Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Wariator luz, brzeczenie Pantheon


zaba371

Pytanie

Na początek Witam cześć i czołem :D jestem tu nowy i jestem tez nowym posiadaczem Hondy Pantheon 125 2003r :D

i mam pare pytan do posiadaczy skuterow bo jest to moj pierwszy skuter wiec jeszcze sie nie orientuje :D, a wiec na początek czy w panteonie 4t silnik ma oznaczenia GY6 bo jak patrzyłem czesci to widziałem takie oznaczenia ??

A co do wariatora to podczas jazdu i delikatnego dodawania gazu czy tez jadac jednostajnie słychac takie brzeczenie, dodam ze mam "delikatny" luz na wariatorze a moze i nie delikatny niewiem czy wario ma byc z zerowym luzem czy tez moze byc luz  (delikatny w sensie ze rusza sie mysle ze jakis szczelinomiesz jakis najcieńszy bym wsunął )

i w razie czego gdzie kupic wario i przeciw talerz bo na allegro wario 230 niby oryginalny i przeciw talerz 70 wiec moze gdzies cos taniej :D  jakie sklepy polecicie :D

I moze ktos ma w Białymstoku jakiegos servisanta mechanika do skuterow :Dtez sie moze przydac :D

Odnośnik do komentarza

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wario nie powinno mieć luzu. talerz wariatora ma się z takim "miękkim oporem" dać przemieszczać palcem po tulei ale nie może się kiwać przy tym. No i w stanie "spoczynku" to też tam nie powinno byc luzu

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co to według Ciebie oznacza "luz na wario"? Zdejmujujesz dekiel i jakoś łapiesz za wario i on chodzi? A może masz luz na wale? Zdejmowales choć wariator, to może być rolka lub slizg. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

tam wszystko powinno być "na styk". W stanie spoczynku pasek powinien się opierać na tulei wariatora a wariator nie powinien mieć miejsca żeby się po tej tulei przemieścić. Dopiero jak zacznie wypychać w górę pasek powinien się zacząć zbliżać do przeciwtalerza.

Ani talerz wariatora ani przeciwtalerz nie powinny się "kiwać" na osi. Przeciwtalerz ma być kompletnie a sztywno w każdej sytuacji. Jednocześnie w samym wariatorze pokrywa wariatora powinna zamykać rolki ściskając je miedzy sobą a wariatorem. Rolki nie powinny mieć luzu "po promieniu wariatora", mogą mieć minimalny poprzeczny w rowku bo się w nim muszą przemieszczać... ale też nie tak żeby się ukosowały czy coś.

Odnośnik do komentarza
  • 0

to tak zdejmuje pokrywe napedu luzuje pasek tzn na talerzach sprzegła rozchylam je pasek sie zbliza do osi i jest luzny wtedy łapie za telerz wariatora i sie rusz "kiwa"

 moze nie tak jak na filmie ale delikatnie jest

i jaki założyc jakis "tuningowy" czy orginał czy moze być zamiennik ?? wiem ze co orginał to orginał ale moze sa jakies dobre firmy zamienniki ? i gdzie je kupic :Dmoze macie jakies sklepy online

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...