Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

czarna swieca burgman 125


Klakier 8059

Pytanie

Witam wszystkich.

w moim burgmanie 125 05r gaznik keihin ciagle jest czarna swieca (okopcona), ssanie sie wylancza bo po chwili spada z obrotow, krecilem powietrzem we wszelakie pozycje i swieca nadal czarna i co dalej z tym zrobic? wydaje mi sie ze pasowalo by zmniejszyc mu ilosc paliwa poprzez przestawienie iglicy ale w tym gazniku iglica jest na stale i brak jakiejkolwiek regulacji. a drugie moje pytanie co to za element jest wkrecony od dolu gaznika? wyglada jak jakis czujnik temperatury...co to i do czego to sluzy. 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napisz jaki masz typ świecy.

Można zastosować "cieplejszą" świecę,będzie się lepiej samo oczyszczać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Masz zimną świecę.

Załóż U22ESR-N (CR7E) - powinno pomóc.

Jak założysz nową świecę, to zagrzej dobrze silnik.Najlepiej przelecieć z 10 km minimum.

Sprawdź kolor świecy najlepiej po spaleniu kociołka bajury.

Napisz oczywiście czy pomogło.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

wymiana swiecy na CR7E nic nie pomogla, swieca nadal czarna, zauwazylem ze duzo pali, mysle ze z dwa razy wiecej niz powinien i dymi na czarno. Probowalem zalozyc drugi gaznik i efekt jest ten sam tyle ze nie trzyma obrotow. Modul zaplonowy moze byc przyczyna? Bo juz mi brakuje pomyslow. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Jeżeli filtr powietrza jest "nowy" to sprawdź poziom paliwa w gaźniku. Przy tych objawach to głównie ta przyczyna. Za wysoki poziom paliwa odpowiada pływak -np."przebity" i zatapia się bardziej, lub nieszczelny "zużyty" zaworek iglicowy. Widocznie  drugi gaźnik też ma feler...I takie pytanko, świeca jest czarna, ale mokra i smolista, czy sucha?

Odnośnik do komentarza
  • 0

swieca jest czarna okopcona i sucha, plywaki sa cale, po zaworkach tez nie widac zeby byly wytarte, jeden z objawow tez jest taki ze czasami po nagrzaniu cos zaczyna "glupiec"

tzn manetka gazu do oporu a  silnik chodzi tak jak by chcial wejsc na obroty, czasami mu sie uda rozbujac a czasami nie, na drugi dzien jak jest juz zimny to podchodzisz i palisz od strzala. zamowilem dzisiaj inny modul zaplonu, zaworek iglicowy jak i inna cewke. Jest mozliwosc zeby te wszystkie objawy byly przez modul?

Odnośnik do komentarza
  • 0

na dzien dzisiejszy jest zmieniona cewka z fajka,filtr powietrza, zaworek iglicowy, poziom paliwa odrobine zmniejszony, tak z 2-3 mm podgieta blaszka plywaka i jak kopcil tak kopci i swieca nadal czarna i sucha, czekam na inny modul i moze jego wymiana cos pomoze

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nadal wygląda na zbyt bogatą mieszankę, to raczej gaźnik niż zapłon. Wprawdzie nie robiłem w skuterach, ale w gaźnikowych swoich 125-kach (gaźniki delorto) no i w autach wielu. 

Masz dyszę regulacji składu mieszanki i wolnych obrotów? Zwykle są. Wykręć i sprawdź (najlepiej wymień) o-ringi. Ponadto wspomniałeś o ssaniu, że działa i obroty spadają jak się rozgrzeje, może nie wyłączać się do końca. Są różne rodzaje ssania, nie wiem jak jest u Ciebie, ale jeśli masz bogatą mieszankę, to może ssanie być powodem (mechanizm uruchamiania czasami podciśnieniowy, czasami mechaniczny, dysza lub klapka).

Pisałeś również o innym gaźniku, który też za bogato daje, więc obejrzyj połączenie/uszczelki gaźnika z silnikiem. Jeśli jest kolektor ssący to czy nie łapie lewego powietrza choć wtedy raczej nie powinno być tak bogatej mieszanki. Zawsze jednak lewe powietrze zaburza właściwy skład mieszanki.

W Jednym motorku mam ssanie włączane dźwigienką bezpośrednio na gaźniku. Żadnych czujników, siłowników podciśnieniowych, sprężynek, mechanizmów. Stare jest piękne :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

wie ktos moze jakie sa oryginalne wymiary dysz w gazniku keihin do burgmana 125? Najprawdopodobniej u mnie jest cos pomieszane z dyszami bo wiem na dzien dzisiejszy ze napewno jest to kwestia gaznika.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Burgman dostal calkiem inny gaznik i wszelke objawy minely, wyglada tak jak by pod wplywem temperatury cos "puchlo" w starym gazniku i zaczynalo podawac ogroma dawke  paliwa.

temat uwazam za zmkniety

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...