Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Piaggio xevo 125


Piotr84-17

Pytanie

Witam serdecznie, przeszukałem forum ale zbyt wiele konkretnych informacji na temat tego skutera nie ma. W temacie skuterów jestem kompletnie zielony, co prawda od dziecka jeżdżę motocyklami ale skuterem nie jechałem nigdy. W zeszłym roku sprzedałem H. Rebel i na prośbę żony zainteresowałem się skuterami. W grę wchodzi tylko pojemność 125 tak by żona mogła spokojnie  nauczyć się jeździć. Nie ukrywam że możemy mieć tylko jeden pojazd ze względów finansowych i dlatego musimy się jakoś pogodzić. Proszę Was szanowni Państwo o opinie, wasze odczucia, oraz wszelkie doświadczenia związane z tym Piaggio. Przez myśl przechodzi mi jeszcze x9 lub x10, i tu też moja prośba czy różnica wielkość tych pojazdów jest aż tak duża, czy na Xevo nie będę wyglądał jak Sancho Pancha na ośle, mam 180wz i ok 85kg. Za wszelkie porady i opinie serdecznie z góry dziękuję. Kwota zakupu to ok 7tyś. 

Odnośnik do komentarza

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Xevo jest chyba największe w tej linii Piaggio. I dalej jest dziwnie bo ma niby prawie maxa mocy w tej klasie (blisko 15KM), wcale nie jest najcięższe - a ma opinie muła.

Odnośnik do komentarza
  • 0

to że wszystkie 125 nie są na drodze fighterami to oczywiste. ale do tego wybitnie przylgnęła taka opinia. Kilkukrotnie się z tym spotkałem i dotyczy tylko xevo/x10 - wiec może coś w tym jest. Ale nie miałem okazji nigdy zweryfikować tego organoleptycznie

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam Wszytkich ponownie, przy okazji dziekuje za odp. po dwóch miesiacach poszukiwan, znalazlem xevo od pierwszego wlasciciela po niewielkim szlifie. Moto przywiozłem z tesciem bezposredno ood wlasciciela z Francji. ma niecale 10 tyś chodzi jak zegarek.  Z nadwoziem musiałem sie troche pobawic, tzn polakierować i troche pospawać jedną obudowe. Rama w stanie perfekt.  Zrobilem duży serwis i zostalo mi tylko wymienic uszczelniacze lag i olej. Mam w związku z tym pytanie ile oleju i jaki tam zastosować ?  pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 13.04.2017 o 18:05, MGevo napisał:

Mam 184 cm i 84 kg,na xevo wyglądam tak:

Chyba nie ma tragedii B)

IMG_20170304_124538[1].jpg

Witaj jestem szczęsliwym ;) posiadaczem nieco porsowanego Xevo z Konina:) 

Mam pytanko do tylnych kierunków ? co masz włożne jako żarówki? bo biale daja czerwone swiatło , pomarańczowe też, włożyłem ledy żólte ale wtedy mocno przyspieszają :))

zastanawiam się czy policja się nie bedzie czepiać czerwonego kierunku :((

Pozdrawiam

Michałikona.jpg.b1d4d3cd220102330fb2f8b4067c2697.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 13.04.2017 o 19:34, Wombat napisał:

Xevo jest chyba największe w tej linii Piaggio. I dalej jest dziwnie bo ma niby prawie maxa mocy w tej klasie (blisko 15KM), wcale nie jest najcięższe - a ma opinie muła.

Parę dni temu stałem za Xevo pod światłami. Ruszyliśmy równo, on widać starał się odejść, a ja ze swoimi 10,5 KM siedziałem mu cały czas na ogonie - nie dał rady odskoczyć mimo że mam rolki do spokojniejszej jazdy niż do wyrywania spod świateł. Gdybym miał założone rolki do ostrzejszej jazdy, został by w tyle. Więc te 4,5 KM gdzieś w Xevo się gubią :( . Albo masa, albo... ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...