Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Kymco - różnice 'GrandDink' a 'Miler'


Tom

Pytanie

Witam.

Czy ktoś może wie jakie są różnice między 'Kymco Grand Dink' a 'Kymco Miler' ? Oba oczywiście 125. Wizualnie wyglądają tak samo, ale o GrandDink słychać więcej niż o Miler.

Odnośnik do komentarza

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jakieś nieporozumienie albo ja mam problem ze zrozumieniem.

edit: ani to ani to - kymco namotało jak mitsubishi w wersją EVO - zmieli baz wyjściową miedzy edycjami.

Starsze Milery były na Dinkach, nowsze są na Peoplach. Nawet nie wiedziałem że Miler istniał jako wersja dekadę temu.

 

To jest Miler 125 MY2017

miler-125-1.1881480.jpg

79280t.jpg

A to jest Kymco People 125

kymco-people-one-125i.jpg

 

Podobno Miler to szlachetniejsze wersje. W zależności od rocznika i modelu bazowego są "bogaciej" w detalach. GrandDink, GrandVista, Miler a teraz PeopleOne i Miller

Odnośnik do komentarza
  • 0

O, dzięki za podpowiedzi.

Czyli można rzec, że 'Miler' i 'Grand Dink' z lat 200x to to samo tylko wykonanie uboższe/bogatsze? 'Miler' - już się doszukałem - ma np. elektrycznie składane lusterka, a to w 'GD' występowało tylko w wersjach 250 i wzwyż. 125 i 150 miały składane lusterka ale ręcznie; to tyle czego się doszukałem.

Pytanie w temacie zadałem, bo zastanawia mnie sprawa ew. dostępnośći do części i czy części dla 'GD' będą pasować do 'Miler'a'. Odszukałem jakiś manual do tych modeli i w spisie jest 'GD 125, 150, 250 oraz Miler 125 (tylko 125, nic nie piszą o Miler z większą pojemnością). Przy czym dane do 'GD 125' i 'Miler 125' są w tej samej rubryce jako jedno.

Na Youtube znalazłem tylko jeden film jakiegoś anglika który mówi o swoim 'Miler'ze', ale tylko ogólniki bez wskazania wprost, że 'Miler' i 'GD' to to samo.

Chciałem spytać o ew. różnice gdzieś w serwisach (ale nie wiem nawet gdzie są) tylko że tam pewnie nie dowiem się o ew. różnicach, a dealerzy pewnie nie będą nic wiedzieć o rocznikach starszych niż te co mają w salonach :-( . Pozostała mi tylko pomoc od Was.

manual1.jpg

manual2.jpg

manual3.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

skoro są w jednym manualu i wymienione jednym tchem - to w zasadzie jest jednoznaczna informacja że to ten sam pojazd (technicznie). Wiec i serwis będzie identyczny.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No i faktycznie, wyszło na to, że Miler i GD to technicznie to samo. W efekcie takiego kupiłem i po odświeżeniu i przeglądzie/wymianie płynów, jak na razie spisuje się fajnie i kula kilometry :-)

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Po poszukiwaniach, informacja dla potomnych (za słowami dealera Kymco) : 'Grand Dink 125' na rynek francuski był sprzedawany pod nazwą 'Miler 125'. Technicznie i w częściach to jest to samo. Jedną z różnic są właśnie elektrycznie sterowane lusterka, co występowało w wersjach silnikowych 250ccm, ale nie w 125ccm. Fabryczne oznaczenie 'Miler 125' to "SH25DA(FR)". produkowany był w 4 wersjach kolorystycznych: głęboki-niebieski-metalik, jasno-srebrny, ciemno-szary-metalik i rubinowo-czerwony.

To tyle co udało mi się ustalić. Z częściami nie ma problemu :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

tylko trzeba mieć świadomość że gdzieś tam na końcu czynności serwisowych można rozwalić się o detale wynikające z tego że ma elementy z większej pojemności /innej wersji. Firma mogła zostawić "niespodziankę" w postaci innej instalacji elektrycznej i się może kazać że GD Miller 125 ma instalacje z 250 albo 125 z modyfikacjami.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

I dlatego udało mi się zdobyć u dealera katalog wszystkich części zamiennych - z jakich składa się ten skuter - z rysunkami złożeniowymi i numerami kodowymi poszczególnych elementów dla tego modelu. Z dostępnością części nie ma żadnego problemu. Ten mój w katalogu opisany jest właśnie jako 'Grand Dink 125 SH25DA(FR)'.

To pewnie tak jak mój poprzedni skuterek (50) był Routerem a pod nalepkami były fabryczne nadruki (pod akrylowym lakierem) Rometa :-D.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...