luzy na stopie i główce, oraz stan łożysk. Ja spotkałem się u mnie z objawem "brzęczenia" - poluzowana śruba mocująca sprzęgło jednokierunkowe na osi silnika, jednak rozbiórka silnika celem diagnozy wskazana...powody mogą być różne...;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

no z tym braniem oleju to nastawiam sie na remonot silnika tłok, pierscienie, cylinder i ocywiscie uszczelniacze a i posprawdzam łozyska i cała reszte a ta sruba na sprzegle to nie bo rozbierałem całe i smarowałem tam talerze itd. i brzeczenie jak było to i jest takze sie okaze jak rozbiore co tam dodatkowo brzeczy

Odnośnik do komentarza
  • 0
14 godzin temu, zaba371 napisał:

no z tym braniem oleju to nastawiam sie na remonot silnika tłok, pierscienie, cylinder i ocywiscie uszczelniacze a i posprawdzam łozyska i cała reszte a ta sruba na sprzegle to nie bo rozbierałem całe i smarowałem tam talerze itd. i brzeczenie jak było to i jest takze sie okaze jak rozbiore co tam dodatkowo brzeczy

Jaki przebieg ma Honda?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Być może, że za "brzęczenie" odpowiada łożysko na wale. (z reguły najszybciej "siada" te od strony wario), ew. zespół korbowy. (lub coś luźnego spoza silnika :huh:). Jak przebieg spory, to rozbiórka i remoncik, a potem.....:D !scooter !jump;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

teaz ma 20 tys jak kupiłem miała niecałe 19 tys, w kufrze jest nalepka ze w 2013r miał 14036 km przy zmianie oleju, jak go kupiłem na początku sezonu to nie był skuter pewnego roku w kraju wiec moze i tyle ma :D ale dlaczego ten olej siorbie ?? moze ktos oleju za duzo wlał i uszczelniacze wywaliło ? bo pali na dotyk czy ciepły czy zimny i buja sie do 108km/h licznikowo

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Przy wywalonym uszczelnieniu - zfajdany był by napęd lub magneto. Sprawdź simmery na wale. Jak wygląda odma? Przy jeździe ostrej też trzeba się liczyć z "wzmożonym piciem". Jeżeli już za dużo no to jakiś pierścień może zapieczony jest...tuleja cylindrowa wymiaru nie trzyma...nic, tylko sprawdzić "organoleptycznie";). A tak ogólnie, to 125 z reguły "wysilane" są...:ninja: ;) więc...

Odnośnik do komentarza
  • 0
21 godzin temu, zaba371 napisał:

teaz ma 20 tys jak kupiłem miała niecałe 19 tys, w kufrze jest nalepka ze w 2013r miał 14036 km przy zmianie oleju, jak go kupiłem na początku sezonu to nie był skuter pewnego roku w kraju wiec moze i tyle ma :D ale dlaczego ten olej siorbie ?? moze ktos oleju za duzo wlał i uszczelniacze wywaliło ? bo pali na dotyk czy ciepły czy zimny i buja sie do 108km/h licznikowo

20k i już remont? W Hondzie? Coś to nie tak....

Odnośnik do komentarza
  • 0

chodziło mi o uszczelniacze zaworowe :D a czy remont czy nie to sie okaze jak sie wezme za to :D ale to w sezonie zimowym :D a puki co dolewam oliwy co jakis czas :D no tez mi sie wydaje ze w markowym skuterze za wczesnie na remont ale kto wie od nowości go nie mam,  oby to tylko jakies pierdoły

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...