Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

x-max 125 abs się pali


krzysgier

Pytanie

Witam.

Mam do znawców Xmaxa zapytanie o kontrolkę ABS.  Rozebrałem skuter do malowania plastików i byc może błędem było umycie skuta karcherem. Teraz po złożeniu pali mi się ABS i w trakcie hamowania nie działa ABS. Czy w Xmaxie są gdzieś bezpieczniki ? czy macie jakieś sugestie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jeżeli pali się od razu po przekręceniu stacyjki to znaczy że system nie widzi któregoś z komponentu (no czujnika). Natomiast jeżeli zapala się po ruszeniu to oznacza kłopot ze zczytywaniem tarczy.

No i zawsze jak się zapala lampka ABS to on przestaje działać. Jeżeli układ wyłapuje niesprawność to się dezaktywuje bo lepszy brak ABS niż wariujący ABS który by cię mógł zaskoczyć

Odnośnik do komentarza
  • 0

zapala sie od razu po przekreceniu stacyjki ( jeszcze przed odpaleniem)

czy moze to byc kwestia bezpiecznika ( jesli tak to gdzie on sie znajduje)?

ew . jak zdiagnozować który to czujnik, przedni czy tylni?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam X Max z 2015 i kontrolka ABS świeci sie po przekręceniu kluczyka i gaśnie dopiero po przejechaniu kilku metrów. 

A tak jest w instrukcji opisane:

Lampka ostrzegawcza ABS (dla modeli z ABS)
Podczas normalnej pracy, lampka ostrzegawcza ABS zapala się po przekręceniu kluczyka do pozycji "ON" i gaśnie, przy jeździe z prędkością 10 km/h lub wyższą. Jeśli lampka ostrzegawcza ABS:
 nie zapala się, gdy kluczyk znajduje się w pozycji "ON"
 zapala się lub miga podczas jazdy
 nie gaśnie przy jeździe z prędkością 10 km/h lub wyższą
ABS może nie działać prawidłowo.

A tak wyglada opis bezpieczników u mnie, nie wiem jak w starszym modelu i gdzie są :unsure:

cRcV8p5.jpg

ToYrnuh.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
11 godzin temu, krzysgier napisał:

Witam.

Mam do znawców Xmaxa zapytanie o kontrolkę ABS.  Rozebrałem skuter do malowania plastików i byc może błędem było umycie skuta karcherem. Teraz po złożeniu pali mi się ABS i w trakcie hamowania nie działa ABS. Czy w Xmaxie są gdzieś bezpieczniki ? czy macie jakieś sugestie co może być przyczyną?

"bez plastików skutra mycie, skraca ABS'u życie" Obawiam się, że zalałeś moduł sterujący ABS lub pompę. Jak rozumiem, przy demontażu plastików nie rozpinałeś żadnych wtyczek. Zwykle moduł jest hermetycznie zamknięty i nie powinien zamoknąć, jednak awaria nastąpiła po umyciu myjką.

Jak kolega zbys.ko pisze, masz 3 bezpieczniki od ABS-u. Napisz, czy któryś jest spalony, ten od silnika (pompa) wskazywałby na jego zalanie. Tu jest szansa, że po wyschnięciu i wymianie bezpiecznika zacznie działać. To po prostu silnik i nie ma tam elektroniki. 

Jak dziś znajdę chwilę to spojrzę jak to wygląda u mnie (choć to inny skuter) ale system będzie we wszystkich podobny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dziękuję za szybkie podpowiedzi.

Problem rozwiązany - przyczyną było przerwane przejście na przewodzie (koło tylnego prawego podnóżka) do tylnego czujnika ABS

ABS ponownie działa :D

 

6 godzin temu, zbys.ko napisał:

Ja mam X Max z 2015 i kontrolka ABS świeci sie po przekręceniu kluczyka i gaśnie dopiero po przejechaniu kilku metrów.

u mnie po przekręceniu kluczyka zapala się na 2-3 sekundy i gaśnie

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...